Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (745) Felicitari Simo_82 !!!


Recommended Posts

hello fetele ce faceti? Ylari eu iau q10 de 120 mg (nu se prea gaseste de 120 dar iau cate 2 de 60 mg) ma uit acasa si-ti comunic firma [:D] Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

pe mine azi nu ma mai dor deloc sanii burta nu ma mai doare de cateva zile luna trecuta, la stimulare, m-a durut zilnic dar am si luat climen si duphaston pana cand mi-a venit ciclul p;oate au si astea o contributie acum pun doar utrogestan de 100 Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lucianamoga
Hello fete! Cum sunteti? Am intrat sa vad ce mai faceti si sa va [pup][pup][pup][pup]pe toate Katy imi pare rau si sunt alaturi de tine [pup] Mihaela si la mine vin=chef de prostioare [:D] Moni ,Miky sper sa dati vestea cea mare va pup si va imbratisez pe toate...eu sunt mai bine Doamne ajuta-ne sa devenim mamici !
Luci ma bucur tare mult sa aud ca esti mai bine, te pup si sa ai grija de tine [pup] In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza fetele! Ce mai faceti? tot la smotru? Eu nu sunt bine de loc, ma doare sanul drept rau de tot intr-un singur loc si mie o frica de mor, m-am palpat si nu se simpte nimic, nu am patit niciodata asa, o fi de la atatia hormoni ce am bagat eu in mine.... nu stiu .... iar la celalt san am avut o pata micuta care aum am vazut ca s-a mai marit, i-am aratat dr cand am fost ultima oara si mi-a zis ca este sigur de dermatologie... o sa merg in ianuarie sa vad ce tratament imi da, acum nu am nici chef, nici timp si nici bani sa merg [bang], sper sa nu se mai mareasca. Sa aveti o zi frumoasa! Aaaaaaaa mi-am luat si eu brad aseara dupa lungi cautari [:D], duminca o sa il impodobesc. In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Monique77
pe mine azi nu ma mai dor deloc sanii burta nu ma mai doare de cateva zile luna trecuta, la stimulare, m-a durut zilnic dar am si luat climen si duphaston pana cand mi-a venit ciclul p;oate au si astea o contributie acum pun doar utrogestan de 100 Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Moni stiu ca asta cu durerea de sani nu este o regula, acum tu trebuie sa sti cum este de obicei la tine, la mine cand apare menstruatia incepe incet incet sa nu mai ma doara, pana dispare de tot durerea, pe tine daca te-a lasat brusc poate fi de la implantare, o sa vezi peste cateva zile cum este, eu sper di tot sufletul sa fie bebe la tine in burtica.[pup] In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miky, se zice in general ca bolile nasoale de san, nu dor. Am avut si eu o scurgere la un san, asta dupa ce operioada m-a durut, a fost rosu si fierbinte sanul (probabil ca m-am lovit sau l-am presat). Pe urma, cand apasam, iesea putin lichid alb, daca apasam mai rar, iesea mai putin, daca apasam mai des, aparea mai mult. La dermatolog, a iesit ca nu am nimic, nicio bacterie, dar de fapt, ginecologul recomandase sa se faca o analize a celulelor de acolo, nu a bacteriilor. Asa ca nu m-am lamurit. O sa merg in ianuarie sa fac si analize citologica (adica ce fel de celule sunt), dar cim mi-a zis alt ginecolog, e de la prolactina putin marita, care da ceva lactatia (e minuscula). Scurgerea alba apare la ambii sani, de asta s-a gandit si dr ca e lactatie. Nu are legatura cu sarcina, e de ceva timp. [gravi] 6 saptamani si o zi _________________________________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3 [ruga] pentru [copil] sanatos!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex
Miky, se zice in general ca bolile nasoale de san, nu dor. Am avut si eu o scurgere la un san, asta dupa ce operioada m-a durut, a fost rosu si fierbinte sanul (probabil ca m-am lovit sau l-am presat). Pe urma, cand apasam, iesea putin lichid alb, daca apasam mai rar, iesea mai putin, daca apasam mai des, aparea mai mult. La dermatolog, a iesit ca nu am nimic, nicio bacterie, dar de fapt, ginecologul recomandase sa se faca o analize a celulelor de acolo, nu a bacteriilor. Asa ca nu m-am lamurit. O sa merg in ianuarie sa fac si analize citologica (adica ce fel de celule sunt), dar cim mi-a zis alt ginecolog, e de la prolactina putin marita, care da ceva lactatia (e minuscula). [gravi] 6 saptamani si o zi _________________________________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3 [ruga] pentru [copil] sanatos!
Multumesc Alex, sper sa nu am nimic grav, o sa merg si eu tot in ianuarie sa vad ce am [pup] In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor. Da eu sunt tot la smotru, acum o mica pauza de dupa masa si dupa inapoi, astazi termin sigur. Duminica dupa biserica mergem la cumparaturi si sper sa luam si un bradut pana la urma ca i-am cam gasit eu un locusor unde sa il pun, acum sa vedem si preturile daca ne permite bugetul. Va pupic pe toate si spor la munca. [pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nimeni nu mai intra? Eu am terminat in mare, mi-au ramas decoratiunile pe saptamana viitoare, prajiturile, mancarea si multe haine de calcat pe care le aman cam de mult timp. Maine plec la taiat porcul la sora mea sa o ajut. [pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt si eu pe aci, dupa job ca de obicei. Cam bate vantul pe aici[:(] La mine, nimic nou, astept sa treaca zilele[:D]. Azi am facut un dush la pranz si mi-a stat un pic rau de la aburii calzi. Pe cand eu de obicei stau bine cu aburii calzi de sub dush, mai ales fierbinte ca imi place mult sa stau la caldura. Uite ca azi nu prea am rezistat ca ma sufocam rau, spre lesin.
Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...