Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(63)


Recommended Posts

Alexa, relax, bucura-te ca ai ajuns pana aici si mai ai rabdare, sa faceti 37 saptamani, daca poti.

La mine s-a stabilit cezariana cu o zi inainte, dar doctorul mereu imi spusese ca incercam sa ajungem la 38 saptamani.

In plus, am 3 prietene cu gemeni, la oate 3 s-a declansat nasterea pe la 36 saptamani, asa ca s-au dus frumos la camera garda, a venit doctorul lor si le-a facut cezariana. deci totul a fost ok, fara probleme. Sigur ca programat e mai lejer, dar, de exemplu, la mine corpul nu cred ca era tocmai pregatit pt nastere, colul se inchidea dupa nastere fara sa elimine lohii, lapte aproape zero, etc. Deci ar mai fi stat:) Stateau oricum, bine-merci. Numai eu crapam:))

Chill, uita-te la niste filme, ca pe urma nu mai prinzi ocazia.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 325
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna tuturor!

Felicitari pt greutatea bebeluselor, Alexa, si pt ca ai reusit sa duci sarcina asa mult timp! Mult curaj si o nastere usoara, lasa ca in curand te bucuri de printese!

 

Am reusit sa postez niste poze in album, link-ul il gasiti la semnatura. N-am avut timp sa citesc prea mult din urma, sper ca sunteti toate bine, multa sanatate si numai bine!

 

Noi papam bine, la san si o masa pe zi, seara, completare de lapte praf, am reusit sa-i alaptez si simultan, dar numai de doua ori pana acum [:I], noaptea dorm 4 ore dupa baita si apoi papa la 3 ore, e destul de ok programul pana acum, nu ma simt obosita, e drept ca mancarea si treaba din casa mi-o face altcineva si eu ma ocup numai de micuti. Copiii mai mari i-au primit tare bine, mai ales fetita ma ajuta f mult cu ei, baietelul le tine sticluta cand e cazul, n-am avut probl cu gelozia pana acum, e super fain, inca dorm destul de mult asa ca deocamdata nu mi se pare greu deloc.

Va pup si cam atat, revin cand mai am timp!

 

 

Ana, mami de 4 nazdravani, doi pe rand (Darius & Sara), si doi odata (gemenasii Natalia & Matei)

 

Poze noi la semnatura!

 

https://picasaweb.google.com/home

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexa, ai niste dolofane.... Nu stiu cum mai rezisti, stiu ca parca ziceai ca nu crezi ca se mai poate intinde pielea si asta demult... Mai poti face ceva, te ajuta sotul? Inca o saptamana si o sa fie si la termen si grasute si sigur frumusele, ca am vazut ca au cu cine semana....

Ana, sunt niste scumpici, ma bucur ca sunt cumintei copilasii tai... POzele nu reusesc sa le vad, dar am vazut-o pe cea de la nume, tare dragalasi toti patru.... Esti o mami eroina....

 

Amary [gravi] 15+ de [baietel]+[fetita]


MTHR C677+A1298 - heterozigote, FV Leiden, deficit Proteina S id="size1">id="teal">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor!

M-am conectat acum pe picasa si sper sa le puteti vedea, probabil aici era problema, adica nu se pot vizualiza daca eu nu-s conectata...

Mai aveti putin gravidutelor, curaj si rabdare, merita! [pk]

 

Ana, mami de 4 nazdravani, doi pe rand (Darius & Sara), si doi odata (gemenasii Natalia & Matei)

 

Poze noi la semnatura!

 

https://picasaweb.google.com/home

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...