Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(63)


Recommended Posts

Mda...la mine vesnica problema. Nu pot vedea nici o poza. Dar poza de la profil e super! Ce micuti...toti draguti. Felicitari Ana inca o data! Esti super-mama!

 

Amary...sunt bucuroasa ca am reusit sa ajung aici si sper sa fie bine totul inca putin...cateva zile...daca nu fac intre timp "o figura frumoasa", ca fotbalistii. :P

 

Dar, asa cum ziceam acum ceva timp...ce naiva eram...cand nici nu gandeam cat de tare se poate escalada situatia si mari inca si burta...NU MAI POT!!! Zilele astea sunt tare grele.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 325
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Alexa, sunt curioasa cum arata burticutza ta acum ca au crescut atat de mult fetele. Stiu si eu ca acum ti se pare greu, dar daca n-o sa ai ajutor, o sa ti se para "parfum" zilele astea...Relaxeaza-te si incearca sa te rasfeti, in masura in care mai poti....mai ales daca ai un sot asa dragutz....

 

Amary [gravi] 15+ de [baietel]+[fetita]


MTHR C677+A1298 - heterozigote, FV Leiden, deficit Proteina S id="size1">id="teal">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iar am fost intrebata la farmacie de data asta daca "mai vine un bebe". Innebunesc, am burta de 5 luni minim. Adipapazi, ai aruncat in aer asta cu slabitul 10 kg rapid si m-ai pus pe jar:)) bine, cunosc Montignac, suntem cand prieteni, cand dusmani, acum trebuie sa ne imprietenim bine, se pare:( Tare ma deprima halul in care arat. Inainte de sarbatori ma mobilizasem si am stricat tot.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alexa, greutatile sunt super! esti superwondermum!hai ca mai ai putin!

anahadasa, poza cu cei 4 copii este absolut MINUNATA! esti eroina si idolul meu!

geo, risipa sa nasti la privat, la ce keltuieli vor urma. in plus, nu stiu cat de bine prgatite sunt clinicile private pt nasteri premature.

2apples, hai ca nu-i greu sa dai 10. e greu la inceput, sa te mobilizezi.

eu mai am cam 5 de dat jos,stateam mai bine before xmas, dar sarmaua si piftia au fost irezistibile.

de marti sunt la dieta. azi am papat asa: 2 felii paine wassa cu gem de caise cu fructoza (fct de mine pt copii, dar am dat iama in el!), pe la 11 niste prune uscate si o cafea fara zahar, la pranz salata de rosii/castraveti/ceapa/ou/branza, la 3 felii de jambon de curcan si seara mandarine/kiwi/pomelo.

ieri am avut pranz de mancarica de fasole verde, iar maine bag acelasi lucru numai ca in combinatie cu pastrav la gratar, iar dimi pap ori iaurt, ori fresh cu musli de secara integrala.

sa vedem!

va pupizez

 

Adi, mami de ana si ioachim

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buenas gemenistele!

 

anahadasa felicitari, cre ca acu deja sunteti acasa! Uau ai aceiasi zi de nastere cu Motaneii Mirelei [:D]

 

Unde va admiram si noi in poze?

 

mary1975 felicitari pt somnicu de tuaata nuaptea ! e mare smecherie.

Da ei nu se juaca si singurei ? sa ii inveti usor sa isi vada de treaba cu jucarele impreuna cate putintel ca e naspa sa ii ai dependenti de fusta si sa nu poti face nik, mai ales dc zici ca esti singurica cu ei o parte din zi..

 

Monas pt roseata la fundulet la noi merge de minune Petrini. E pe baza de oxid de zinc, dupa ce dau pun si nitica pudrita, si la al doilea schimbat deja se vad imbunatatiri clare. Se gas la DM sau la farmacie e pana in 10lei. Sau cauta orce are oxid de zinc.

 

hellen79 ce frumos cum zici ca fata sa baga in el sa adoarma..[flo]Daca asa au stat ei in burta.

 

Alexa dai jos cred min 10kg : copii vreo 5-6kg la tine+placenta are si ea parca 2+lichid..Si plus ca incepi sa te depufezi de apa retinuta in zilele ce vin, plus ca nu manci in zioa operatiei si dupa doar lichide..

 

viss vazut pozele ! ce duulci sunt! a facut buba Fabi vad bietu pui!

 

 

 

 

Sugubina si Puficele [fetita] [fetita] Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010

 

Blogul Puficelor-aventuri din gemenie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

geo80 bine ai venit! Eu la 28s am facut morfo sa se vada dc cordu e bine dezvoltat + morfologie. Aveau atunci una 1200 una 1500.

Cu privatu fii atenta ca te primeste doar daca ai sarcina perfecta, tu fara probleme, bebeii fara probleme..Si sansele ca ei sa fie prematuri sunt maricele, dc au nevoie de echipament neonato? la privat costaaaa!

 

Dc tu ai incredere in ea va fi bine si cu nascutu.La ce interval te cheama la consult? te pune pe masa? iei ceva pastile ?

 

 

 

Sugubina si Puficele [fetita] [fetita] Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010

 

Blogul Puficelor-aventuri din gemenie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

Multumesc pt cuvintele frumoase, dar sunt prea marete pt mine! [:I] Adevarul e ca eu si sotul suntem innebuniti dupa copii si a stiut Dumnezeu sa ne dea... sa ne sature! [:D] Gemenasii sunt tare cumintei, dorm si mananca, iar noaptea, au inceput sa se trezeasca doar o data pe la 3-4 si dimineata la 7, dupa ce seara adorm la 23. Sper sa-si pastreze programul..

Poze noi avem la semnatura, dar nu stiu de ce nu se pot vizualiza intotdeauna...

Pupici si multa sanatate!

 

Ana, mami de 4 nazdravani, doi pe rand (Darius & Sara), si doi odata (gemenasii Natalia & Matei)

 

Poze noi la semnatura!

 

https://picasaweb.google.com/home

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua mamici,

Saru' mana pt sfaturi, am rezolvat popoul Evei cu bepanthene. O bagasem pe maneca ca nu trece, dar s-a rezolvat. Saraca avea un fundulet ca de maimutza [:I].

Saru'mana si de poze, adipapazi, zau ca m-ai motivat si mai mult s apun mana sa nu mai maninc ca sparta. Puii tai sunt frumosi rau, si imi pare ca Ana e mai maslinie iar Ioachim mai deschis la ten? La mine-s invers[:D].

Noi maine plecam sa culegem bunica inapoi, ca plange si suspina ca ea fara copii nu e nimic[:D]. Si noi suspinam dupa ea ofcourse, ca nimic nu mai pot face pe aici.Nu mai zic noaptea...dupa prima noapte fara ea, in care au dormit amandoi si s-au trezit unul pe altul ( Fabi pe Eva de fapt), i-am impartit. Unu doarme cu unu si al'lalt cu altul. Io am tras biletul necastigator, am "dormit" cu Fabi care a mancat de fo 4 ori in noapte, iar tatal cu Eva care s-a trezit numai la 6.30 dimi, a mancat si s-a culcat la loc [bang] .

va pup ca-mi urla Eva[:-@]

 

mama de Eva si Fabian din 8 Martie 2011

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...