Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(63)


Recommended Posts

Buna,sunt viitoare mamica de gemene[bibe][bibe]fetite amandoua Patricia si Cecilia,suntem in 30 saptamani,m-au ajutat mult toate conversatiile pe care le-am citit aici ,as avea totusi o intrebare pt toate mamicile de gemeni"pana la cate saptamani ati reusit sa ajungeti inainte de nastere[:D]?

va multumesc si felicit pe toate mamemele de gemeni [grup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 325
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

alina257: eu am ajuns la 34 saptamani si vreo 5 zile. puteam mai mult insa in ziua cu pricina nu am stat cuminte deloc, am tras ca nebuna de o sacosa grea si am urcat si 4 etaje cu ea cu tot. aveam contrcatii din acelea nedureroase si nu prea mi-am dfat seama ca nu ma lasa...iar fata mea cea zglobie a zis : gata, eu ies! [flo]

 

mama de Eva si Fabian din 8 Martie 2011

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc mult ,eu deja am inceput de 2 zile sa am contractii nedureroase si maine am sa sun pe doctorita sa vad ce zice (sunt la prima sarcina si imi e cam frica cam de toate schimbarile care le simt acum [:D])Doctorita a zis ca ar fi bine sa ajungem cam la 2,5 kg fiecare in parte si asa speram sa ajungem [copil][copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

incerc sa fiu cuminte[:)]sa nu depun efort desi stam si noi la etajul 3[q] si deja imi e tot mai greu sa urc scarile,din pacate sunt asa putine site-uri care scriu despre sarcina cu gemeni si nu prea am de unde sa invat cate ceva si aici am gasit ceva mai mult[pk].Va multumesc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Alina,

 

eu sunt in 36 si maine ma internez. Nu stiu cat mai rezist. Probabil cat sa mai imi faca niste analize. Sper!

Succes in continuare cu sarcina...o sa fie totul ok daca ai ajuns aici. Sanatate!

 

By the way....mi s-a facut o frica de mor. Acum ca am pus bagajul in hol....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Buna,

 

Alexa_H - o sa fie bine o sa vezi, unde nasti? eu sunt in 31 de saptamani si inca rezist[olala].Bebeii misca de nu se poate prin burtica.

Inca nu ne am hotarat unde o sa nastem, tindem spre Regina Maria, ni s-a spus ca maternitatea are dotarile necesare pt prematuri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui geo80
Buna,Alexa_H - o sa fie bine o sa vezi, unde nasti? eu sunt in 31 de saptamani si inca rezist[olala].Bebeii misca de nu se poate prin burtica.Inca nu ne am hotarat unde o sa nastem, tindem spre Regina Maria, ni s-a spus ca maternitatea are dotarile necesare pt prematuri.
align="right" id="quote2">eu am nascut la Regina Maria si am fost foarte multumita de personal. am stat o luna in maternitate pt risc de nastere prematura si am nascut la 34 de sapt doi baietei frumusei: 1970 gr si 1570 gr. acum la 3 luni si au 5400gr si 4600gr. cel mic a stat o luna in maternitate,m iar cel mare doar 3 saptamani. despre personal pot spune ca sunt super. dna doctor neonatolog Mihaela Scheiner este un super medic. daca mai vreti detalii va pot da pe pm.intr-adevar costa, dar eu personal nu regret deloc ca am nascut acolo. si ca sa nu credeti ca ma dau banii afara din casa, noi am facut un imprumut sa ii pot tine acolo, dar cum spuneam nu regret deloc.[:D]Emily [mamica] fericita cu [bebic] Darius & [bebic] Filip 02 octombrie 2011Doamne, iti multumesc pentru miracolul meu!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ALINA, tinem pumnii sa rezisti cat mai mult. E important ptr. ingerashele!!! (Si pe mine ma cheama Patricia[8D])

 

GEO, nu mai ai nici tu mult. Rabdare maxima!!!

 

EMILYJEULIE, sa-ti traiasca minunile! Te asteptam sa ne mai scrii.

 

Noi suntem ok, in general. Cu mucishori de vreo o saptamana. Asta e maxim ce au avut pana acum. Slava Domnului ca nu au primit medicamente! Luca are deja 2 dintzishori, ar patrula in picioare, tinut de manute peste tot. Doar pe noi sa ne tina spatele [:D]. Carla e tot la 0 dinti[bibe] si mai lenesa, in sensul ca se ridica in picioare cand e chiar musai, in rest in 4 labe peste tot.

 

Nu-mi vine sa cred ca sunt deja atat de mari! Mi se pare ca nu mai am in casa chiar bebelushi [:-@]. In fiecare zi parca se perfectioneaza in ceva, fac un lucru nou, sunt in continua cercetare si dezvoltare...II ADOR [olala][olala]!

 

 

 

mami din 17.04.2011

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ALEXA, imi amintesc perfect sentimentele incercate in urma cu vreo 8 luni, cand te citesc. A fost la spital pe la 2 la pranz si mi-a spus sa revin pe la 7 seara, ca-mi face cezariana. Jumatate din mine gandea "Slava Cerului ca scap pentru ca nu mai pot!", iar cealalta jumatate gandea "Dar copilashii? Nu sunt oare prea mici? Vor fi ok?". Inainte cu 2 ore de intoarcerea la spital, m-a apucat o frica de parca ma ducea la spanzuratoare [q][q]. Nu stiu...era o frica de necunoscut...o frica sa fie totul bine...oricum, ceva nemaiintalnit pana la acel moment.

Imi amintesc ca in momentul in care m-am urcat pe masa de operatie, medicul mi-a spus sa-mi intind genunchii pentru a-mi putea fixa pozitia ptr. cezariana (cred ca mi-au fixat picioarele cu ceva). Atat de emotionata eram si asa imi tremurau la propriu genunchii, incat nu am putut din prima sa-i intind...

 

Dar toate astea au trecut...Iar acum sentimentele sunt extraordinare stiindu-i pe pici sanatosi langa mine...[olala][olala]

 

mami din 17.04.2011

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...