Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

experiente mistice - (5)


3x3

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Xenia2006
@b.nica, amonar: deci ce sunt trovantii pana la urma? chiar sunt un fel de troli? Always the dullness of the fool is the whetstone of the wits.
Citeste articolul. Eu nu am mai multe informatii. Dar trolii ce sunt? Pitici ce umbla prin padure?[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 287
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Xenia2006
Citat:
citat din mesajul lui Amonar Citeste articolul. Eu nu am mai multe informatii. Dar trolii ce sunt? Pitici ce umbla prin padure?[:D]
cred ca pot fi si asta, in vis totul e posibil. depinde ce fel de ciuperci au fost consumate Always the dullness of the fool is the whetstone of the wits.
Ai crezut ca glumesc? Ei exista cu adevarat[:)] http://politiek.wordpress.com/2007/05/09/joost-eerdmans-als-trol/troljpg/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intre un om care cel putin teoretic accepta ca pot exista spirite ale naturii, troli, pietre mai stiu eu ce si un om care le respinge din start eu simt un fel de tristete fata de al doilea. Si asta pentru ca primul, considerat in general putin dus cu capul si sarac cu duhul, are ceva esential ce celui de-al doilea ii lipseste. El poate sa creada. Punct. Nici un lucru, fie el laic sau religios, nu s-a realizat fara nebunia de a crede in ceva cu totul imporobabil si impalpabil. De la a crede ca pamantul e rotund pana la a crede ca mortii pot fi inviati.Toate au la baza disponibilitatea noastra de a crede. Fara asta nu suntem decat niste intelectuali. Ceea ce nu e rau, dar e ca si cand ai manca blatul de la tort si ai arunca frisca. [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...