Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 152


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b
Citat:
citat din mesajul lui gabitza35
monis,trimite-mi si mie nr tau de telefon pe PMmami [cit] de gemenasi [tren] 2+
align="right" id="quote2">auzi, dai-l tu pe al tau ca e scump sa vorbesti in belize [:D]Raluca, mamica de doi baieti, Remus Andrei (8 nov '09) si Cezar Ioan (3 dec '11)
align="right" id="quote2">pai crezi ca nu stiu ??? o sun cu taxa inversa [pk][pk][pk]mami [cit] de gemenasi [tren] 2+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui gabitza35
Citat:
citat din mesajul lui raluci_b
Citat:
citat din mesajul lui gabitza35
monis,trimite-mi si mie nr tau de telefon pe PMmami [cit] de gemenasi [tren] 2+
align="right" id="quote2">auzi, dai-l tu pe al tau ca e scump sa vorbesti in belize [:D]Raluca, mamica de doi baieti, Remus Andrei (8 nov '09) si Cezar Ioan (3 dec '11)
align="right" id="quote2">pai crezi ca nu stiu ??? o sun cu taxa inversa [pk][pk][pk]mami [cit] de gemenasi [tren] 2+
align="right" id="quote2">asta daca nu s-a aruncat in piscina cu tot cu mobil [:D]Raluca, mamica de doi baieti, Remus Andrei (8 nov '09) si Cezar Ioan (3 dec '11)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut tuturor!

 

incerc sa leg mai multe propozitii, sper sa si reusesc.

 

Intai si intai, la multi ani cu multa, multa sanatate si numai cu bucurii tuturor celor care s-au serbat in ultima perioada. Copii si mamici. Stiu ca am ratat foarte multe aniversari, imi pare rau ca nu reusesc sa trimit mesaje personalizate chiar de ziua voastra.

 

Si multumesc mult pentru urarile de bine si sanatate pentru Ana, asa sa dea Dumnezeu.

 

A trecut si la noi serbarea. Am avut impresia ca bietii copii au fost cam stresati de eveniment, cred ca educatoarele nu le-au explicat suficient cum se va intampla. Iar noi, parintii, nu stiam mai nimic, asa ca nici eu nu am avut cum sa ii explic Anei cum vor intra pe scena si vor vedea o mare de parinti in fata lor...

Asa ca primele 20 de minute din serbare rolurile au fost asa: educatoarea recita poezii, parintii cantau in cor cantecele, iar copiii suspinau sau plangeau. Pe mine ma amuza tabloul general, insa aveam inima stransa pt bietii copii. Ultima jumatate de ora a fost mai bine, copiii au inceput sa cante, au rostit si 2-3 poezii, au dialogat chiar si cu Mosul. La dansul de final, au dansat doar baietii. Fetele, toate, fara exceptie, au stat pe scaune si faceau mutrite, ce mai, fitzoase de mici [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello!

 

LA MULTI ANI ANDRA! [s] Multa sanatate si noroc iti doresc.[pup]

 

Lyly, chiar ma gandeam la tine[pup] si eram sigura ca esti ocupata la lucru. Mama lor de hoti...nu mai pot angaja personal daca e asa mult de lucru??

 

Dankutza, si mie imi pare cam uratica papusa Maria.[alcool] Stie Cezara ce stie...

 

Andre imi pare rau...ce situatie nasoala. Daca nici posta nu e de incredere... Noi am primit colet din Italia de la soacra si l-a trimis cu autocarul dar unul a ajuns intreg, celalalt ud fleasca, cartonul cutiei rupt[alcool]

 

Maine plecam si noi la parintii mei. Cred ca o sa bucure tare mult zburlita cand o sa-i revada.[:)]

 

Floricik mami de [copil] Maria Emaid="red">-12.12.2009

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ca a trimis Monis un link la un articol despre etichete. Intr-adevar, sunt tare pacatoase etichetele astea, nu doar cand e vorba de educatia copiilor, dar si cand vorbim noi, adultii, intre noi. Cursul de la parentime la care am fost mi-a deschis ochii in privinta asta. La ce a scris tipa aceea in blogul ei, eu as mai adauga ca etichetarile sunt periculoase si pt ca nu ajuta la o comunicare clara. Cand eu spun cuiva ca e nesimtit, persoana respectiva poate sa stie la ce ma refer eu, dar la fel de bine poate sa nu aiba nici cea mai mica idee. Sau sa creada ca stie si de fapt sa se gandeasca la cu totul si cu totul altceva. Si la fel si atunci cand spun cuiva ca e bestial. Deci merge si la etichete pozitive si la cele negative.

 

La copii, dar si la adulti, etichetele pozitive sunt privite deseori ca recompense si de aici stiti si voi ce urmeaza, intreaga teorie cu motivatia exterioara.

 

Noua ne-au spus la curs ca sunt cateva etichete mai subtile decat cele pe care le stim cu totii (bun, rau, obraznic etc) si anume: eticheta de copil si cea de baiat sau fata. Intr-adevar, daca ascultam cu atentie in jurul nostru, vom vedea cat de des sunt utilizate etichetele astea. Eu acum ma straduiesc sa le evit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello ,hello [pup][pup]

 

Am vazut multe poze minunate si emotionante in ultimele zile ,am citit tot dar renumitul puseu de mutenie m-a tinut departe de taste .Sper sa nu ma mai tina mult [:)] .

 

Deocamdata fug sa savurez niste episoade din vampire diaries ca am restante ,ca de maine incepe bucatareala ,curatenia ,bradutul etc etc

 

[pup] gasca toata !

 

 

La multi ani Andruta! Sa ai parte numai de lucruri bune in viata ,sa fii tare fericita !!!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai doream sa zic de Ketof, ca am vazut ca a fost adus in discutii pe aici. Ana e intr-o viroza continua, ba mai rau, ba mai bine, dar vindecata complet inca nu din 10 octombrie. Deci de mai bine de 2 luni de zile. Am primit si noi tratament cu Ketof, asa cum a zis Lili, pe termen lung. termen lung la Ana a insemnat 15 zile, iar acum i s-a administrat tura 2, tot pt 15 zile. M-am interesat si am aflat asa: ca in Romania e la mare moda Ketof-ul asta, cam cum era Romergan-ul pe vremea copilariei noastre. In Franta/Germania, insa, nu. Poate intra DianaR si ne lamureste putin. Pediatrii cu care am vorbit si care mi-au spus ca doar la noi e moda Ketof-ului mi-au explicat ca daca acel copil are pur si simplu viroza, nimic alergic, atunci nu prea ajuta Ketof-ul. Si ca singurul beneficiu e ca il ajuta pe copil sa se poata odihni noaptea (ca sedeaza putin)...hmmm. Nici nu stiu ce sa cred, daca o fi bine sau nu, ce-i drept e ca daca esti racit si nici nu dormi, te refaci mult mai greu.

Eu la Ana am observat ca Ketof-ul ii reduce secretiile, nu-i mai curge nasul in halul ala exasperant (asta oare sa fie semn ca are si ceva caracter alergic rinita ei din viroze, ma intreb?) si doarme mai bine noaptea. Atat. De vindecat, nu o vindeca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...