Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 152


Recommended Posts

Dozz[pup], si la noi acelasi efect il avea Ketof-ul: se odihnea mai bine noaptea. Altfel era un chin, foiala, morocaneala, nas infundat si muci la greu peste noapte.

 

[:D] Mami de Amalia Teodora (03.11.2009id="size1">) si Dragos Ioan (29.08.2011id="size1">)id="Comic Sans MS">id="navy">[:D]

 

Firefly's shopid="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

 

[:D] BLOGUL MEU [:D]id="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ma bucur ca am mai apucat sa scriu 2-3 mesaje azi. Au fost multe discutii interesante pe aici, insa acum nu-mi mai amintesc ceva anume la care as dori sa contribui cu o parere.

 

Andre, multumesc pt link-ul la poze, e dulce foc italianca ta micuta.

 

Lyly, asa rau imi pare sa aud ca si tu te confrunti cu program de lucru infernal si volum de munca neomenesc. Pe mine a ajuns sa ma irite la maxim asta si caut sa obtin normalitate macar pt mine la birou. Insa e greu si sa duci o lupta din asta te expune din toate partile. eu pana acum mai mult am pierdut decat am castigat.

 

Licurici, intrebai de job. Nu am gasit nimic deocamdata, desi caut, caut, caut. Si asta e un motiv al lipsei acute de timp, ca petrec multa vreme citind, cautand, candidand, invatand. Eu sper sa aiba Monis gura aurita cand zice ca din ianuarie se mai dezgheata recrutarile, asa sa fie. Globul tau, Licurici, in care ghicesti de copii, zice ceva si de joburi?[:D]

 

Raluci, mi-a placut mult de tot sala cea mare de la serbarea voastra. A fost ca la gradinita la care mergeam eu in copilarie, cu sala in toata regula. La serbarea Anei am fost ingramaditi in cea mai mare sala a gradinitei, cam cat o sufragerie mai spatioasa de bloc, adica.

 

Despre Ana, pe scurt: e ff dezvoltata pe partea de limbaj. Canta cantece intregi, cu versuri si linie melodica. Dialogheaza cu noi in propozitii destul de elaborate (5-6 cuvinte), foloseste uneori si "eu", insa nu prea des, ne da ordine/porunci, ne povesteste tot ce face. E f amuzanta cand vorbeste la trecut pt ca uneori formeaza trecutul gresit (de ex. am punes in loc de am pus[:)]). Pe partea fizica e tot lenesuca, merge, alearga, se catara, insa destul de putin, numai daca e musai. Altfel, prefera sa stea si sa palavrageasca sau sa cante. De aici si burta proeminenta [:D], in ciuda grevei foamei revenita in forta, odata cu virozele.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Dozz
Globul tau, Licurici, in care ghicesti de copii, zice ceva si de joburi?[:D]

align="right" id="quote2">
nup, zice doar de cupii[:D]
ar fi bine sa te inscrii la lista pt bb2, jobul de mama e cel mai minunat, asa ca fa bine si lasa prostiile cu cautatul altui job si bifeaza la casuta bb2[^]

[:D] Mami de Amalia Teodora (03.11.2009id="size1">) si Dragos Ioan (29.08.2011id="size1">)id="Comic Sans MS">id="navy">[:D]

Firefly's shopid="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

[:D] BLOGUL MEU [:D]id="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!!!

Multumesc de urari si va pupik pe toate care v-ati gandit la noi. Spre nemultumirea mea n-am reusit sa ne incadram in timp cu treburile si n-am sarbatorit-o pe Andra decat noi parintii...party probabil dupa Craciun. Noi maine plecam spre Bucuresti/la socri si azi am tras tare sa imi ramana toate cat de cat la locul lor. Abia acum am ajuns la una bucata laptop/pat... sunt terminata, sper sa ma refac de sarbatori.

Nu cred ca mai apuc sa intru asa ca va urez din suflet SARBATORI FERICITE ...si sa vina mosul cat mai bogat!!![pup]

 

Mami fericita de strumfita si [gravi] 28+ cu Motzata

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lylyid="purple"> imi pare rau ca esti asa amarata...multa sanatate lui Alex!!![flo]

 

manyid="purple"> tare scump Vladut si intradevar iti seamana tare bine!![flo]

 

si noi i-am luat lui david varianta mai ieftina a lui aquadoodle (cea de care zicea Ionela), dar inca nu i l-am dat...ca nu prea e pasionat de desenat ..in momentul de fata,prefera sa consruiasca ( i-am luat mai multe seturi de la Lego si a primit si ceva de la mega blocks si ecoiffier) asa ca nu ma astept sa fie mega-incantat...dar,asa cum zicea si Monis si noi am avut jucarii care in prima faza erau total neinteresante,ca apoi sa aiba mare trecere...

 

Dozzid="purple"> ma bucur sa te citesc...despre Ketof..nu inteleg ce e cu moda asta...nici la adulti nu se mai foloseste cum se folosea pe vremuri (cand mi-am inceput eu activitatea),mai ales in ultimii ani...sunt preferate alte antihistaminice ,mai 'soft',care nu dau efectele secundare ale Ketof-ului (somnolenta,in principal) ..gen Aerius,Singulair etc...

 

andreid="purple"> urata treaba cu posta ...din pacate,orice e posibil ..am patit-o recent cu un pachet trimis de frate-miu ,care a fost deschis si din care s-a sustras o oarecare suma de bani ( se voia o surpriza) ...tin pumnii sa le gasiti!!!! [pup]

 

 

ma duc sa fac o baie fierbinte sa-mi revin ,ca asta-noapte am fost de servici si apoi..la treabaa!!!!

 

nu stiu daca apuc sa mai intru asa ca va urez de pe acum :Un Craciun fericit alaturi de cei dragi,Nasterea Domnului sa va aduca numai bucurii si caldura in suflete!!![flo][flo] id="purple">

 

miany

fericita mami de DAVID ANDREI

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...