Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 152


Recommended Posts

Fetelor, sunt necajita tare, dar mai intai partea frumoasa:

 

- La Multi Ani! tuturor sarbatoritilor a caror zile de nastere sau onomastice le-am ratat si ale celor a saror zile de nastere le voi rata zilele urmatoare (acasa nu pot sta la calculator pentru ca-l acapareaza Oana si nu pot accesa DC-ul, poate dupa ce imi instalez mozila va fi mai bine si dupa ce va primi micuta „catoru" pe care l-a cerut lui „cashun")

- Am vazut renul, spiridusul si pozele micutilor de la aniversari si de la serbari. Avem niste fulgusori foarte frumosi. Am pus poze noi cu Oana si cu Mos Craciun pe contul comun.

 

Mos Craciun a venit la mami „a sevishi" pentru Oana. Pe Mos Nicolae si Mos Craciun de la cresa i-a ratat din cauza bolilor ei. Nu a vrut sa comunice cu mosul nu s-a apropiat de el, mi-a urlat s-o tin numai in brate si sa nu ma apropii la mai putin de 1 metru de mos. Cand Mos Craciun a deschis sacul si a vazut ca se lasa cu cadouri a inceput sa se agite si sa-mi exprime nemultumirea ca ea nu primeste cadou. Degeaba ii spuneam sa astepte sa o strige ca ea vroia sa-l primeasca mai repede. Abia cand a fost strigata s-a apropiat de mos, chiar a stat in brate la el, a raspuns cum o cheama si imediat de a primit plasa a deschis-o in bratele lui ca sa vada ce i-a dat. A fost si o jucarie (un microfon de care este foarte incantata), fructe si dulciuri din care a consumat doar barni restul le-am ascuns.

 

Acum partea trista:

- Ionela imediat ce voi ajunge acasa voi dona si eu banutii azi fiind ultima zi intrucat eu am abonament de serviciu si nu pot face donatii. Norocul meu ca exista abonamentul sotului.

- Lumi, la mine in sat sunt foarte multe astfel de cazuri si asa mila mi-e de ei. Asa cum spunea Ionela catorva le mai cer ajutorul din cand in cand si ii recompensez si sper ca de sarbaorile acestea sa le pot oferi ceva in dar.

- Andrecluj, din cate stiu dureaza cel putin o saptamana pana ajunge coletul. In cazul meu, cand a trimis mama colet prin posta a ajuns dupa 2 saptamani. Eu a trebuit sa sun zilnic la posta pentru a-mi confirma daca a sosit.

 

Acum partea cea mai trista:

Micuta mea trece dintro boala in alta. Dupa 4 zile de mers la cresa am inceput iar cu tusea si raguseala si febra. Verdictul: laringita.De cand a inceput cresa cu mai scapam de cosmarul bolilor. Merge o saptamana la cresa si dupa aceea 1-2 saptamani acasa pe tratament. De 4 luni se imbolnaveste continuu. Mai nou in ultima odisee a boli ne-am internat cu laringita, cand era pe terminate si se vorbea de mersul acasa Oana a facut febra 39,5 si s-a depistat infectie urinara cu E-coli, cand era deja pe tratament pentru aceasta i s-a descoperit si puroi in gat asa ca in doua saptamani Oana a primit 3 antibiotice pe langa cel antiinflamator si antitermic. Acum, spre nenorocirea mea, are iar laringita si saptamana viitoare voi sta acasa cu ea. Este deja la al patrulea antibiotic in decurs de o luna.

Mai nou se plange si ca o dor picioarele, dar doctorita ei a spus ca este posibil sa fie si de la raceala sau de la crestere. Mi-a spus totusi sa fiu atenta daca se mai plange de dureri de picioare, cum se manifesta si daca este cazul vom interveni.

 

Nu stiu cand voi mai accesa calculatorul si cand va voi mai posta ceva. Asa ca profit de acest moment pentru a va ura sarbatori fericire, dimineata de craciun cand vor deschide micutii cadourile sa fie magica si plina de incarcatura emotionala.

 

Craciun feritit! si sa ne auzim/scriem cu bine dupa sarbatori.

 

Mama cu program prelungit

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salutare fetelor!

 

Inainte sa va urez sarbatori fericite, vreau sa va spun celor care aveti probleme cu puiutii sau chiar si cele care au doar asa un sentiment ca ceva nu e in regula, mergeti si cautati un medic care sa va lamureasca. Si nu va opriti pana nu gasiti acea persoana care sa va convinga, da omul asta chiar stie ce spune, chiar a intors problema pe toate partile. Lui Licu deja i-am spus pe PM, ii spun si lui Dozz sa caute un pneumolog pediatru bun, care sa-i faca cate teste ptr partea cu alergiile si un test ptr a exclude o eventuala obstructie pe caile respiratorii (vestitul astm) (e o chestie simpla si draguta, copilul sufla si "sparge" niste baloane pe un ecran) si daca intr-adevar exista acea obstructie atunci sa ii recomande medicatia corespunzatoare.

Pirelia, si la tine acelasi lucru, nu esti sigura de actuala pediatra, du-te la alta care sa va invarta pe toate partile. Si daca doresti poti sa vizitezi si un homeopat care va poate ajuta sa iesiti din cercul vicios cu antibioticele, dar obligatoriu si la un pediatru bun!

 

Sarbatori fericite si un nou an mai bun!

 

[9cer] Dianaid="red"> cu [bonjovi] Vladid="blue"> (16.05.04) & [8**]Timeea id="red">(18.05.06) & [copil]Teodora id="red"> (11.11.09)id="green">

id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana, multam inca o data! [flo]

 

Pirelia, imi pare tare rau sa aud ce povestesti de micuta, tare ati mai tras. Vorba Dianei, poate gasiti alt pediatru mai bun, sau homeopat..

 

 

[:D] Mami de Amalia Teodora (03.11.2009id="size1">) si Dragos Ioan (29.08.2011id="size1">)id="Comic Sans MS">id="navy">[:D]

 

Firefly's shopid="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

 

[:D] BLOGUL MEU [:D]id="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat si eu pe fuga sa spun doua vorbe inainte sa trec pe taramul viselor.

 

 

dankutza, as fi bagat mana-n foc ca tu povesteai de sot faza cu ceapa. No...inseamna ca m-am ramolit rau de tot, mai rau decat aveam impresia. [:D]

 

 

Si pt ca maine nu voi mai avea timp de forumeala, vreau sa va urez de acum, ca dincolo de mirosul de brad, sarmale, fripturi, cozonaci, sa simtiti bucuria pe care au avut-o magii si pastorii cand au aflat ca s-a nascut Mantuitorul.

Craciun fericit! [pegeam]

 

 


Mami de [copil] Timiid="green"> nazdravan si micuta Doraid="purple"> pisicuta [bibe]

id="Verdana">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza [flo]

 

Daaa, eu am timp de o cafea. De fapt asta fac de vreo 2 ore, explorez casa cu Iulian si beau cafea.

Am ajuns bine ieri, drumul uscat si destul de liber iar copilul s-a comportat absolut exwmplar [pk]. Singura suparare e ca am uitat jumate din cadoul pt el la Bucuresti, asa ca acum plec in oras sa dreg treaba.

 

Spor la toate! Si Craciun frumos!!!

 


 

Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009) id="size3">id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Primiti cu colinda? [:D]

 

https://picasaweb.google.com/115013203216414627684/24Decembrie2011?authuser=0&authkey=Gv1sRgCOjnv6fd0LGFjQE&feat=directlink

 

sau varianta rock [:D]:

 

https://picasaweb.google.com/115013203216414627684/24Decembrie201102?authuser=0&authkey=Gv1sRgCK_fwbvnyKvtqQE&feat=directlink

 

(atat cat se poate filma un copil pasionat de camera de filmat)

 

Craciun Fericit alaturi de cei dragi!

 

 

 

Mami fericita de [zana] Mariuta

si [gravi] de samburel de 11 saptamani

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...