Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 152


Recommended Posts

Despre meniu de Revelion: eu nu o sa pregatesc nimic pt ca de mancat, avem ce manca. Au mai ramas niste sarmale de la Craciun. Si ca sa fie putin mai festiv, o sa cumpar o inghetata de la magazin. Inghetata mancata cu piscoturi e ff yammi si cred ca face fata ocaziei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Dozz da bine zici, chiar ma confrunt de cateva zile cu problema mancatului, m-a disperat, imi vine sa tip,sa urlu [q]

i-am pregatit intr-o seara mancarica ei preferata legume cu piept de pui la abur, a refuzat impingand castronasul, i-am facut imediat lapte cu cereale, care candva ii placeau la nebunie, a refuzat, dupa care am incercat cu melcisori cu lapte,aici a luat doar cateva lingurite si a spus STOP...taica-sau spunea sa incercam sa ii schimbam castronasul si poate nu il mai impinge pe cel nou [:D]

 

nu stiu ce sa ma fac cu ea, era o mancacioasa iar acum refuza cam tot, nu mai vrea nici fructele

 

la somn adoarme singurica, dar nu mereu,cateodata ma duc la ea o mangai pe burtica si ma retrag incetisor, ea se intoarce cu funduletul sus si adoarme, dar tot cu usa deschisa la camera sa ma auda

 

[cubrad] [pegeam] [cubrad] [pegeam] [cubrad]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dozz, doza 'soc' am botezat-o eu asa, e doza scrisa pe cutie ca fiind pt prima zi cand prezinta semne de raceala si anume cate un tubulet de granule la 6 ore/3 doze pe zi total. Pe urma inca 2 zile cate un tubulet dimineata si seara. Dupa astea 3 zile Amalia era fresh, am luat-o repejor cu tratamentul, cum am vazut muci curgatori cum am bagat tratament.

Doctorita care a vazut-o la spital mi-a spus ca e mai eficient oscilococcinum asta dat acuma direct in gurita si rontait de copil, asta daca e copilul cooperant. Daca nu, dizolvat in apa, dar scade din eficacitate.

 

De la ea am luat si eu raceala, la mine aproape o saptamana de nas infundat, stranutat, cu toate astea vad ca Dragos nu e decat fornait, nu are nici un alt simptom. Cred ca lapticul ii vine cu anticorpi buni si a scapat de luat raceala..[:-@]

 

Eu ca meniu de rev nu fac mare lucru, o friptura, o ciorba de perisoare, ca oricum tre sa am ciorba pt Amalia, am facut o prajitura cu foi, si un tort cu iaurt si fructe, gen diplomat.

 

[:D] Mami de Amalia Teodora (03.11.2009id="size1">) si Dragos Ioan (29.08.2011id="size1">)id="Comic Sans MS">id="navy">[:D]

 

Firefly's shopid="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

 

[:D] BLOGUL MEU [:D]id="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, va spun si eu, 2012 sa fie un an asa cum va doriti. [pup]

 

Despre masa de revelion si la noi mai subtire, fara carne de porc. O friptura de curcan, impanat, un peste cu legume la cuptor, rulada de somon, salata de beof, crema de branza cu chimen si tort de tiramisu (reteta Dana [pup]). Sotul vrea sa faca si salata de vinete si inca o salata dupa o reteta de a lui, eu nu ma bag, nici nu prea am chef de mare lucru.

Va [pup]

 

mami de [bonjovi] Vlad (29.10.2009)

Multumesc Doamne!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

noi suntem pe drum - prin Bacau momentan [:D] - si vroiam doar sa va salut si sa zic ce rau imi pare ca n-am prins-o pe Dymomo sa ne fi intalnit...

 

Sper ca in 3 ore ajungem si noi acasa. Spor la treaba & [pup] you all

 


 

Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009) id="size3">id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bai, m-ati zapacit cu curcanul asta, eu singurele dati cand l-am gatit a iesit un mare curcan uscat de abia imi infingeam dintii. Cum il gatiti sa iasa bun? Il fierbeti inainte esnpe ore?? Si mai ales de unde il cumparati. Eu aici nu gasesc decat piept de curcan la lidl, in rest nu[bang]

 

Monis, drum bun in continuare! Auzi, da cu cine te-ai mai intalnit??[pis]

 

[:D] Mami de Amalia Teodora (03.11.2009id="size1">) si Dragos Ioan (29.08.2011id="size1">)id="Comic Sans MS">id="navy">[:D]

 

Firefly's shopid="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

 

[:D] BLOGUL MEU [:D]id="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Dymomo, drum bun si distractie placuta!

 

Monis, drum bun si voua! Cum de nu ati stat si de rev?

 

Dozz, la noi de vreo luna-doua a inceput perioada "hamster"[:D] Sta cu mancarea in gura,fara sa mestece sau sa inghita... Dar, in mare, mananca bine. Somnul s-a mai redus,doarme mai putin la amiaza,si mai tarziu seara...dar vad ca de multe ori se si trezeste tarziu. La amiaza vrea, cateodata, sa doarma singura si-i spune "du-te" persoanei care este cu ea(eu sau mama). Seara nu adoarme fara a fi cineva langa ea(ea alege cine), dupa nenumarate cantece,poezii,colinde....

 

Licu, curcanul l-am cumparat de la Carrefour(proaspat), de 4 kg. Gasesti si pe net cum sa-l gatesti. Pe al nostru l-a gatit Richard. I-a bagat in interior o mingiuta de carne tocata amestecata cu ceapa,orez,paine- asta ca sa absoarba lichidul si sa si dea aroma(salvie nu am avut). Se pune pt prima jumatate de ora la foc puternic, apoi vreo 3 ore jumate la foc mic, acoperit cu folie de aluminiu,sa nu se arda, si ultima jumatate de ora fara folie, uns cu ulei de masline, la foc puternic,sa prinda culoare. A iesit super! Ah, nu se fierbe inaine.

Alaltaieri cu carnea ramasa,am facut placinta de curcan cu ciuperci, un deliciu!

 

 

 

 

 

[*]My english rose Alexa Annabelle Deniseid="red"> 7 Oct 2009 [*]

 

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`

Mahatma Ghandi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...