Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 152


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

si dragos bea apa din creion, cred ca a renuntat total la desenat pe paturica in momentul in care a descoperit ca poate suge apa aia.....Eva mai si deseneaza si nu bea apa Noi avem serbare azi....doamnele spun ca Eva spune poezia,pe limba ei,dar stie cand ii e randul si se duce in fata. Sunt aproape sigura ca la serbare nu va face asa... cand ne va vedea in sala cred ca nu va mai sta pe scena.Dragos doar la dansuri se baga, poezie nu vrea si gata mami [cit] de gemenasi [tren] [url="https://picasaweb.google.com/108518117417496356070/2?authkey=Gv1sRgCPCgiPbKuLzhjgE#"] 2+ [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am facut si noi bradul aseara,aka eu cu mucosii [pk][pk] MI-a venit sa plang cand ii vedeam cum luau globuletele din cutie si incercau sa le agate pe crengute, apoi s-au impodobit ei cu beteala si dupa ce au jumulit-o binisor au pus-o si in brad.... Ma duc sa-i iau de la gradi mai repede, poate reusesc sa-i culc mai devreme sa prinda si ei macar un somn mic inainte de serbare..... mami [cit] de gemenasi [tren] [url="https://picasaweb.google.com/108518117417496356070/2?authkey=Gv1sRgCPCgiPbKuLzhjgE#"] 2+ [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monis, Lyly sau oricine se pricepe in chestii din astea, va rog sa-mi spuneti si mie (sau tuturor) ce este aia DECLARATIA CONTRIBUABILULUI IN VEDEREA STABILIRII DEDUCERILOR PERSONALE SUPLIMENTARE PENTRU PERSOANELE AVUTE IN INTRETINERE (adica copilul). Mi s-a dat o hartie de completat si cica imi vor da niste bani in plus la salariu. Cica vreo 20 de lei (de bobo). [alcool] Ma gandesc ca daca e procent, l-as putea sa-l pun pe sot sa faca, daca se integreaza in barem??? A semnat cineva ceva de genul asta? Sunt super tampita la chestii din astea. Nu le pricep deloc. DAr ma bazez pe mamicile de aici. Saru'mana de raspuns [flo][flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dankutza
Monis, Lyly sau oricine se pricepe in chestii din astea, va rog sa-mi spuneti si mie (sau tuturor) ce este aia DECLARATIA CONTRIBUABILULUI IN VEDEREA STABILIRII DEDUCERILOR PERSONALE SUPLIMENTARE PENTRU PERSOANELE AVUTE IN INTRETINERE (adica copilul). Mi s-a dat o hartie de completat si cica imi vor da niste bani in plus la salariu. Cica vreo 20 de lei (de bobo). [alcool] Ma gandesc ca daca e procent, l-as putea sa-l pun pe sot sa faca, daca se integreaza in barem??? A semnat cineva ceva de genul asta? Sunt super tampita la chestii din astea. Nu le pricep deloc. DAr ma bazez pe mamicile de aici. Saru'mana de raspuns [flo][flo][flo]
benficiezi de deducere suplimentara daca ai salariul brut de incadrare mai mic de 3.000 ron, daca e peste, treci copilul in intretinere dar nu-ti "afecteaza" salariul
Lili, mami de [bonjovi] Alexandru (18nov'09) [url="http://picasaweb.google.ro/lylyana.ion#"]poz(n)e[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu] eu incep sa cedez nervos la serviciu, treburile sunt mult peste volumul maxim accesibil. Alex e mai bine, tuseste mai putin, ta'su e racit tare si ia antibiotic. Bradul l-am facut duminica, pentru ca in cursul saptamanii ne este imposibil, iar pana sambata nu mai avea Alex rabdare, deja da semne de "oboseala"... sunt restanta la citit, acum am intrat si vad ca sunt pregatiri de serbare si craciun. sper sa ne mai citim pana duminica! o zi frumoasa![flo]
Lili, mami de [bonjovi] Alexandru (18nov'09) [url="http://picasaweb.google.ro/lylyana.ion#"]poz(n)e[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Declaratia de deducere personala se completeaza in momentul in care ai una/mai multe persoane in intretinere (copil, sot, parinti etc). Copiii minori sunt considerati intretinuti. Deducerea reprezinta partea din salariul brut care nu este impozitata. Daca ai pe cineva in intretinere, partea neimpozitata din salariu creste. Pana la salariul brut de 1000 de lei, deducerea de baza este 250 de lei. Cu un copil in intretinere, deducerea este de 350 lei. Cu doi copii, deducerea este 450 lei. 3 copii 550 lei si 4 copii si mai multi, 650 lei. Intre 1.000 si 3.000 lei brut, deducerea este degresiva. Peste 3.000 lei brut nu se acorda deducere. De aceea, dintre cei 2 soti, este bine sa ceara deducere cel cu salariul brut mai mic. Deducerea se acorda doar unuia dintre soti. De aceea cine isi declara copilul in intretinere, trebuie sa puna langa declaratie si copia certificatului de nastere al copilului si o adeverinta de la sot/sotie de la serviciu care atesta ca acesta/aceasta nu beneficiaza de deducere. Oricum e vorba de 10-20 de lei la salariul net. Dar de ce nu?
Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...