Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Arcadia - Iasi ( 28)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 231
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna seara fetelor,

Am fost in seara asta la consultul preanestezic..ce sa va spun...multe intrebari[:)]

Dr. anestezist mi-a explicat cum sta treba cu anestezia si care ar fi cea mai recomandata in caz de cezariana (ceea ce nu se va intampla), dr. ginecolog si cel neonatolog mi-au pus aceleasi intrebari doar ca de doua ori: nume, prenume, varsta, ce sex are bebele, cat timp, greutatea, antecedentele mele medicale, boli in familie, cu deosebirea ca dr. ginecolog a ascultat inimioara bebelului iar doctorita neonatolog era plictisita.id="Georgia">

 

Asteptand minunea mea ...[gravi] +36

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara dragelor [pup]

 

O intrebare la mamici [:)], copii vostri stau in leagan, aveti? Daca da ce marca, ce model, ca as dori altul sa iau si toate mi se par ca lungime scurte [bang][bang], scrie la specificatii pana la 18 kg dar ca lungime toot 67-69 cm au.

merci anticipat [flo]

 

Claudiaid="red"> [mamica] DAVID ANDREI id="blue"> 12 septembrie 2011

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui claumarcoci
Buna seara dragelor [pup] O intrebare la mamici [:)], copii vostri stau in leagan, aveti? Daca da ce marca, ce model, ca as dori altul sa iau si toate mi se par ca lungime scurte [bang][bang], scrie la specificatii pana la 18 kg dar ca lungime toot 67-69 cm au. merci anticipat [flo]Claudiaid="red"> [mamica] DAVID ANDREI id="blue"> 12 septembrie 2011
align="right" id="quote2">Claudia, dimensiunea 67-69 nu e intamplatoare, e dimensiunea pt 6 luni, pt ca dupa varsta asta nu mai poti tine sub nici o forma bebele in leagan, el da sa se ridice, vrea sa stea in fund, sa aiba alte activitati..noi leganutul l-am folosit din ziua in care am venit de la maternitate si pana pe la max 6 luni!Mamica Estelei , 24.mai 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui madline82
Citat:
citat din mesajul lui claumarcoci
Buna seara dragelor [pup] O intrebare la mamici [:)], copii vostri stau in leagan, aveti? Daca da ce marca, ce model, ca as dori altul sa iau si toate mi se par ca lungime scurte [bang][bang], scrie la specificatii pana la 18 kg dar ca lungime toot 67-69 cm au. merci anticipat [flo]Claudiaid="red"> [mamica] DAVID ANDREI id="blue"> 12 septembrie 2011
align="right" id="quote2">Claudia, dimensiunea 67-69 nu e intamplatoare, e dimensiunea pt 6 luni, pt ca dupa varsta asta nu mai poti tine sub nici o forma bebele in leagan, el da sa se ridice, vrea sa stea in fund, sa aiba alte activitati..noi leganutul l-am folosit din ziua in care am venit de la maternitate si pana pe la max 6 luni!Mamica Estelei , 24.mai 2011
align="right" id="quote2"> Dar noi nu avem nici 4 luni [bang][bang][bang] vreau leagan pana la 6 luni mai lung [:D], acuma ce sa-i iau [alcool][alcool] unde sa-l mai tin ziua ca e luuunga [:I]( dupa cum am mai zis avem deja 67 cm ), cu leaganul mai faceam si eu ziua una alta si-l luam dupa mine,acuma ce ma fac ??[q][q][q][q]Claudiaid="red"> [mamica] DAVID ANDREI id="blue"> 12 septembrie 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui gravidacori
IONELA, fata a facut mai inainte putin(ca si cantitate) scaun verzui.am fost plecati de acasa de ieri pana in seara asta si nu a papat decat san. am aflat si ca poate fi de la faptul ca nu s-a saturat de la san .asa e ?MAMA PRINTESEI ESTERA ELENA-26MAI 2011
align="right" id="quote2">Daca nu se satura statea lipita de san non-stop si eventual plangea pana pricepeati care e problemaNu, nu are legatura cu asta.Daca ar fi mancat doar laptele de inceput o vreme putea fi verde scaunuldaca ai mancat tu salata, castraveti, chestii verzidaca a plans mai multdaca a fost stresata ETCIn principiu scaunul verde nu e alarmant daca nu e insotit de alte simptome. Sa nu fie urat mirositor, sa nu aiba febra bebe, sa manance sa fie vesela. Daca ea e bine in rest uita de acel scaunTudor are macar 1 la 2 zile verde si el n-are nimic.
Mami fericita de [copil]Mihnea si de [baietel] Tudor
id="right">id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineatza![flo]

Sunt fericita, de azi am sling [:D], e fain, inca ma acomodez cu pozitiile lui bb, bb e incantat, cred ca-i place culoare deoarece cand il vede rade cu gura pana la urechi.

L-am pus pana acum pe sold si pe burtica si i-a placut f mult, fata de port bebe in care plangea de fiecare data cand il pozitionam., chiar aveam emotii daca ii va placea sau nu.

O zi frumoasa!![pup][pup][pup][pup]

 

Claudiaid="red"> [mamica] DAVID ANDREI id="blue"> 12 septembrie 2011

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

IONELA, inlaturand toate celelalte variante si simptome, si amintindu-mi ziua de ieri, ea a mancat laptele de inceput.ieri a fost putin si des, ba adormea( eram in masina si o adoarme imediat), ba ii distragea ceva atentia,ea a avut o stare buna,nu plans ,febra ..etc

MULTUMESC[pup]

 

MAMA PRINTESEI ESTERA ELENA-26MAI 2011

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...