Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Arcadia - Iasi ( 28)


Recommended Posts

eu ma cam tem cu olita ,pt ca am un nepot de 3 ani si ceva si nici acum nu vrea sa auda de olita. mama lui nu l-a putut da la gradinita dupa 2 ani pt ca nu face la olita si nu il primeste, si anul trecut facand 3 ani a trebuit sa-l dea la o gradinita privata,ca trebuia sa stea si el cu copii...etc si ea trebuia sa mearga la munnca,ca erau 3 ani totusi.ea nu prea l-a pus din timp ca se se familiarizeze macar cu ea.cam asta doresc si eu acum cu fata mea.stiu ca dimineata face si caca si pisu si atunci o voi pune ,dar nu ma astept sa fie rutina unui copil invatat de-a binelea cu olita,asta mai tarziu.

 

MAMA PRINTESEI ESTERA ELENA-26MAI 2011

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 231
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

hello mamici,burtici si bebici!

cine stie dupa cat timp pot fi introduse in alimentatia mamelor ce alapteaza produsele interzise anterior:varza, fasole, lapte, si restul? mie mi-ar cam fi pofta de-o salata de varza cruda..[pofta]

o alta intrebare ar fi:mama care a inceput un program de gimnastica, aerobic, taebo, bicicleta sau mai stiu eu ce...la cat timp dupa ce depune efortul poate alapta?ma gandesc ca mai intai trebuie sa-si refaca putin aportul de minerale si pe urma ar putea da laptic la bebe, nu?

 

Poze Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria
despre alimente fermentate ( muraturi)http://totmai.ro/de-ce-sa-consumam/alimente-fermentate-i
Mami fericita de [copil]Mihnea si de [baietel] Tudor
id="right">id="blue">
align="right" id="quote2">super linkul si situl, o sail salevz la favorite, poate ma inspir in delciile culinare:))Apropos, am incepu de 4 ziel sa nu mai maninc dupa 17, si sa am 2 mese pe zi, fara duclirui si prajeli.Apa incerc sa beau 2 litri, dar unerori nu reusesc.Am observat in schimb ca seara nu prea am lapte..o fi de la regimul asta? sau mi se pare mie?Mamica Estelei , 24.mai 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria
Mada, dincolo de faptul ca imi doresc enorm acreditarea pentru consultant pentru alaptare visul meu in suflet e doula. Ideea e ca la Arcadia nu pot angaja asa ceva... sau, ma rog... s-ar deturna rolul ei. ideea e ca trebuie sa te identifici cu doula pe care o alegi. Sa crezi in ea, sa fie angajata ta si nu a spiutalului. odata ce e angajata spitalului e acolo sa te convinga sa faci dupa regulile spitalului. Cand e angajata ta e acolo sa lupte alaturi de tine ca lucrurile sa fie asa cum ai planuit tu.
Mami fericita de [copil]Mihnea si de [baietel] Tudor
id="right">id="blue">
align="right" id="quote2">Ionela, cred ca ai dreptate, dar ma gandesc ca daca e vreun loc unde sa accepte o doula atunci e Arcadia, macar atat.cu toate ca la cat e o nastere natuirala la ei ar trebui sa deconteze si cheltuielile unei doule in acest pret.Eu vreau prea multe[:D]Mamica Estelei , 24.mai 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui oiyoy
hello mamici,burtici si bebici!cine stie dupa cat timp pot fi introduse in alimentatia mamelor ce alapteaza produsele interzise anterior:varza, fasole, lapte, si restul? mie mi-ar cam fi pofta de-o salata de varza cruda..[pofta]o alta intrebare ar fi:mama care a inceput un program de gimnastica, aerobic, taebo, bicicleta sau mai stiu eu ce...la cat timp dupa ce depune efortul poate alapta?ma gandesc ca mai intai trebuie sa-si refaca putin aportul de minerale si pe urma ar putea da laptic la bebe, nu?
Poze Claudia
align="right" id="quote2">Uite ce am gasit eu [:I]http://www.bebelu.ro/sportul-in-alaptare.htmlhttp://lb1f.lilypie.com/OUpip2.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui oiyoy
hello mamici,burtici si bebici!cine stie dupa cat timp pot fi introduse in alimentatia mamelor ce alapteaza produsele interzise anterior:varza, fasole, lapte, si restul? mie mi-ar cam fi pofta de-o salata de varza cruda..[pofta]o alta intrebare ar fi:mama care a inceput un program de gimnastica, aerobic, taebo, bicicleta sau mai stiu eu ce...la cat timp dupa ce depune efortul poate alapta?ma gandesc ca mai intai trebuie sa-si refaca putin aportul de minerale si pe urma ar putea da laptic la bebe, nu?
Poze Claudia
align="right" id="quote2">Oiyoy, alimentele enumerate mai sus eu le-am introdus in alimenattie dupa 3 luni de la nastere, lapte am consumat mereu, fara intrerupere.Mamica Estelei , 24.mai 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi facem acusica 4 luni si de Craciun am introdus in alimentatie varza murata si am gustat cateva feliute de castravete murat si a fost ok.

Tot cu sarbatorile am papat sarmalute si salata boef si a fost ok la bb,iar aseara am mancat prima portocala [pk], chiar am pus un pic de zeama pe deget si i-am dat lui bb pe buze sa vad cum reactioneaza [:I], cred ca-i place.

Chiar am citit si cica dupa 3 luni poti reveni la o alimentatie normala,oricum faza cu alimentatia si colicii e un mit,asta s-a demonstrat in cazul meu.

[pup][pup][pup][pup] si o seara frumoasa!

 

http://lb1f.lilypie.com/OUpip2.png

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamici si burtici, in timpul sarcinii la ecografii si morfologii vi s a facut cu aparatura 4D? Pt k eu pana acum cate am facut am vazut k numai cu 2D mi le a facut desi pe site scrie k se fac cu 4D si mi a aratat cineva cum arata ecografiile 4D si sunt diferite fata de cele de la Arcadia. Asta asa ca un mic amanunt...dar din curiozitate.

O seara frumoasa alaturi de frumusetile voastre![pup]

 

[gravi] cu [baietel] 33+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...