Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Arcadia - Iasi ( 28)


Recommended Posts

Neata,

 

Simonik, 4D sau 3D se face doar pentru parinti, nu e relevant pentru doctor. Noua medicul ne facea asa ca o distractie in plus cand avea timp. Dar stiu ca daca soliciti express se plateste suplimentar.

 

Eu inca nu pap varza, fasole, dar eu sunt un caz special pentru ca am un regim mai stric din cauza ca Maiei i-au aparut niste bubite in prima luna si de atunci sunt mai precauta [:D]

 

__

Lena - [mamica] fericita a Maiei

 

Bebe Maia - 8 oct 2011

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 231
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata,

Mamici am o intrebare , mai ales pentru cele cu baietei ? La cate saptamani de sarcina ati nascut ? Ati depasit 40 de saptamani ? Eu sunt la prima sarcina si d-na doctor mi-a zis ca de la 37-38 de saptamani sa ma astept sa nasc ... Ce v-ati luat cu voi la spital (v-ati luat camasa de noapte suplimentara ? ) Heeeeelp [:D]

 

Asteptand minunea mea ...[gravi] +37 cu [baietel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Nico_A
Buna dimineata,Mamici am o intrebare , mai ales pentru cele cu baietei ? La cate saptamani de sarcina ati nascut ? Ati depasit 40 de saptamani ? Eu sunt la prima sarcina si d-na doctor mi-a zis ca de la 37-38 de saptamani sa ma astept sa nasc ... Ce v-ati luat cu voi la spital (v-ati luat camasa de noapte suplimentara ? ) Heeeeelp [:D]Asteptand minunea mea ...[gravi] +37 cu [baietel]
align="right" id="quote2"> Eu mami de baietel am nascut prin cezariana la 39s 2 zile, dar nu daduse nici un semn ca ar fi vrut afara pana atunci [:)], asa ca ...iar Ionela la bb 2 a ajuns la 40 ( nu mai retin exactcat dar daca vede iti poate spune cu exactitate)[pup][pup]http://lb1f.lilypie.com/OUpip2.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Simonik21
Mamici si burtici, in timpul sarcinii la ecografii si morfologii vi s a facut cu aparatura 4D? Pt k eu pana acum cate am facut am vazut k numai cu 2D mi le a facut desi pe site scrie k se fac cu 4D si mi a aratat cineva cum arata ecografiile 4D si sunt diferite fata de cele de la Arcadia. Asta asa ca un mic amanunt...dar din curiozitate.O seara frumoasa alaturi de frumusetile voastre![pup][gravi] cu [baietel] 33+
align="right" id="quote2"> Din cate stiu eu 3D si 4D se plateste suplimentar, asta daca vrei sa ai filmulet cu bb in burtica.Asa cum zicea si Lena, noua ne arata dr aproape de fiecare data cand era ceva de vazut in 4D si ne facea si o poza faina[olala]Dar eu nu am urmarit sarcina la Arcadia ci la un alt cabinet al dr.[pup][pup]http://lb1f.lilypie.com/OUpip2.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui gravidacori
NICO, nu-ti trebuie nimic la spita,iti ofera de toate,camasa in fiecare zi,halat,papuci,prosoape,tampoane etc. cosmeticele tale,aparat foto,tel+incarcator poti sa ti le iei.de ce sa nasti la 37-38?exista vreun motiv pt care stie doctorita cand vei naste?MAMA PRINTESEI ESTERA ELENA-26MAI 2011
align="right" id="quote2">Cori, d-na doctor mi-a spus ca dupa 37-38 de saptamani pot sa ma astept sa nasc oricand, nu neaparat ca voi si naste acum. A zis ca pot ajunge chiar si pana la 40-42 saptamani, insa pana la 40-42 ar trebui sa fi nascut deja .Asteptand minunea mea ...[gravi] +37 cu [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...