Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Arcadia - Iasi ( 28)


Recommended Posts

La multi ani celor ce isi serbeaza azi onomastica!!!!id="size4">id="red">

Mada ai grija cu regimul pentru ca iti pierzi laptele si e cam aiurea mai ales ca abia sunteti la inceput cu diversificarea si baza hranei e lapticul.Lasa curele de slabit dupa alaptat.Eu daca sar peste o masa mi se injumatateste cantitatea de lapte muls sau nu reusesc sa storc decat cateva picaturi.Oricum chiar daca tot storc zilnic in acelasi ritm cantitatea de lapte scade odata ce trec lunile. Bine ca laptele acum e mai mult de sete pentru ca pe langa 3 mese de lapte 3x200 ml mai avem si 4 cu papa.

Eu nu prea am facut restrictii la alimente pana acum.Am mancat si varza murata si salate de varza,si sarmale,muraturi,usturoi,ceapa,am mancat si mananc orice in afara de fasole boabe.

Mi-am luat zilele trecute pantalonii aia de slabit de la Biomed, ma ung cu crema pentru celulita, imi trag pantalonii pe mine, peste ei imi mai pun si pantalonii cu care stau prin casa si toate treburile in casa ii fac imbracata cu ei.Seara fac cam 1h jumate stepper si bicicleta.Am inceput si cu abdomenele, fac serii de cate 100 pana la 500.Usor am sa cresc numarul pana la 1000 pe seara.Scopul gimnasticii e sa imi tonific corpul sa nu imi stea pielea flescaita si pentru celulita.Mai putin pentru slabit ca oricum am ramas cu putine kg care abia se vad si oricum dupa ce termin cu alaptatul sunt sigura ca imi revin de tot.Dupa ce imi dau pantalonii aia jos sunt uda leoarca parca sunt dupa o sedinta cu parafango.Ma bag la dus si ies fresh cu pielea ca de bebe[:D].Nici sala nu imi trebuie si nici nu as avea cum sa ma duc la sala pentru ca nu are cine sta cu gaza.De mancat mananc ca si inainte.[:D]

Nico_A eu am nascut la 41 de saptamani.Nu are treaba ca e fetita sau baietel.Treaba ca fetitele ies mai devreme e un mit.Ies toti bebelusii la lumina atunci cand sunt pregatiti.

Nu iti trebuie camasa pentru ca iti dau de acolo.Chiar daca se pateaza te ajuta la schimbat asistentele si iti dau camasuta curata zilnic.

E ok sa iti mai pui in bagajel lenjerie intima, servetele demachiante.[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 231
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Dada felicitari pentru sutele de abdomene [:)], abia astept sa treaca timpul sa ma apuc si eu.

Am observat si eu de cand cu sarbatorile ca am laptic mai mult(am papat mai mult) pana acum am avut max 2 mese pe zi, un mic dejun pe la 12-13 si cina pe la 18-19, si am avut laptic , avand in vedere ca bb meu si aku papa la 2 ore [bang][bang][bang] si e destul de dolofan.

Eu daca as manca de toate as fi [grasa].

O idee buna cu pantalonii [flo], tu de la cate luni dupa operatie ai inceput cu abdomenele??, ca eu fac si aku in joaca cu bebe cate 10-20 si simt deasupra op niste chestii care par a fi niste ganglioni si care mai si dor, plus ca mi-a povestit nasa mea ca ea s-a apucat de masaj devreme si i s-a desprins op, asta la al doilea bebe, asa ca .....sunt debusolata total[bang][bang][bang]

 

[pup][pup][pup] si spor la [aerob]

 

http://lb1f.lilypie.com/OUpip2.png

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

claumarcoci multumesc [pup].Abia m-am apucat de abdomene de 3 zile[:D].Mi-a fost frica sa incep mai devreme.Aproximativ la 7 luni jumate ale gazutei.Eu imi simteam operatia intinsa ca o coarda.Acum vad ca e mai relaxata zona si a inceput sa se inmoaie cusatura.Am zone pe operatie care incep sa se deschida la culoare (vindecare)sa se albeasca.Acum mare parte din operatie e inca rosiatica insa pana in vara poate se face ok.Oricum cusatura e super finuta.A avut dr. Cacicovschi grija sa coase super!De durut nu ma mai doare nimic acum.Doar la schimbari de vreme ma mai inteapa cate putin pe colturi insa e ok.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui gravidacori
mie dati-mi o dieta minune pt burta, ca doar asta ma deranjeaza extrem de tare! in rest sunt bat, raportez 53kg!MAMA PRINTESEI ESTERA ELENA-26MAI 2011
align="right" id="quote2"> Cand afli sa-mi spui si mie[:I](proceduri la salon dau rezultate, asta stiu din experienta[:)])[pup][pup][pup]http://lb1f.lilypie.com/OUpip2.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...