Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Arcadia - Iasi ( 28)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 231
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui LenaC
Am luat la reducere [:D] 349 manduca + cover __ Lena - [mamica] fericita a Maiei [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunard20111008_-6_My+child+is.png"] Bebe Maia - 8 oct 2011 [/url]
Sa le purtati sanatoase [pup], super pret ce sa mai zic [:I], noi cuminti o sa incercam sling-ul. Claudia [mamica] DAVID ANDREI 12 septembrie 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vrut sa ies la plimbare dar cu atatia mascati si zgomot de tobe prin zona, mai bine nu, decat sa sperii pe bb mai bine stam si luam aer curat la ferestra [:I] Fetele pun in contul comun in directorul Idei achizitiio poza a anui bebe de pe fb[:D], imi place scaunul lui si nu stiu unde sa gasesc, daca stie cineva ... as fi recunoscatoare [flo], acuma nu stiu cat de sanatos este, dau startul la opinii [:D] Mai este vreo mamica care ia Cezarette? daca da e multumita? de curiozitate ca la un moment dat era o discutie, eu nu am nimic, le iau deja de 3 luni akusica, nu e nici o scimbare... Ionela ce mai faci mami? Uite ca maine face bebe Tudor 2 luni, ce repede a trecut timpul [pup] O seara frumoasa si spor la pregatiri!!![pup] Claudia [mamica] DAVID ANDREI 12 septembrie 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, M-am intors de la serviciu, am recuperat bebelul de la buni si am intrat sa caut o reteta de cioco de casa, sa fac pt revelion. Si am zis sa va salut, acum, ca tot am net acasa la mine. Am facut rost de un stick din ala de la RDS, de stiti. Merge binisor. Claudia, e super scaunelul ala, si eu am cautat intr-o vreme, dar n-am gasit pe nici un site romanesc si in afara nu m-am uitat, ca mi se pare cam complicat sa comand din afara. Manduca e intr-adevar cam scumpa, dar exista varianta sa mai ieftina, facuta artizanal, ce se cheama mei-tai. Daca sunteti interesate, scrieti-mi si va dau site-ul unei mamici care face si vinde pe net. Sunt cca 89-99 lei una, in functie de "dotari". Noi de revelion stam acasauca, eventual vom merge sau vom primi in vizita pana pe la 8-9, apoi acasa, culcam bebele si mai stam noi cat rezistam. Petrecem in 3 [olala] Fug, ca bebe ma trage de stick [:D] Va pup. Mai intru maine sa va urez [pup] Stef si bebe iubit (24.03.2011) It's nice to be important, but it's more important to be nice.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Revin sa-i spun Claudiei ca noi am luat un scaunel de baie care are aceeasi forma cu bumbo seat, insa nu-l pot tine in el, pt ca Tudor e mare si se rastoarna. In cada insa e suuuper, pt ca se lipeste f bine cu ventuze. De cand l-am luat, baita e o nebunie. N-ar mai iesi. Uite din asta e: http://www.julie.ro/copii/product/4/213/Scaun-Baie-Cu-Jucarii-Nou-Cod-211152-Smoby.html Cred ca ar merge la voi cu un scaunel de baie, sa stea asa, cat e mai micut. Ionela, voiam sa te intreb ceva. Bebe are 4 dintisori si ma musca. Rau. M-a muscat de un san de mi-a dat sangele. Stiu cum sa-i deschid gurita, sa-i spun nu, ca ma doare, poate-poate o intelege candva. Insa n-am timp sa reactionez. Musca si trage. Apoi plange daca nu-i mai dau. Ce sa fac? Deocamdata stau si inghit. Stef si bebe iubit (24.03.2011) It's nice to be important, but it's more important to be nice.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, pe ultima suta de metri de 2011[pup] [:)] noi vom sta acasa, doar noi doua, ca tati din pacate munceste[q] si sunt trista ca primul revelion de trei va fi in 2.incerc sa nu intru in vreo depresie,pt asta mica .nu plecam niciunde,poate primim vizite si somn cand nu vom mai putea.nu simt revelionul absolut deloc. asta e. noi scaunel de baie avem din acela galben cred ca e de la primiii pasi, e fain. MAMA PRINTESEI ESTERA ELENA-26MAI 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stefana, sta tare prost cu timpul[q] asa ca apuc doar sa-ti spun ca bebe musca pentru ca il mananca/ dor gingiile. poti incerca sa ii masezi bine gingia cu degetul tau rece sau cu ceva de genul asta... eventual un gel mai prietenos ( parca pansoralul era mai natural ... dar cauta inainte sa il dai, sa fii sigura) si incearca sa ii rezolvi partea de mancarime/durere inainte de supt[pup]
Mami fericita de [copil][url="http://lb3f.lilypie.com/oxmap2.png"]Mihnea[/url] si de [baietel] [url="http://lb1f.lilypie.com/UEqap2.png"]Tudor[/url]
[url="http://mihneapuimic.blogspot.com/"]blogul meu cu amintiri[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Primiti cu uratul?? La Multi Ani fericiti, cu multa sanatate, lumina si impliniri, bebei sanatosi, mancaciosi si, mai ales, sa ne ajute Dumnezeu in toate! Un An Nou plin de bucurii!!!!!! Corina [pup][pup] nasol ca tati lucreaza, dar lasa ca aveti multi ani de acum in colo sa petreceti[:I] La noi vin cumatri sper sa fie bine si bb sa nu fie maraici. Spor la treaba daca mai aveti si sa ne auzim cu bine la anul care vine! Claudia [mamica] DAVID ANDREI 12 septembrie 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...