Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici inimoase de Cta - An nou Fericit!(159)


Recommended Posts

mneatza,

 

pisoi, eu am avut un antepremergator, dar numai se juca la el, atat. Luca a mers doar taras, cu un picior sub el, si se tara pe fund, ajungea unde vroia, si asa l-am lasat, in ritmul lui, a mers in picioare, SINGUR, la 1 an si 2 luni.

 

chiar asa, copil de 1 an sa doarma la mall?[alcool]viseeeee

 

SOACRA MARE

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata si La Multi ani!

 

Pisoi eu am avut un antemergator cu 2 pozitii, se putea si impinge dar si calari. A fost mai degraba calarit, impins abia dupa ce a mers bine, cu siguranta, pe picioarele ei.

 

Parerea mea: sunt cam inutile, gadget pe care il iei doar daca esti la primul copil [:D]

 

Cam asa ceva avuram noi, dar mai simplu.

 


Monica si [pis] Nancyid="red">, 04.07.2008

"If you are unware of your choices, then you have none"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspunsuri.

Boti, cam asa ceva avem si noi de la nasa, dar picioarele alea se cracaneaza in triunghi si parca n-are loc suficient intre ele si se impiedica, plus ca aluneca prea tare. El merge singurel daca il las, dar e cam betivan cateodata...si mi-e frica, si asa in 3 zile s-a bulit de 3 ori...o alta chestie care ma pune pe ganduri este ca nu prea reactioneaza la durere. De revelion si-a julit obrazul bine de tot, cred ca in ceasul bunica-mii cand statea sa cada si l-a prins, si n-a zis nimic, desi zgarietura era urata si ii curgea sange...

 

In privinta dormitului, am vazut o gramada de copii chiar si mai mari ca el care dormeau prin carucioare...dar...ma resemnez...astept cu interes perioada cand o sa doarma doar o data pe zi...

[pup]

 

<><><><><><><><><><>

 

Cristina, mami de pisoi ANDREI (16.02.2011)

 

Totul sau nimic. Si de obicei totul...

 

LA BAZAR

 

GIGELELE MAMEI si ale MELE

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ola doamnelor...[flo]

 

Pisoi, sa stii ca finuta mea chiar s-a folosit de un astfel de antemergator. E de la chicco, luat de mamica tot de pe net de la cineva cu 60 si nu aluneca. Acu eu nu am studiat din ce are rotile si oricum fiecare copil il poate folosi sau nu... dar decat sa iei din cel in care sede si leneveste mai bine ii iei din asta... Tot cum zice Boti... cu 2 pozitii: impins si calarit [:D]

 

Fetele eu nu am avut un concediu tocmai linistit... saptamana trecuta m-a sunat mama unui coleg de gradi a lu Teo ca are copilu scarlatina si e internata cu el... sa fiu pe faza sa nu faca si Teo ca sigur de la gradi este luata...[:-@] Copilu meu nu are nimic, perioada de incubatie a trecut de mult... dar luni am fost la niste prieteni si marti ma suna prietena ca fisa facu peste noapte varsat de vant..[bang] acu astept perioada de incubatie sa vad daca face Teo ca Mony avuse pe la 2 ani o forma usoara. Si daca face sa ma vedeti cum ma duc luni la munca si cand o face bag medical [q] si am la treabaaaa ca-mi vine sa merg maine la munca sa-mi fac raportarile ca sa pot sta apoi linistita acasa...[alcool]

 

Acu sincer nici nu-mi vine sa-l mai socializez pe Teo cu asa un risc sa nu ma bombane mamicile apoi, cat de Mony... una lume zice ca daca a avut o forma usoara (15-20 bubite) e posibil sa mai faca odata... oare?[alcool]

 

Va pup si ma intorc la treaba ca diseara am musafiri - cumnata [alcool] Maine e sarbatoare... nici nu stiu ce o sa fac...[alcool]

 

Ingerasii mei: Monyid="purple"> (03.12.2003) si Teoid="blue"> (17.05.2007)

 

"Viata nu se masoara cu numarul de respiratii pe care le aveti, ci in momentele care iti taie rasuflarea." id="purple">

 

Ce am eu de oferit si/sau vandut?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Georgi, eu stiu ca la varicela imunitatea e pe viata. Maria a avut si ea o forma f. usoara cu vreo zece bubite, din care nu au evoluat toate ca la carte. Stefan a facut peste un an sau doi si ea nu a mai luat. In schimb, la Stefan in grupa au facut toti (cu una sau doua exceptii) in primul an de gradi, cu toate ca unii dintre copii erau vaccinati. Multa sanatate!

 

Rox, multumesc de intrebare. Suntem bine. Dupa ce am tras-o de sarbatori cu ceva reprize de varsaturi (Stefan si Maria). Baietii au mancat vreo sapt doar cozonac si prajituri [:D], dar de cateva zile, sa nu ii deochi, si-au mai dat drumul cu mancarea. Stefan a mancat ciorba (!) doua zile si aseara, dupa o portie de pilaf spunea ca ii e foame. Nu mai stiam cum sa ma port, sa nu se razgandeasca[:D]. Sper sa il tina.

 

 

Va pup,

Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003), Stefan (4 mai 2005) si Vladimir (27 iunie 2009)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma cred ca il las fara premergatorul ala...din ala normal nu am folosit si mergem bine mersi. Lasa ca are cine sa ne tina de manuta prin casa...

 

Acum alta problema...nu stiu ce sa fac cu vaccinul mult dezbatut, ala de un an, ROR sau cum ii zice, Rubeola-Oreon nu mai stiu ce...parerile sunt foarte impartite si din ce am citit, sunt mai mult efecte secundare decat beneficii...Rox?

M-a cam speriat toata lumea, desi generatia mai in varsta, cu mama in frunte, sustine sus si tare ca toate vaccinurile sunt bune, desi eu am facut varsat de vant urat si oreon de 2 ori, in ciuda faptului ca cica s-ar face o singura data si te imunizezi...

 

<><><><><><><><><><>

 

Cristina, mami de pisoi ANDREI (16.02.2011)

 

Totul sau nimic. Si de obicei totul...

 

LA BAZAR

 

GIGELELE MAMEI si ale MELE

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pisoi, bine ca ai ajuns la concluzia ca nu-i trebuie si ala, nu de alta, dar din ce am vazut, oricum e mai ceva ca un loc de joaca la voi in casa [:D].

Ziceai ca ai fost la maritimo, stii cumva daca au inceput reducerile la zara? Fiecare cu piticul lui...

Nu stiu ce sa zic cu vaccinul, mie nu-mi vine sa-i mai fac niciunul copilului. Nu stiu ce sa ma cred apropos de vaccinurile astea. Acum mai nou imi spune dr de familie ca trebuie sa-mi faca vaccinul antitetanos, voi ati facut asa ceva, ca doar nu ma duc sa nasc pe camp in vreun staul.

 

Ghiulten, mami de printesa Ayla (15.01.2004) si [gravi] 35+ cu alta minune de [fetita]

Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui happymumy

Nu stiu ce sa zic cu vaccinul, mie nu-mi vine sa-i mai fac niciunul copilului. Nu stiu ce sa ma cred apropos de vaccinurile astea. Acum mai nou imi spune dr de familie ca trebuie sa-mi faca vaccinul antitetanos, voi ati facut asa ceva, ca doar nu ma duc sa nasc pe camp in vreun staul.

Ghiulten, mami de printesa Ayla (15.01.2004) si [gravi] 35+ cu alta minune de [fetita]
Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

align="right" id="quote2">

L-am facut la ambele nasteri.

[bang] Seara buna!
Cornelia [pk] pentru stefan, sa-l tina cat mai mult "foamea" [:D].
pisoi nu am avut asa ceva, dar am vazut pe la prieteni, nu stiu ce eficienta are. [alcool]

Noi saptamana trecuta am avut-o pe Alex cu enteroviroza, dadea la rate si facea kk mai subtire ca apa [bang][alcool][:D]. De Revelion era disperata ca era la regim si nu s-a putut "delecta" cu bunatatile pentru masa festiva, motiv pentru care m-a pus sa-i promit ca repet meniu cand isi revine.[alcool][:D]

Va doresc o seara linistita!

***************************************
Puii nostrii speciali: Mihaita, Bogdan, Ionut Minoiu, David, Bibi
***************************



[foto]1 , 2, 3
Eu, Alexandra -Elena id="red"> & Teodora Luciaid="red"> id="Script MT Bold">




Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate la puiuti!

M-oi fi dilit, eu nu mai tin minte sa fi facut vaccinul ala la Ayli, dar daca zici tu Cami ca ai facut la ambele nasteri, l-oi fi facut [bang]. Cornelia tu iti aduci aminte daca ai facut asa ceva la Maria? Sa nu-i fie de deochi lui Stefan [:D].

Crix, chiar nu mai zici nimic?, mi-e tare dor de tine.

 

Ghiulten, mami de printesa Ayla (15.01.2004) si [gravi] 35+ cu alta minune de [fetita]

Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...