Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici inimoase de Cta - An nou Fericit!(159)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

Cami, e vorba de magazinul de langa ING? uitasem de el, trebuie sa il vizitez. mai am si varianta babylandia de la spital. trebuie sa gasesc eu ceva [;)] a trecut tusea?

align="right" id="quote2">
Da, pe colt este ING.[:D] Tusea s-a rarit. [pk]





***************************************
Puii nostrii speciali: Mihaita, Bogdan, Ionut Minoiu, David, Bibi
***************************



[foto]1 , 2, 3
Eu, Alexandra -Elena id="red"> & Teodora Luciaid="red"> id="Script MT Bold">




Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz
neata dragelors-a lasat frigul in sfarsit, poate mai dispar virusurile astea nebune si manifestarile lor.
align="right" id="quote2">care frig?unde?ca e un soare afara....[:D]MIHAELA [mamica] DE [zana] ANDREEA(03.04.1997) SI [bonjovi] MIHAITA(25.09.2003)Blogul lui Mihaitaid="red">
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&MViata...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz
soare soare dar 3 grade. 2 mai precis pe la 8 fara ceva...
align="right" id="quote2">aha...e de ala cu dinti ascutiti sa inteleg?ca inca n-am iesit din casa...MIHAELA [mamica] DE [zana] ANDREEA(03.04.1997) SI [bonjovi] MIHAITA(25.09.2003)Blogul lui Mihaitaid="red">
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&MViata...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua! Si eu va urmaresc dar mai greu cu timpul de scris, am inceput scoala si saptamana viitoare am vreo 6-7 examene, avem 3 dintisori si mai ies cativa care ne scot peri albi noaptea si tot asa...

 

As avea si eu 2 intrebari: una e legata de pastilutele homeopate Chamomilla. Dr. Sima ne-a dat CH 15 insa nu m-am lamurit cum e cu aceasta concentratie. Mi-a zis o mamica de CH 200 ca ar fi mai puternic si ca ii dai mai putin bilute cu ocazia asta. Pe un site am citit ca acest numar ar fi dilutia, deci Ch 200 este cel mai diluat...aveti idee?

 

A doua chestie: stiti vreo firma buna de catering prin Constanta? Din ce am gasit pe net nu prea mi-au placut meniurile. Pana la urma facem motzul acasa dar sunt vreo 20 pers si dupa Craciun si Revelion cand am tot gatit, si pt mai putin persoane, mi s-a aplecat deja si chiar n-am nici timp si nici chef sa gatesc pt atatea persoane.

[alcool][alcool]

Multumesc. [pup]

 

<><><><><><><><><><>

 

Cristina, mami de pisoi ANDREI (16.02.2011)

 

Totul sau nimic. Si de obicei totul...

 

LA BAZAR

 

GIGELELE MAMEI si ale MELE

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mneatza,

 

Pisoi, CH 200 este mai slab/diluat, eu asa stiu, dar daca medicul ti-a recomandat o anume dilutie, ai incredere in medic. Tratamentul homeopatic este atipic ptr fiecare pacient.Nu e ok nici acest tratament sa fie luat dupa urecehe, recomandari, altele decat medicii.

Si noi folosim fff mult homeopate, tot de Dr Sima recomandate, dar dilutia pe care o aleg, ma sfatuiesc mereu cu ea.

 

SOACRA MARE

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, Lulu. Oricum nu-i dadeam pana sa aflu un raspuns, dar eram nelamurita cu aceste dilutii.

 

Rox, imi poti recomanda si mie te rog niste analize de rutina? Ma simt foarte obosita si simt ca nu mai am timp de nimic si ma doare si capul din ce in ce mai des. Adevarul e ca sunt si foarte ocupata. Am inceput sa iau Magne B6 azi, dar as vrea sa-mi fac niste analize pentru ca suspectez si o anemie feripriva, am mancat mai mult prostii si uscaturi in ultima vreme, evident din lipsa de timp si nu am mai luat fier de cand am nascut.

In afara de hemoleucograma, ce ar trebui sa mai fac? Nu am timp sa mai ajung si la consultatie si oricum, in afara de analize nu cred ca ar avea ce sa mai consulte la mine...

 

<><><><><><><><><><>

 

Cristina, mami de pisoi ANDREI (16.02.2011)

 

Totul sau nimic. Si de obicei totul...

 

LA BAZAR

 

GIGELELE MAMEI si ale MELE

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...