Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Azoospermie


Recommended Posts

Miha nu fii trista.

.fii increzatoare ca o sa resesti [bib]  , chiar daca sunt cateva piedici peste care trebuie sa treceti.. Forta gandirii pozitive atrage lucruri sau realizari pozitive [flo2] ....

Sa va ajute Dumnezeu in aceasta etapa, si sa ii lumineze mintea celui care efectiaza fiv+icsi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 184
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Multumesc pentru apreciare, Enza [:)] . Dar pentru mine perioada in care am plans sau am fost trista a trecut. Acuma nu mi-a ramas decat sa ma gandesc ca intr-o forma sau alta tot o sa reusim si noi sa avem un sufletel din suflu nostru. In viata ca sa obtii ceva de mare pret trebuie sa lupti. 

Acesta este felul meu de a gandi, care ma ajuta sa traiesc  cu diagnosticul de azoospermie.

Va doresc o zi buna la toate azoogirl!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc din suflet nadali pt mesaj mi-a intrat sa zic asa la inima!refuz sa ma gandesc la ceva rau, adica am fff mare incredere in bunul dumnezeu ca ne va ajuta, si cum spui tu asta este inca o piedica in plus spre marea intalnire cu bebe-ii nostri [flo2]

iti multumesc pt cuvintele frumoase si cred ca dumnezeu va rasplati sufletul tau bun cu ceea ce va doriti [bib]

va anunt fetele ce fac

enza mult succes si tie

eu sunt devastata dar totodata cu inima plina de speranta! [pk]

va pup fetele si va imbratisez cu mare drag

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele am vrut sa impartasec si cu voi bucuria mea!

am fost la sibiu, i s-a facut la sot biopsie, si am avut mare noroc de la dumnezeu ca s-au gasit spermatozoizi buni si de calitate, au fost in epididim, doctorul care l-a punctionat a zis ca sotul meu are canalele infundate, ceea ce impiedica spermatozoizii sa apara in ejaculat, acest lucru necesita o operatie mai complicata la microscop dar multumim ca s-au gasit, au fost 80 %progresivi deci buni! [pk]  [pk]

acum sa va spun despre mine, mie mi s-au recoltat 29 de ovocite [alcool]  [alcool] cand am auzit am zis ca nu aud bine, drept urmare ma cam doare asa burta, am o presiune pe ovare, doctorul a zis ca din cauza ca au fost fff multe ovocite si s-au extras toate ca asa trebuie pentru a nu face chisturi!

ieir ne-au sunat de la clinica si ne-au zis ca avem 21 de embrioni, azi m-au sunat iar si au zis ca s-au dezvoltat toti cei 21 bine si cel mai sigur luni avem embriotransferul!sper sa imi treaca mie durerea de burtica, si ma rog sa nu fac hiperstimulare [batcap]

va pup fetele si numai vesti bune sa auzim! [bib]  [bib]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da stiu nadali ca se poate rezolva problema insa sotul meu nu stiu daca mai vrea operatie ca si acum are 3 fire si abia merge parca a nascut [fal]  [:)] mai si rad de el cand il vad asa dar azi a zis ca nu il mai doare deci e de bine!vedem cum va fi in continuare si poate pe viitor ne gandim si la operatie, cine stie?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele am vrut sa impartasec si cu voi bucuria mea!

am fost la sibiu, i s-a facut la sot biopsie, si am avut mare noroc de la dumnezeu ca s-au gasit spermatozoizi buni si de calitate, au fost in epididim, doctorul care l-a punctionat a zis ca sotul meu are canalele infundate, ceea ce impiedica spermatozoizii sa apara in ejaculat, acest lucru necesita o operatie mai complicata la microscop dar multumim ca s-au gasit, au fost 80 %progresivi deci buni! [pk]  [pk]

acum sa va spun despre mine, mie mi s-au recoltat 29 de ovocite [alcool]  [alcool] cand am auzit am zis ca nu aud bine, drept urmare ma cam doare asa burta, am o presiune pe ovare, doctorul a zis ca din cauza ca au fost fff multe ovocite si s-au extras toate ca asa trebuie pentru a nu face chisturi!

ieir ne-au sunat de la clinica si ne-au zis ca avem 21 de embrioni, azi m-au sunat iar si au zis ca s-au dezvoltat toti cei 21 bine si cel mai sigur luni avem embriotransferul!sper sa imi treaca mie durerea de burtica, si ma rog sa nu fac hiperstimulare [batcap]

va pup fetele si numai vesti bune sa auzim! [bib]  [bib]

Buna seara!

Miha unde faci FIV-ul? Cu ce dr?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...