Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (746) Felicitari Simo_82 !!!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 214
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui gina85
iar de trompe a zis ca se infunda sau ca sunt aderente cand ai anut o sarcina sau o pierdere de sarcina.oricum o sa merg in ian aici sa mai fac niste controale,ca daca e ceva ce nu e bine si eu ma chinui ca fraiera[:D]
align="right" id="quote2">incerci de mult timp dejain mod normal dupa un an de zile se incep investigatiileiar trompele nu se infunda neaparat doar in aceste conditii (sarcina sau pierdere de sarcina)deci eu zic sa consulti si un alt medic...neaparat...Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Monique77
Citat:
citat din mesajul lui gina85
iar de trompe a zis ca se infunda sau ca sunt aderente cand ai anut o sarcina sau o pierdere de sarcina.oricum o sa merg in ian aici sa mai fac niste controale,ca daca e ceva ce nu e bine si eu ma chinui ca fraiera[:D]
align="right" id="quote2">incerci de mult timp dejain mod normal dupa un an de zile se incep investigatiileiar trompele nu se infunda neaparat doar in aceste conditii (sarcina sau pierdere de sarcina)deci eu zic sa consulti si un alt medic...neaparat...Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
align="right" id="quote2">asa o sa fac ,mersi mult noapte buna
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gina, trompele se pot infunda si in urma infectiilor.id="Verdana">

 

[gravi] 6 saptamani si 5 zile

_________________________________________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3

[ruga] pentru [copil] sanatos!

 

id="Verdana">id="size1">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"neata, Fetele!

 

Dau cafeaua, ca vad ca-s prima pe aici. V-ati aruncat toate in pregatiri de Craciun?

Legat de barbati, si eu ma cam oftic ca pe-al meu nu prea mi-l purica. (doar grupa si RH-ul le ceruse initial).La a doua vizita la doctor chiar am intrebat daca pe el nu-l mai pune sa faca vreo analiza [:D]. Si i-a dat si lui o hemoleucograma, numa' asa sa-l vad io tarat la donat sange. Asa ca daca vreti sa-i chinuiti, rugati doctorii sa le ceara si lor diverse analize chit ca practic n-au relevanta (bine, din cele gratuite, normal). Sunt sadica, stiu; dar pana la urma eu sunt singura care calca camasi in casa aia [:)]

 

Zi buna va doresc, spor la pregatiri si ce mai vreti voi.

 

PS: Alex, sper sa nu pleci de pe forumul asta, ca am inteles ca esti experta in analize si m-as baza mai mult pe sfaturile tale decat pe google. Ii fac cinste lui bebe in schimb [bibe]

 

 

 

I.P.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa va sarute fiecare fulgusor, care din intamplare va atinge fata!

As vrea ca lumina si caldura sfintelor sarbatori sa va patrunda-n casa si-n suflete in aceste zile magice...

As vrea ca toate dorintele sa devina realitate si sa aveti parte numai de bucurii si... un Craciun de vis alaturi de cei dragi![pup][pup][pup]

 

Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui anne_marie79
As vrea sa va sarute fiecare fulgusor, care din intamplare va atinge fata! As vrea ca lumina si caldura sfintelor sarbatori sa va patrunda-n casa si-n suflete in aceste zile magice...As vrea ca toate dorintele sa devina realitate si sa aveti parte numai de bucurii si... un Craciun de vis alaturi de cei dragi![pup][pup][pup]Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra!
align="right" id="quote2">multumesc mult Anne!!!Sa dea Doamne Doamne sa ai si tu parte de un Craciun linistit si magicsi la anul sa imobilizam barza si sa ne iompartim desagii cu bebei [pup][pup][pup]Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si de la mine fetele.

 

Moni, imi pare tare rau ca pana la urma s-a confirmat CM. Sa ne pastram optimismul ca va fi bine, stiu eu sigur[8D]

 

Anne, sarbatori linistite alaturi de toti ai tai. Anul viitor, vorba lui Moni, o sa impartim desagii cu bebelusi.

 

Fetelor, eu am niste nervi, clasa I. Sunt astazi z19 iar ovulatie nici gand. Testele sunt in continuare negative de ma dispera. Am inceput testarea prin z14 ( la CM de 34 de zile conform instructiunilor ar trebui s-o incep in z17), oare am ratat ca toanta ovulatia? Ca secretia e prezenta dar nu se pozitiveaza nemernicele alea de teste sub nicio forma. Dupa calculele mele ar trebui sa ovulez de Craciun dar n-ar fi trebuit sa se pozitiveze astazi macar ( am facut si un test in dimineata asta si e tot negativ[bang][bang]). Sau am eu ceva? E posibil sa lipseasca hormonul ala LH de la mine?Offf, am atatea intrebari...si e doar a patra luna de incercari.Deja cred ca l-am cam inebunit de cap pe bietul meu sot...

 

Cat mai curand [gravi]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...