Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (746) Felicitari Simo_82 !!!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 214
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neata fetele[pup]

 

ZIua a 11a de la IA nu am simptome. Singurul lucru care ma deranjeaza sunt sfarcurile care sunt extrem de sensibile, dar asa sunt ele si inainte de CM cu o sapt.

 

 

 

______________________________________________________________________________

Mutatia MTHFR 1298A>C - homozigota, Mutatia 675 4G si 844G in gena PAI - heterozigote

Uter retrovers

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor va urez un Craciun fericit si multa sanatate,sa ne ajute Dumnezeu sa fim mamici la anul!

Va pooop

 

------------------------------------------------------------------------------------------

Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza fetelor..... Moni imi pare rau de urati sper ca de luna urmatoare sa te ocoleasca 9 luni..... eu sunt la nepoate ca una dintre ele a facut temperatura si o doare burtica, mitica are branula si ii face perfuzii sper sa isi revina...... Deny felicitari pt nepotica sa fie sanatoasa...... va pup fetelor

 

In curand [gravired]

Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!

anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza

Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, v-am spus eu ca pierd ovulatia luna asta cu nebunia din jurul sarbatorilor...ei bine cred ca deja am pierdut-o. Am facut un test de ovulatie ieri( ziua 12) si linia de test era destul de pronuntata dar mai deschisa decat linia de control. Testul de ovulatie de astazi era mai deschis la culoare decat cel de ieri.Daca ma uit la graficul cu temperaturile de mai jos cred ca cel mai posibil sa fi avut ovulatia in ziua 11. Am avut contact in ziua 10...cred ca am pierdut luna asta.[bibe]

 

http://www.fertilityfriend.com/home/39e155

 

Sa aveti Craciun Fericit alaturi de cei dragi![pup]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara fetelor.

Sunteti prin bucatarie la gatit sau ati plecat la munte?

Eu astazi am mai facut ceva bunatati dar mai am si pe maine, acum intru la o sedinta de manichiura ca nici nu ma gandeam ca mai termin treaba sa am timp de mine.

Urarile vi le transmit maine ca sigur trebuie sa imi fac timp sa intru.

[pup][pup][pup]

 

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, nu plec de pe forumul asta[:D], raman ca poate ajut sa apara bebelasi. Mi-e doar sa nu va necajesc daca povestesc despre sarcina...

Bettercy, e foarte bine ca ai prestat in ziua 10 daca ai avut ovulatia in z11...e bine sa existe spermatozoizii mai devreme in "locatie" pentru ca ei rezista mai mult decat ovulul. Oricum, sfatul meu e ca trebuie inceput cu cateva zile inainte de testul pozitiv de ovulatie, asa crestem sansele.id="Verdana">

 

[gravi] 6 saptamani si 5 zile

_________________________________________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3

[ruga] pentru [copil] sanatos!

 

id="Verdana">id="size1">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex
Ioana, nu plec de pe forumul asta[:D], raman ca poate ajut sa apara bebelasi. Mi-e doar sa nu va necajesc daca povestesc despre sarcina...Bettercy, e foarte bine ca ai prestat in ziua 10 daca ai avut ovulatia in z11...e bine sa existe spermatozoizii mai devreme in "locatie" pentru ca ei rezista mai mult decat ovulul. Oricum, sfatul meu e ca trebuie inceput cu cateva zile inainte de testul pozitiv de ovulatie, asa crestem sansele.id="Verdana">[gravi] 6 saptamani si 5 zile_________________________________________________________________________________________________________________________Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 sTratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3[ruga] pentru [copil] sanatos!id="Verdana">id="size1">id="purple">
align="right" id="quote2">Alex mi-ar face mare placere sa ne povestezti de fiecare etapa a sarcinii asa ca sa nu eviti sa nu ne spui de bebita. Daaaaaaaa![pup]Fetelor eu sunt rupta, ma bag la o baie fierbinte si dupa la nani, ne citim maine, aaaaaaa si nu mai ma dor sanii de loc dar nici uratii nu au venit, maine ese a 3a zi de cand nu am mai luat utrogestanul si cred ca maine ar trebui sa apara. Napte buna si vise placute.In curand [gravired]Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometriozaTratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...