Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (746) Felicitari Simo_82 !!!


Recommended Posts

Neata fetelor.

Of Deny asteptam cu sufletul la gura vesti de la tine.

pe mine sa ma scoti din listuta ca pana diseara vine izvorul, dimineata m-am si luat la harta un pic cu sotul ca el a zis ca e sigur ca e [bibe] de fapt de cateva zile tot imi zice asa si eu stiu ca nu e ca s-au desumflat sanii si plus de asta azi dimineata am bagat un betisor si deja e colorat in rosu in cateva ore sigur vine.

Am tras un plans de nu mai stiu ce e cu mine, a trecut atata timp si nimic, acum chiar ma gandeam ca poate o sa fie, sunt asa de suparata ca nici nu imi vine sa ma mai gandesc, nici nu stiu pe ce drum sa o apuc si ce sa fac.

Sper ca astazi o sa fie mai multa lume pe forum ca nici eu nu plec nicaieri azi.

[pup][pup][pup][pup]

 

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 214
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Off Miha inteleg atat de bine durerea ta cand ai plans ca am plans si eu adeneori.

Da, nu e bebe la mine, ca chiar acuma 5 minute in urma mi-a venit cu flux puternic.

Daca a fost sau nu bebe, maine o sa aflu de la rezultatul de la HCG, dat ieri.

 

Doare enorm[q] dar asta e, trebuie sa mergem inainte.

Dumnezeu stie ce e mai bine pt noi.

(asa ma incurajeaza sotul, ca am plans in bratele lui acum cateva minute).

Revin mai tarziu.

 

O zi plina de bucurii sa aveti.

[flo]

 

Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui DenyAnd
Off Miha inteleg atat de bine durerea ta cand ai plans ca am plans si eu adeneori.Da, nu e bebe la mine, ca chiar acuma 5 minute in urma mi-a venit cu flux puternic.Daca a fost sau nu bebe, maine o sa aflu de la rezultatul de la HCG, dat ieri.Doare enorm[q] dar asta e, trebuie sa mergem inainte.Dumnezeu stie ce e mai bine pt noi.(asa ma incurajeaza sotul, ca am plans in bratele lui acum cateva minute). Revin mai tarziu.O zi plina de bucurii sa aveti.[flo]Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]id="size1">
align="right" id="quote2">Of deny deci luna asta o sa mergem mana in mana amandoua, eu nu am plans de foarte mult timp dar azi chiar m-am fost enervat cand el tot imi zicea ca de ce tot atrag raul si zic ca imi vine ciclu ca el stie ca sunt gravida si eu vad betisorul rosu, sunt balonata si toate celelalte.Imi pare rau Deny si astept si eu rezultatul la beta tau dac se repeta iar sa fi fost [bibe] la tine atunci cred ca ar trebui sa faci niste analize mai amanuntite ca ceva nu e bine.[pup][pup][pup]Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor eu nu mi-am facut nici un test ca nu am curaj. Azi sunt ziua 15 dupa inseminare. Nu mi-a venit CM si cred ca ar trebui azi sa imi vina deoarece luna trecuta mi-a venit pe 27 noiembrie si am un CM de 30 de zile. Nu stiu ce sa fac am inima indoita si dureri de burta ca de CM.

Nu am curaj sa fac test, sanii sunt un pic tari dar nu dor si cam atat Voi ce ziceti?

 

 

 

______________________________________________________________________________

Mutatia MTHFR 1298A>C - homozigota, Mutatia 675 4G si 844G in gena PAI - heterozigote

Uter retrovers

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza fetelor! sunt si eu pe aici

 

Deny, imi pare rau , nu stiu ce sa zic, sper sa reusesti sa treci mai departe, asteptam sa vedem beta, si eu sunt de acord cu Miha daca e sa fi fost bebe ar trebui sa iti faci niste analize mai amanuntite.

Miha speranta moare ultima, asa ca pana nu vezi rosu mai e o speranta.

 

 

 

In curand [gravired]

Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!

anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza

Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui nouasnrs
Buna dimineata fetelor eu nu mi-am facut nici un test ca nu am curaj. Azi sunt ziua 15 dupa inseminare. Nu mi-a venit CM si cred ca ar trebui azi sa imi vina deoarece luna trecuta mi-a venit pe 27 noiembrie si am un CM de 30 de zile. Nu stiu ce sa fac am inima indoita si dureri de burta ca de CM.Nu am curaj sa fac test, sanii sunt un pic tari dar nu dor si cam atat Voi ce ziceti?______________________________________________________________________________Mutatia MTHFR 1298A>C - homozigota, Mutatia 675 4G si 844G in gena PAI - heterozigoteUter retrovers
align="right" id="quote2">Noua sper sa fie de la bebe durerile de burta, daca nu apare azi menstruatia fa maine un test.Bafta multa sa vezi IIid="red"> liniuteIn curand [gravired]Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometriozaTratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nouasnrs, cand iti vine cm ai dureri? Daca nu, intelegi unde bat...durerile ca de menstruatie sunt un semn, eu l-am avut si pe mine nu ma durea cand imi venea. Dupa inseminare, testul se pozitiveaza mai repede, ca sunt scurtate actiunile pe acolo[:D].

Deny, ar trebui sa mai faci un beta la 48 ore sa vezi cum evolueaza, chiar daca e mic, in caz ca mai scade ca luna trecuta, inseamna ca e o problema de prindere. din cate imi amintesc ai bagat 800 mg Utrogestan, deci cred ca se exclude lipsa de progesteron. Trebuie cautate cauzele, pot fi ori locale, o forma mai ciudata a uterului sau generale, adica probleme de coagulare.

Tin pumnii! Doamne ajuta!id="Verdana">

 

[gravi] 7 saptamani si 4 zile

_________________________________________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3

[ruga] pentru [copil] sanatos!

 

id="Verdana">id="size1">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noua daca azi nu apar uratii maine dimineata fa un test.

Miky nu mai este nici o sansa ca e ciclu sigur la mine, deja incerc sa ma uit pe net sa imi fac meniul pentru revelion ca sa mai uit dar e greu mai ales cand nu am banii necesari pentru analize ca sa o iau de la un capat si sa vad unde e buba.

[pup][pup][pup]

 

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex sa stii ca si eu m-am gandit la Deny la aceleasi probleme ca odata ce ea a pus atata utrogestan nu e progele problema.

Tu ce faci cum te simti?

Aseara am dat cu niste parfum de camera de liliac care mie imi placea foarte mult inainte si aseara imi venea sa vomit de la el deci nu ma mai iau dupa nici un simptom ca nu sunt valabile la mine, dar tot eu aseara am si zis ca pot sa vomit si toate celelalte pana nu vad test pozitiv nu ma mai pronunt.

 

 

 

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani tuturor celor ce poarta numele Sf Stefan, va doresc multa sanatate.

 

 

In curand [gravired]

Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!

anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza

Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...