Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (746) Felicitari Simo_82 !!!


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Bettercy
Deny, imi pare rau sa aud, cum ai detectat ovulatia acum 20 de zile?Miha, [flo]!Eu sunt in ziua 16 si nu am ovulat inca. A fost alarma falsa. Temperaturile sunt sub cele de ovulatie...inca astept.
align="right" id="quote2">Bettercy[pup]Ovulatia mi-am depistat-o cu teste de ovulatie.Dar ca sa fiu sigura pe ele si sa am incredere ca cand arata pozitiv chiar ovulez(plus simptomele de ovulatie:mucus ca albus de ou si intepaturi de ovar, sani sensibili) am monitorizat ovulatia in lunile trecute. Mereu am avut acelasi rezultat, dupa 15 zile de la ovulatie venea menstruatia.Am folosit teste doar de aceeasi firma.Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 214
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Miky, sunt bune toate vitaminele astea. Sa iti fie de folos!

Miha, sunt bine, nu pot manca orice, am greturi, sensibilitate la mirosuri, inca nu vomit, dar simt ca se apropie momentul.

Draguta, cred ca mai stii povestea: eu am facut monitorizare ecografica in noiembrie si foliculul pe care il vazuse la eco din z10 daduse inapoi in z13-14...si totusi am ramas in luna aia...si nici nu am luat progesteron pana am aflat...Mai stiu o fata careia i-au iesit intotdeauna negative testele de ovulatie si totusi are un baietel...incearca monitorizare eco, daca nu ai facut-o pana acum. Faci corect testele de ovulatie, da? Adica intre ora 10 si 20, dupa ce te abtii putin de la lichide si nu faci pipi cam 2 ore ca sa fie concentrat.id="Verdana">

 

[gravi] 7 saptamani si 4 zile

_________________________________________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3

[ruga] pentru [copil] sanatos!

 

id="Verdana">id="size1">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Io-s pe aici...id="Verdana">

 

[gravi] 7 saptamani si 4 zile

_________________________________________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3

[ruga] pentru [copil] sanatos!

 

id="Verdana">id="size1">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MeAlex, te rog sa ma ajuti cu o informatie daca poti. Am fost la dr. pentru confirmarea sarcinii, si pe langa analizele uzuale mi-a recomandat sa fac si o serie de analize mai complexe (si mai costisitoare), cum ar fi:

1. TORCH + Listeria;

2. Ag HBS, Ac HC;

3. Anticoagulant lupic;

4. Anticorpi antifosfolipidici IgM+IgG;

5. Auto anticorpi anticardiolipinici;

6. Proteina S (activitate);

7. Proteina C (activitate);

8. Fact. II;

9. Fact. V (Leiden);

10. genotip MTHFR.

Ce ma sfatuiesti, sa le fac pe toate?

Va pup pe toate fetele[pup]

 

[gravired] 5+

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simo, pentru punctul 1 si 2 e musai, ar mai fi si altele legate de infectii (chlamydia, toxoplasma, citomegalovirus, ureaplasma, mycoplasma...). Analizele de la punctul 2 pana la 10 se refera la trombofilie. Mai spune-mi istoricul tau, cati ani ai incercat sa ramai, daca ai pierdut sarcini, probleme de sanatate in familie (varice, probleme circulatorii, stop cardiac, infarct, accident vascular), ai fumat si cati ani? ai luat anticonceptionale si cati ani?

Probabil si dr. ti-a pus unele din intrebarile astea...imi poti spune cum il cheama pe dr.?

id="Verdana">

 

[gravi] 7 saptamani si 4 zile

_________________________________________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3

[ruga] pentru [copil] sanatos!

 

id="Verdana">id="size1">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex, mersi mult de raspuns.[flo]Despre mine, am 29 ani, incercam sa concepem de 3 ani, si singurele mele probleme erau legate de ovulatie, de aceea am si urmat tratament injectabil de inductie de ovulatie. Sarcini nu am pierdut, nu sunt fumatoare si nu am luat anticonceptionale decat vreo 2 luni, dar acum 5-6 ani. Tatal meu a suferit un accident vascular in urma cu cativa ani.., iar bunica mea si mama au tensiunea marita. Merg la dr. Baiulescu in Victoria/Brasov.[pup]
Citat:
citat din mesajul lui MeAlex
Simo, pentru punctul 1 si 2 e musai, ar mai fi si altele legate de infectii (chlamydia, toxoplasma, citomegalovirus, ureaplasma, mycoplasma...). Analizele de la punctul 2 pana la 10 se refera la trombofilie. Mai spune-mi istoricul tau, cati ani ai incercat sa ramai, daca ai pierdut sarcini, probleme de sanatate in familie (varice, probleme circulatorii, stop cardiac, infarct, accident vascular), ai fumat si cati ani? ai luat anticonceptionale si cati ani?Probabil si dr. ti-a pus unele din intrebarile astea...imi poti spune cum il cheama pe dr.?[gravi] 7 saptamani si 4 zile_________________________________________________________________________________________________________________________Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 sTratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3[ruga] pentru [copil] sanatos!id="Verdana">id="size1">id="purple">
align="right" id="quote2">[gravired] 5+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu una cred ca este un exces de zel cu atatea analize,eu una in locul tau le-as face pe primele 2,ureaplasma si micoplasma[pup]

Am intrat sa va urez "Sarbatori fericite si un An Nou plin de picioare unflate,burti mari si tzatze laptoase"[:D]

 

anca [mamica] de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)

poze si filmulete

povestea nasterii

eu sunt Maria

Montaje Mariuca

 

 

AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

 

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...