Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (746) Felicitari Simo_82 !!!


Recommended Posts

Eu am fost insarcinata anul trecut.Nu am avut simptome decat dupa vreo trei saptamani,de aceea nici nu mi-am dat seama ca eram insarcinata,daca nu insista o prietena sa-mi fac test de sarcina,as fi asteptat probabil mult si bine menstruatia.Nu am avut niciun simptom cat de mic,asa ca Roua,nu-ti pierde speranta,nu intotdeauna simptomele apar imediat. Mami de Cosmin (03.07.1997) si de ingeras Lucas (15.02.2011-17.04.2011)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 214
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

fetele dati-va si voi o parere: ciclul nu mi-a venit am insa niste pete maro si niste chegulete, acum pe seara dimineata n-am avut chegulete (am avut doar aseara dar putin) acum pe seara am mai multe putin si mai maruntite - dar sunt tot maronii eu n-am avut niciodata spottin g atat de mult dar nu ma doare burta dect vag, nu am simptomele specifice menstrei capul ma doare vag de tot, de cateva zile cosuri nu am si de obicei imi infloreau inainte de mesntra si ma anuntau am facut acum un test si e tot negativ (daca ar fi fost sarcina si o pierdeam cred ca imi iesea ceva nu?) acum mi-e teama sa nu fi facut o prostie ca am oprit utrogestanul voi ce ziceti? sa il reiau? sa mai punh in seara asta? Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Monique77
fetele dati-va si voi o parere: ciclul nu mi-a venit am insa niste pete maro si niste chegulete, acum pe seara dimineata n-am avut chegulete (am avut doar aseara dar putin) acum pe seara am mai multe putin si mai maruntite - dar sunt tot maronii eu n-am avut niciodata spottin g atat de mult dar nu ma doare burta dect vag, nu am simptomele specifice menstrei capul ma doare vag de tot, de cateva zile cosuri nu am si de obicei imi infloreau inainte de mesntra si ma anuntau am facut acum un test si e tot negativ (daca ar fi fost sarcina si o pierdeam cred ca imi iesea ceva nu?) acum mi-e teama sa nu fi facut o prostie ca am oprit utrogestanul voi ce ziceti? sa il reiau? sa mai punh in seara asta? Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Moni eu zic sa pui utrogestan ca daca e sa iti vina menstra iti vine si cu utro si daca e bebe ajuta cu toate ca cred ca iesea la test, cate zile de la inseminare ai? Pune utro si stai linistita. [pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fete dragi, Astazi am fost la spital sa-mi fac si analiza de sange, betaHCG, ca nu stateam linistita. Oricum, parca nici acum nu-mi vine sca cred... Rezultatul e 347.08 mlU/ml (val. referinta 5-25 mlU/ml sarcina timpurie; > 25 mlU/ml sarcina). Asa ca ma declar [gravi] cu acte in regula. Ce parere aveti de valoare? O fi normala? Sunt Z19 DPO.. Moni, eu zic sa pui utrogestan. Nu ai ce sa pierzi, daca vine ciclosul vine si peste utrogestan. Dar eu tot sper sa fie[bibe] Miki, tin pumnii, mai ai putina rabdare si vei afla vestea in curand. Doamne ajuta sa fie [bibe]. [pup] de molipsire tuturor [gravired]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

felicitari Simo, nu stiu ce sa zic de valorile hcg, dar este mare, asa ca nu te mai nelinisti, esti bine. Asa ma agitam si eu, ba mi se parea ca-i prea mare, ba cam mica, apoi mi-a trecut cu valorile de hcg, acum am inceput cu mm lu bebe, oare nu-i prea mic, ca am vazut ca la alte fete era mai mare, in aceeasi sapt de sarcina...off cred ca o sa treaca si asta si o sa vina altele, nu cred ca o sa pot sta linistita fara batai de cap [:D] Moni fa maine un beta-hcg, tin pumnii [majoreta] [gravired] 8+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt
Citat:
citat din mesajul lui Monique77
fetele dati-va si voi o parere: ciclul nu mi-a venit am insa niste pete maro si niste chegulete, acum pe seara dimineata n-am avut chegulete (am avut doar aseara dar putin) acum pe seara am mai multe putin si mai maruntite - dar sunt tot maronii eu n-am avut niciodata spottin g atat de mult dar nu ma doare burta dect vag, nu am simptomele specifice menstrei capul ma doare vag de tot, de cateva zile cosuri nu am si de obicei imi infloreau inainte de mesntra si ma anuntau am facut acum un test si e tot negativ (daca ar fi fost sarcina si o pierdeam cred ca imi iesea ceva nu?) acum mi-e teama sa nu fi facut o prostie ca am oprit utrogestanul voi ce ziceti? sa il reiau? sa mai punh in seara asta? Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Moni eu zic sa pui utrogestan ca daca e sa iti vina menstra iti vine si cu utro si daca e bebe ajuta cu toate ca cred ca iesea la test, cate zile de la inseminare ai? Pune utro si stai linistita. [pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
pai am ceva inseminarea a fost in 4 decembrie n-am la indemana un calendar si eu zic ca nu e bebe, ca trebui sa iasa plus ca vad ca ma doare ceva mai tare burta... plus cheguletele alea...greu de crezut ca e bebe mi-e sa n u ma fi dereglat.... Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...