Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (746) Felicitari Simo_82 !!!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 214
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna fetele [pup] Simo felicitari [flo] bb sanatos si la termen[pup] Anne [grup] imi pare rau pt ce ti sa intimplat , dar ma bucur ca esti bine cu moralul conteaza enorm flavia pai e super bine foliculi ,sigur se lasa cu bb [pk] Moni [grup] pt z 1vimi pare rau ,esti sigura ca vine? Miky [majoreta][majoreta] Doamne ajuta-ne sa ne vedem visul implinit [bebic]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor am primit rez la spermograma si rez e super bine nu imi vine sa cred, sotul a luat ultimele 3 luni vitamine ce contin l-carnitina cred ca in tara se cheama spermotrent ;deci de la 78 mil in iarna acum are 432 de mil [pk] dar are o infectie[q] si ma tem ca nu scapa fara antibiotice Doamne ajuta-ne sa ne vedem visul implinit [bebic]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza fetele! Multumesc ca mi-ati facut galerie! Nu am nci o veste sa va dau, astept menstruatia, sani ma dor doar vag si m-am si deranjat la stomac ( la mine este semn de menstra) nu am mai pus utrogestan de aseara, nu mai vreau sa mi se lungeasca ciclul asa de mult, am baut si un vin rosu fiert [pofta], am facut si un dus fierbinte asa ca astept linistita ziua menstruatiei, sper sa imi vina pana in Craciun sa nu imi stric tocmai atunci ziua. Moni scuze ca nu am intrat aseara, dar nu am avut timp, am stat cu nepoatele, sa inteleg ca ai pus utrogestan, acum cum mai esti? In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mirunita1983
fetelor am primit rez la spermograma si rez e super bine nu imi vine sa cred, sotul a luat ultimele 3 luni vitamine ce contin l-carnitina cred ca in tara se cheama spermotrent ;deci de la 78 mil in iarna acum are 432 de mil [pk] dar are o infectie[q] si ma tem ca nu scapa fara antibiotice Doamne ajuta-ne sa ne vedem visul implinit [bebic]
Super spermograma, ma bucur de rezultat, dar imi pare rau de infectie ...indiferent ce va lua important este sa scape de ea cat mai repede. In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[quote]citat din mesajul lui MeAlex
IPopica, ce inseamna ca stai bine cu analizele de trombofilie? Ai si primit rezultatele si toate-s OK? P.S. Eu am 34 de ani. [quote] Neata. Da, analizele le-am facut pe 20 Octombrie, am fost si la interpretare cu ele (hemoleucograma, coagulare - trombofilii, gama biochimie cu glicemii, creatinine,bla bla, markeri infectiosi, markeri endocrini si autoimunitate - in total vreo 33 de "indici"). Toate sunt in grafice, mai putin: 1. citomegalovirusul care este activ asa ca nenea doftoru' mi-a spus sa mai asteptam 3-4 luni si sa repetam analizele 2. markerii endocrini (T3 si TSH marit) - aici mereu am avut dereglari si le-am tinut sub urmarire; o sa trebuiasca sa fac si niste teste de fertilitate + urmarire progesteron 2 luni (am o schema complicata cu zilele cand tre' sa ma duc la recoltare [batcap]) si mai vedem ce "se citeste" Avand 31 de ani si stiindu-mi istoricul hormonilor si bolilor din neam, mi-a fost frica sa ma apuc de treaba fara sa fiu puricata nitel inainte. M-as baga si la niste teste genetice cu tot cu consortul; dar momentan nea' doctoru' a zis ca nu e cazul. (imi vine sa nu-l ascult, desi cand ma uit ce scoruri au geneticele ma ia usor cu tremurat) Am studiat si lista de la inceputul capitolului si am bifat cam toate analizele mentionate de voi. Da-mi tremura picoarele de fiecare data cand ma duc sa iau rezultate [panic] I.P.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

IPopica, eu cand vorbesc de probleme de coagulare si trombofilie, nu ma refer la analizele clasice: INR, APTT, Timp Quick, etc...ci la mutatii de trombofilie: MTHFR, gena PAI, Factorul V Leiden, Mutatia Factorului II, Antitrombina III, Proteina S, Proteina C...ai facut vreo analiza din astea? Eu nu sustin ca daca eu am problema asta, o are toata lumea, dar mutatiile de MTHFR de exemplu sunt prezente la jumatate din populatie...si pot genera infertilitate inexplicabila sau sarcini oprite in evolutie. [gravi] 6 saptamani si 5 zile _________________________________________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3 [ruga] pentru [copil] sanatos!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex felicitari pentru inimioara, sarcina usoara in continuare, ma bucur ca sunteti bine. Luci Sarbatori Fericite si tie, multa sanatate si tot ce iti doresti sa se realizeze in noul an. La multi ani! In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...