Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (746) Felicitari Simo_82 !!!


Recommended Posts

Neata fetelor ZIua a 10a dupa inseminare, fara simptome Cred ca nici acum nu a iesit nimic:(((([bang][bang][bang] Mi-e si frica sa ma gandesc. O sa am niste sarbatori oribile, m-am saturat Este ultima data cand am facut ceva, gata cu inseminarile si cu tot. ______________________________________________________________________________ Mutatia MTHFR 1298A>C - homozigota, Mutatia 675 4G si 844G in gena PAI - heterozigote Uter retrovers
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 214
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nouasnrs, e foarte devreme...poate fi prea devreme si pentru un beta, dar sa ai si simptome...mai ai rabdare ca nu se stie! Miky, saru'mana! [gravi] 6 saptamani si 5 zile _________________________________________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3 [ruga] pentru [copil] sanatos!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noua dar cate inseminari ai facut de zici ca este ultima? poate e bebe, asteapta pana in ziua 14 de la inseminare si fa-ti un test. In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex
IPopica, eu cand vorbesc de probleme de coagulare si trombofilie, nu ma refer la analizele clasice: INR, APTT, Timp Quick, etc...ci la mutatii de trombofilie: MTHFR, gena PAI, Factorul V Leiden, Mutatia Factorului II, Antitrombina III, Proteina S, Proteina C...ai facut vreo analiza din astea? Eu nu sustin ca daca eu am problema asta, o are toata lumea, dar mutatiile de MTHFR de exemplu sunt prezente la jumatate din populatie...si pot genera infertilitate inexplicabila sau sarcini oprite in evolutie. ______________________________________________________________________
Am facut asa: (analiza - rezultatul meu - valorile normale in paranteza) Antitrombina III - 94.03 (80-128%) APTT - 30.4 (24.5 - 36.9) PT - 10.20 / 124.33 / 0.88 (9.5 - 14.5 s / 72-144 % / 0.81-1.20) Fibrinogen - 284.32 (200-450) Proteina C - 114.75 (70-140 %) Proteina S - 76.16 (54.7-123.7 %) Factor V Leiden - 2.57 (2.45-3.32) Astea-s de la coagulare. Deci ce zici tu c-ar mai lipsi din capitolul asta? Ca deja ma ia inima. I.P.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vb doar de inseminari ca au fost doar 3 si laparo, e vb ca de 13 ani de cand incerc am obosit, am facut la tratamente hormonale si la monitorizari si la investigatii si la analize care m-au terminat fizic (m-am ingrasat f tare) si psihic. Material nu imi ma permit mare lucru, de FIV nici nu poate fi vorba asa ca ..... sper sa reusesc sa trec peste asta dar cred ca de data asta va fi cumplit[q] ______________________________________________________________________________ Mutatia MTHFR 1298A>C - homozigota, Mutatia 675 4G si 844G in gena PAI - heterozigote Uter retrovers
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

IPopica, ai putea sa mai faci MTHFR si mutatiile genei PAI. Mai sunt si altele, dar asta sunt mai frecvente si se combina des impreuna. [gravi] 6 saptamani si 5 zile _________________________________________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3 [ruga] pentru [copil] sanatos!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, imi pare rau ca am disparut asha fara urma!!! ma rezum la a va spune k la cat sunt eu de vulcanica pe atat de calm este el, dar calmul acesta se dovedeste a fi cel dinaintea furtunii, nu suntem la primul impas de acest gen, doar ca de ce se aduna de ce nu imi doresc sa stam impreuna si sa ne suportam doar de dragul copilului, se pare ca defectele fiecaruia dintre noi ies si deranjeaza exact cand suntem mai nervosi, iritati , knd lipseste doar putini sa faci boommmmmmmm!!!! uffffffffff, vom vedeam, mom incercam sa ne gasim de treaba fiecare fara sa ne calcam pe bataturi!!! [pup][pup][pup] incerc sa va [cit] din urma, cand mai prind cate o fereastra! kmy, [mamica] de [copil] IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011 [url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/MonBebeIustinGabriel?authuser=0&authkey=Gv1sRgCI6U4Yq09Kirdg&feat=directlink"][foto]bebe strumph[/url][url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/9Octombrie2011?authkey=Gv1sRgCN-Uu7O0-_bawAE#"][foto]bobocel de 6 luni[/url] [url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/FeteleMeleDeSufletLuciaElenaCristinaANDVirginiaBigSis?authkey=Gv1sRgCJzkyc2psq6F7AE#"][foto]fetele mele de suflet[/url] Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MeAlex, saru'mana le-am notat, o sa-l intreb pe doctor de ele. Tu le-ai facut inainte de incercari, sau in urma esecurilor? Ca sincera sa fiu, mie imi vine sa ma arunc pe treaba direct, ca din octombrie pana acum m-am plictisit deja de donat sange si pazit calendarul. Ma gandeam ca e mai simplu: in 30 zile termin cu analizele, primesc ok-ul, tac-pac, la anul nasc. Cand citesc ce se intampla pe aici, imi dau seama ca nu stiu nici macar jumatate din ce presupune procesul. A, si cred c-am uitat sa trimit bezele inimioarei [flo] I.P.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui kmy_black
buna fetelor, imi pare rau ca am disparut asha fara urma!!! ma rezum la a va spune k la cat sunt eu de vulcanica pe atat de calm este el, dar calmul acesta se dovedeste a fi cel dinaintea furtunii, nu suntem la primul impas de acest gen, doar ca de ce se aduna de ce nu imi doresc sa stam impreuna si sa ne suportam doar de dragul copilului, se pare ca defectele fiecaruia dintre noi ies si deranjeaza exact cand suntem mai nervosi, iritati , knd lipseste doar putini sa faci boommmmmmmm!!!! uffffffffff, vom vedeam, mom incercam sa ne gasim de treaba fiecare fara sa ne calcam pe bataturi!!! [pup][pup][pup] incerc sa va [cit] din urma, cand mai prind cate o fereastra! kmy, [mamica] de [copil] IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011 [url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/MonBebeIustinGabriel?authuser=0&authkey=Gv1sRgCI6U4Yq09Kirdg&feat=directlink"][foto]bebe strumph[/url][url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/9Octombrie2011?authkey=Gv1sRgCN-Uu7O0-_bawAE#"][foto]bobocel de 6 luni[/url] [url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/FeteleMeleDeSufletLuciaElenaCristinaANDVirginiaBigSis?authkey=Gv1sRgCJzkyc2psq6F7AE#"][foto]fetele mele de suflet[/url] Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!
Kmy imi pare rau prin ceea ce treceti, sper sa fie ceva trecator si sa va reveniti, nu stiu ce sfat sa iti dau, tu sti cum este mai bine pentru voi, te imbratisez cu drag. In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui nouasnrs
Nu e vb doar de inseminari ca au fost doar 3 si laparo, e vb ca de 13 ani de cand incerc am obosit, am facut la tratamente hormonale si la monitorizari si la investigatii si la analize care m-au terminat fizic (m-am ingrasat f tare) si psihic. Material nu imi ma permit mare lucru, de FIV nici nu poate fi vorba asa ca ..... sper sa reusesc sa trec peste asta dar cred ca de data asta va fi cumplit[q] ______________________________________________________________________________ Mutatia MTHFR 1298A>C - homozigota, Mutatia 675 4G si 844G in gena PAI - heterozigote Uter retrovers
Noua imi pare rau ca a trebuit sa treci prin incercarile astea ale vietii, Dumnezeu sa va ajute sa vi se indeplineasca visul, si eu sunt demoralizata, nu credeam ca mi se poate intampla asa ceva sper sa reusim sa mergem mai departe.[pup] In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...