Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulguleti de nov-dec 2006 (7) Sarbatori fericite!


Recommended Posts

Salutare...

 

E foarte mult timp de cand nu am mai intrat pe forum... Insa de cand cu febra inscrierilor in clasa 0 am batut si eu netul in lung si in lat cautand informatii, pareri...

Initial eram hotarati sa-l dam in clasa 0 pe Patrick... apoi dupa discutii cu 4 cadre didactice am zis ca-l las si anul acesta la gradi. Educatoarea lui mi-a spus ca este istet, receptiv si ca ar face fata la scoala.. dar ca este totusi "nelinistit" si dat fiind ca el a facut doar doi ani de gradi (a fos inscris direct in grupa mijlocie) un an in plus de gradinita conteaza.

Si apoi mizez pe faptul ca exista posibilitatea ca anul viitor sa-l inscriu in clasa I direct.. daca se mai tine cont de ce am citit aici: http://www.zf.ro/eveniment/ministerul-educatiei-va-veti-putea-inscrie-copiii-la-scoala-de-la-cinci-ani-sau-chiar-direct-in-clasa-a-ii-a-9337547

Patrick este neastamparat, tot timpul in miscare, ambitios si incapatanat -ii spun de zeci de ori un lucru iar el desi stie ce are de facut face tot cum vrea el. Pe de alta parte stie sa scrie, citeste destul de bine (azi a citit benzile desenate din revista Micky Mouse) ... si totusi ma gandesc ca mai multe regrete voi avea daca vad ca nu se concentreaza si nu tine pasul cu cei mai mari de varsta ca el, decat daca va avea 7 ani si 9 luni in clasa I la scoala si voi considera ca a pierdut un an...

Legislatia asta ne-a luat ca din oala... si mai grav este ca suntem fortati sa luam o hotarare decisiva pt copiii nostri intr-un timp atat de scurt... eu oricum am ratat perioada evaluarilor si chiar daca as vrea sa-l mai dau la grupa o numai cu interventii as mai face programare.....

 

Felicitari tuturor fulguletilor care au trecut cu brio de evaluare!!

 

Pupam piticii si mamicile de pitici viitori scolari ... sau inca nu!!!

 

 

Tinaid="purple">, mami de [aerob]Patrickid="teal"> id="teal"> si [zana] Mayaid="red"> [foto]

"Nu te uita niciodata de sus la cineva, decat daca vrei sa-l ajuti sa urce" Jesse Jacksonid="teal">

id="Comic Sans MS"> id="size1">

 

 

www.nuntadelux.ro
id="right">

www.cascadadefructe.ro
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neatza si haideti la [cafea],

am citit in diagonala post-urile despre evaluari. Felicitari fulguletilor care au trecut!!![pup]

.

Manu, daca ai sti de cand ma tin sa te sun...[:I]

.

Noi am trecut peste un deces in familie, bunica mea de 83 de ani s-a stins saptamana trecuta si am fost la ai mei pentru inmormantare[q]

.

Acum experimentam si o repriza de febra, i-am pus termometrul aseara si avea 38gr., a inceput sa si tuseasca ,i-am dat tonsilotren si nurofen si sarim gradi saptamana asta. Am fost vineri seara la o petrecere de copii unde s-a pupat cu toatee fetitele, si probabil ca a luat ceva virusi[:D]

.

Sa revin la clasa zero...stam linistiti acum. Noi vizam o scoala particulara, si acolo se va infiinta din toamna o clasa pregatitoare, urmarim sa vedem cum va fi. Ma gandesc ca trebuie sa existe si posibilitatea sa putem peste un an sa sarim de clasa zero, direct in clasa 1, chiar si cu evaluare. Vom vedea, pur si simplu pentru moment, mie una mi se pare inacceptabil pentru el un program de scoala.

.

O saptamana usoara va doresc!

 

Danutz, mami de Maria-sa Rares (14.12.2006)

 

fulguletiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danutz condoleante si multa sanatate[pup]

Danita si voua multa sanatate[pup]

Noi am fost vineri la evaluare si am scapat cu bine, chiar a avut rabdare, iar astazi am reluat gradi dupa varicela.

In toamna clar am o scolarita.

jalea va fi cu mancatul, da vad eu ce fac atunci.

[flo]

Va doresc o saptamana frumoasa si usoara.

 

Anca cu [zana]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)id="blue">poze,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui danita
Salutare gagici ! Azi am vizitat cateva site-uri de confectionat martisoare :) . Aveti idei de niste martisoare simple pe care sa le facem asa 1-2 ? Avem vreo 20 fetite vizate .... asa ca :)) mult de lucru ! pupici si zile frumoase ! D cu PBeBelusca
align="right" id="quote2">vai nu :| noi cumparam, nu suntem in dispozitie creativa zilele astea :|va pupam pe toate si toti
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele va doresc o primavara cu mult soare![flo]

La multi ani!

 

Mariana - mamicuta de 3 [zana] - Andra('99), Sara('05) si Antonia(nov.'06)id="red">id="size1">id="green">

"Preocupati de ce va fi copilul nostru MAINE, uitam ca el este cineva ASTAZI!"id="size1">id="green">id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...