Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulguleti de nov-dec 2006 (7) Sarbatori fericite!


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Donia
Laura, e luni, ce vesti ai cu operatia? Intrebare pentru mamici de baieti (cine stie, poate si de fete?)Cat rezista o pereche de pantaloni la varsta asta? Eu am ajuns la disperare, din toamna incoace cred ca a rupt vreo 6-7 perechi de pantaloni in genunchi. Parca anul trecut am scapat doar cu vreo 2 prechi rupte. Anul asta, in schimb, ma aduce la sapa de lemn! La noi a venit primavara, deja am iesit la maneca scurta afara si am cateva branduse inflorite in fata casei. Nu indraznesc sa ma bucur insa, ma tot astept la vreo ultima zapada...
align="right" id="quote2">pai de ce sunt rupti? ca nu pricep ... la dani nu am mai avut pantaloni rupti de cand era micutz si merge in 4 labe prin casa. chiar deloc. so, la noi rezista, doar ca se inalta si devin 3/4 [:D]cu operatia stam asA: clar e caz de operat. acum, sau cel mai tarziu in toamna, inainte de urmatorul sezon rece. dc mi-a spus ca daca ar fi copilul ei l-ar opera in toamna. asa ca stiti ce am decis, nu? [:D]daca nu vor aparea probleme majore in aceasta primavara (raceli repetate ce duc la agravari pe aprte respiratorie) atunci analize la sf lui august si operatia tot pe atunci. pana la urma 5 luni conteaza mult pt dezvoltarea unui copil, inca, micutz [:I]pup mamicileps. alex face pasi timizi prin casa sprijinit de diverse lucruri. cresteeeeeeeeeeeeeeee prea repede [:((]Laura [mamica] lui [copil] Daniel - 14.11.2006 si [bb] Alexandru 01.07.2011Poze DanielMamici din IasiCopilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

donia

pfi, credeam ca-s io nebuna [:D]. m-a dis.pe.rat cu pantalonii. absolut toti au una sau mai multe gauri in genunchi :D. initial ziceam ca e de la jucat cu lego, toata ziua pe jos prin casa. dar la el au gauri si aia de mers pe-afara [:D]. or avea genunchii mai ascutiti :)))

 

laura

alex merge? doamne, cand a trecut timpul?

 

 

 


dianocica si d (4+)

nu mai ajung pe forum prea des, daca aveti vreo treaba (neterminata [:D] ) cu mine, PM va rog

id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da' luminati-ma si pe mine. de la ce se rupt pantalonii in genunchi? o fi copilul meu defect ca nu-i rupe? [:D][:D][:D]

 

 

PS. diana mi-a placut la nebunie "telefonul" [:)]

 

Laura [mamica] lui [copil] Daniel - 14.11.2006 si [bb] Alexandru 01.07.2011

 

Poze Daniel

 

Mamici din Iasi

 

 

Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Donia, pantalonii de-i poarta prin casa nu tin mai mult de o luna (mai putin da :) ).

Masinutele nu pot fi insirate si plimbate decat in genunchi, constructiile se fac tot de-a buselea...

Pantalonii de gradinita tin mai mult; nu prea-i lasa in genunchi.

Insa nu-mi dau seama cum de rupe blugii in genunchi. Noroc ca a mea mama ii peticeste cu buzunarelele acelea micute si arata destul de bine.

La fete nu am aceeasi problema; cred ca masinutele-s de vina. Cu papusile se pot juca pe loc, fara prea mult tarat in genunchi.

 

In alta ordine de idei, am reusit astazi sa-l inscriu pe Victor la scoala. Raspunsul il primim in aprilie.

 

[pup]

 

 

Manuela, Stefan si cele 3 minuniid="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Na, ca se adunara 3 cu genunchi ascutiti :))

Si C e in genunchi toata ziua, acasa sunt masinutele si lego si puzzle si uitatul la TV si Wii, toate se petrec pe jos (R isi face inclusiv lectiile pe jos, iar C prefera sa coloreze tot pe jos - incep sa sesizez ca poate avem o problema?).

La day care e tot in genunchi la joaca si banuiesc ca si la scoala in mare parte, stiu sigur ca prima parte a zilei si-o petrec pe mocheta in timp ce profa face prezenta si povestesc ce-au facut cu o zi in urma si apoi ea le citeste, mai au si timp de joaca si asa mai departe.

 

acs, eu am zis ca-s blugii de proasta calitate, apoi am luat de firma si s-au rupt si mai repede, asa ca am revenit la aia ieftini care tin cat tin... vorba ta, niciodata mai mult de o luna.

(Ca a venit vorba de cost, ma ajutati cu un pret de blugi pentru baieti ca ai nostri, blugi fara fitze?)

 

Na, asta e, am macar mangaierea ca nu suntem singurii...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ioi...si bea rupe toti nadragii in genunchi!!![:D]

de mult insa,nu-i o chestie noua. suntem tot timpul in pana. cumparam la nesfarsit pantaloni, si zau daca-i vreo diferenza intre aia cu calitati deosebite si aia far' de calitati :)

am observat insa ca mai greu ii rupe pe aia dubli, de iarna....poate au gauri pe dinauntru...ha!! trebe verificat!! nu acum, maine.

 

laura bea a scapat de polipi. operatia a durat mai putin de 5 minute, recuperarea a fost usoara.

mai greu e pentru tine. :)

 

asa. amu la oile mele.

ca am. oi.

cica bea e prea inalta.

 

cat de inalti sunt copii vostri?

(mi-e putin rusine sa va intreb, n-am mai dat de o tona de vreme pe aici, dar io ce sa zic...)

 

noi raportam 118,5 cm.....e la limita superioara...

iar eu sunt nedumerita. si grasa, dar asta nu-i relevant.e insa relevant ca nici eu si nici piromanul nu suntem inalti.

 

cum adica, prea inalta?? si io ce as putea sa-i fac??

sa-i interzic sa mai creasca?

sa-i scurtez nitel din tibie, in somn, usurel, sa n-o trezesc?

sa-i cumpar papuci mici, s-o roada????

 

 

 

Beatrice (13.12.2006)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui chinico
ioi...si bea rupe toti nadragii in genunchi!!![:D]de mult insa,nu-i o chestie noua. suntem tot timpul in pana. cumparam la nesfarsit pantaloni, si zau daca-i vreo diferenza intre aia cu calitati deosebite si aia far' de calitati :)am observat insa ca mai greu ii rupe pe aia dubli, de iarna....poate au gauri pe dinauntru...ha!! trebe verificat!! nu acum, maine.laura bea a scapat de polipi. operatia a durat mai putin de 5 minute, recuperarea a fost usoara.mai greu e pentru tine. :)asa. amu la oile mele.ca am. oi.cica bea e prea inalta. cat de inalti sunt copii vostri?(mi-e putin rusine sa va intreb, n-am mai dat de o tona de vreme pe aici, dar io ce sa zic...)noi raportam 118,5 cm.....e la limita superioara...iar eu sunt nedumerita. si grasa, dar asta nu-i relevant.e insa relevant ca nici eu si nici piromanul nu suntem inalti.cum adica, prea inalta?? si io ce as putea sa-i fac??sa-i interzic sa mai creasca?sa-i scurtez nitel din tibie, in somn, usurel, sa n-o trezesc?sa-i cumpar papuci mici, s-o roada????Beatrice (13.12.2006)
align="right" id="quote2">ai putea sa o tii treaza vreun an, cica ei cresc atunci cand dorm. => fara somn nu ma creste [:D]dani are cam 114 (zic io, la ultima masuratoare a iesit un pic mai mult, dar am senzatia ca a trisat [:)])
Citat:
nici eu si nici piromanul nu id="red"> suntem inalti
align="right" id="quote2">vecinul? el e inalt? [:D]Laura [mamica] lui [copil] Daniel - 14.11.2006 si [bb] Alexandru 01.07.2011Poze DanielMamici din IasiCopilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata, azi masor copilu' cand vine de la scoala.

 

Cu inaltimea... R a fost mereu inaltuta, si inca este. Prevad ca va fi mai inalta decat mine, iar eu am 1,68. Eu am fost mereu de inaltime medie, pe cand ea este de obicei cea mai inalta fata din anturajul ei. Dar mi se pare foarte firesc ca fiecare generatie sa isi depaseasca inaintasii, la urma urmei si eu sunt mai inalta decat mama mea. Nepoata mea la fel, mai inalta decat cumnata. Cumnata, mai inalta decat cuscra. Cred ca asta-i normalul in zilele noastre.

 

 

Laura, n-am scris, dar am gandit, bine ca ati scapat de operatie deocamdata, macar pui grija asta in repaos. Iar la toamna mai vedem noi, suntem aici sa iti tragem ghionturi de incurajare.

 

Incerc sa fac capitol nou, sa vad daca mai stiu parola.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...