Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulguleti de nov-dec 2006 (7) Sarbatori fericite!


Recommended Posts

Soshika, tre sa fie fain cu atatia copii prin casa. Clar nebunie.. dar si fain [:)]. N-am inteles de ce nu suteti ok cu gradinita.. ca este program scurt sau ca nu ii este bine acolo. Laura, am avut un soc.. la Alex ma gandeam ca la bb din poze de la avatar. Cand colo... ditamai flacaul! Cred ca i-a furat ochii si genele frumosului Dani, ai? Si Dani pe skiuri, Dani cu prietenii la spa sau rapusi dupa cheful in pijamale, fratiorii la baita.. frumoase poze. Multumim. [pup] Denn die Ferne ist niemals dort, wo man sich befindet. (Janosch)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Don't shot me! Iarasi nu mai stiu parolo, ID mail comun; as vrea sa vad si eu pozele Doniei... please help me.. Laura, ce poze frumoase; alex e atat de frumos si a crescut tare bine :) Shoshika, ma bucur ca ai scris; sper sa gasesc solutia cea mai buna cu gradinita; e frumos cu multi copii chiar daca daca e nebunie mare Lizzy, nu am cuvinte; tare frumos povesteti despre schi; ma gandesc cu tristete ca nu am schiat in alta parte decat Romania; dar imi aduc aminte senzatia de liniste si pace sufleteasca pe care o aveam dupa o zi de schi si au trecut 17 ani de cand am urcat ultima oara pe schiuri. Ma imaginez si eu stand pe ghetar. Chiar am visat ca schiam. E ca o dragoste mare pierduta, cicatricea a ramas si ma doare din cand in cand. Cine stie, poate daca voi putea sa-mi pun alte ligamente voi mai putea sa schiez.. visez si eu ce sa fac [:I]. Pup toata lumea... Yagmur si Luca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, stiu ca s-a mai discutat, insa noi nu ajungem sa luam o hotarare, ne gandim si razgandim. Voi inscrietii fulguletii in clasa 0 anul asta? Ma termina nehotararea asta a noastra, sistemul, faptul ca trebuie sa incep si gradinita cu cel mic, ca nu are cine sa mi-o ia la pranz de la scoala.... Poate reusiti sa ma luminati si pe mine. mama de fulgulet din noiembrie 2006 si de fratiorul acesteia octombrie 2010! [url="http://sezatoarelamamina.blogspot.com/"] Ce fac eu cu timpul meu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe fuga mare de la servici, ca de acasa nici o sansa... Laura, m-au innebunit pozele cu Alex. Pe Dani il stiu de baiat frumos, acum vad ca si Alex ii calca pe urme. Si are niste degetele, si la maini, si la picioare, sa le tot pupi si papi! Cel putin e o poza cu el la baie, in care a apucat furtunul de la dus cu degetele de la picioare... m-am topit! [olala]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inbox, asa cum am mai scris eu ma hotarasem pentru clasa pregatitoare; acum astept sa vad ce zice si evaluarea; daca ei considera ca e inca mic si nu e pregatit, ramane la gradinita desi va fi tare dezamagit (colegii lui merg la scoala in clas 1 [:D]); nici eu nu am solutie pentru ce voi face dupa ora 12, acum nu am decat un fel de job part-time (incep de saptamana viitoare); sunt stresata, nedecisa, incerc sa ma echilibrez cum pot.... Yagmur si Luca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Yagmur
Inbox, asa cum am mai scris eu ma hotarasem pentru clasa pregatitoare; acum astept sa vad ce zice si evaluarea; daca ei considera ca e inca mic si nu e pregatit, ramane la gradinita desi va fi tare dezamagit (colegii lui merg la scoala in clas 1 [:D]); nici eu nu am solutie pentru ce voi face dupa ora 12, acum nu am decat un fel de job part-time (incep de saptamana viitoare); sunt stresata, nedecisa, incerc sa ma echilibrez cum pot.... Yagmur si Luca
Azi am dat si de subiectul de la "scoli, gradinite..." si sunt mai zapacita... Am o stare, pe tema asta...maine voi vorbi si cu educatoarea fetei sa vad ce zice. mama de fulgulet din noiembrie 2006 si de fratiorul acesteia octombrie 2010! [url="http://sezatoarelamamina.blogspot.com/"] Ce fac eu cu timpul meu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inbox, am aceeasi dilema ca si tine: il inscriu sau nu pe Victor la scoala. Am vorbit deja cu educatoarea lui si-mi recomanda clasa 0, iar maine merg la sedinta la gradinita. Am discutat si cu invatatoarea Ioanei care, la fel, imi recomanda inscrierea la scoala. Din pacate insa nu se stie cine va prelua clasa 0 la scoala, locuri sunt putine... Oricum am inceput sa-i pregatesc dosarul. Sotul meu e la fel de indecis ca si mine (azi il inscriem, maine nu si tot asa). Inca ceva: s-a anuntat ca inscrierile incep din martie, insa invatatoarea mi-a spus ca la scoala fetelor ar incepe de la 1 februarie. Manuela, Stefan si cele 3 minuni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inbox, Acs - inscrierile oficiale incep dupa evaluare; deci pana in 18 feb se va face recensamantul prin cartiere, apoi undeva dupa 18 feb trebuie afisat cand se da evaluarea si unde (20-29 feb), apoi rezultatul evaluarii si apoi inscrierea. Asta ar fi metodologia pe hartie cel putin. Colegii lui Luca de varsta lui sunt destul de avansati: scriu cifrele, chiar si litere, unii si citesc; eu am fost relaxata iar acum ma intreb daca am facut bine sau nu; luca nefiind atras de partea asta deloc [:D]. E bine sa mai mergeti/sunati la scoala sa aflati cand se afiseaza mai multe date exacte. Yagmur si Luca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu m-am hotarat demult ca va mai ramane un an la gradi, o sa mai faca odata grupa mare. ea ar fi pregatita, ii place sa scrie, sa socoteasca, dar incertitudinea care este cu clasa 0 m-a determinat sa o mai tin. si faptul ca ar trebui sa inceapa scoala la 5.9 ani nu mi se parea ok. sa mai copilareasca un an si apoi are tot timpul pentru scoala. nici n-as stii la ce scoala sa o dau, ar fi complicat si cu programul pentru ca ar fi si Miruna la cresa, toate incurcate :(, poate se mai descurca pana la anul. sau poate se mai schimba schimbarea :)). azi avem sedinta la gradi, sunt curioasa ce vor spune. va pup. mami de [url="http://www.totsites.com/tot/mariachristina"]Maria Cristina[/url] si [url="http://lilypie.com][img]http://lb1f.lilypie.com/kYW1p3.png[/img"]Andreea Miruna[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...