Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (747)


Recommended Posts

DENNY important e ca stii unde e problema si ai sa faci totul ca sa o rezolvi....

 

Eu care incerc de 1 an si 7 luni si am facut analize si eu si sotul si nu imi explic de ce nu raman.

E urat sa ti se spuna " e totul ok ,o sa vina,trebuie sa stati linistiti".Cum sa stau linistita,nu pot pt ca ma gandesc:daca totul e bine de ce nu vine??????

 

 

O sa merg din nou in ian si sa o sa mai vedem.......Capul sus ca o sa fie bine si la noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Deny eu am vrut sa te incurajez si ai inteles[flo]

 

in zile de sarbatoare , incheiere de an e cel mai greu pentru noi

 

 

 

dar nu suntem singure, MeAlex e cu noi[flo] care ne invata mai multe decat un doctor careia dam o gramada de bani

 

gina 85 cred ca e cel mai complicat proces, analizele uzuale nu prea sunt relevante, depinde de toate functiile organismului, trebuie cautat acul in carul cu fan

 

va [pup][pup][pup] pe toate

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor!

imi cer scuze ca nu am mai scris de ceva timp dar am avut luna asta f aglomerata la servici, apoi acasa

m-am testat si eu pe 27 dec si a fost negativ si sunt intr-o stare f proasta, vad cum trece timpul si nu apare un bebe si la mine [q][q]

dar incepe un nou an in care intru cu speranta ca imi va aduce [bibe] mult visat

daca nu mai intru va urez LA MULTI ANI! si Noul An sa ne aduca sanatate, prosperitate si bebeii mult asteptati![flo]

MeAlex sarcina usoara in continuare [pup]

Deny imi pare rau pentru ca treci prin asemenea momente, te [pup] si sunt alaturi de tine

draguta, lorena [pup] ma bucur ca mai dati cate un semn

bebelu [pup] [s] pentru buba, sa fie sanatoasa si sa va aduca multe bucurii

ylari, mihaelafalt, stefulici, miky, monique,lucianamoga, mrenescu,bob pixel,gina, gagyv [pup][pup]

multi [pup][pup] tuturor si sa ne aduca anul viitor ce nu ne-a adus anul asta care se termina!

 

Tratament pregatire sarcina: Aspenter 75 mg - 1 la 2 zile; Femibion 1 - 1/zi; acid folic 5mg - 1/zi; MgB6 470mg - 1/zi; CETEBE 500mg - 2/zi; Coenzima Q10 120mg - 1/zi; Vitamina E forte - 1/zi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va pup fete dragi

 

a trecut sa va salut si sa mai citesc c e scrieti

 

eu am un mare semn de intrebare despre ovulatie

Poate Alex sa stgie raspunsul? sau altcineva?

 

daca iti creste temperatura dupa 'presupusa' ovulatie e clar ca ai ovulat?

adica asta e un semn clar ca a existat ovulatie?

sau temperatura creste si din alte considerente, chiar daca ovulul regreseaza?

 

ar fi foarte important de stiut pentru ca am sti cu siguran ta ca am ovulat si ca activitate are loc acolo

 

ce ziceti? stie cineva concret?

 

Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saru'mana, Draguta, dar nu stiu mai mult decat un medic...ma mai pricep la chestii prin care am trecut, dar nu foarte multe.

Fetele, revin pe seara, ma duc sa gatesc cu mama.id="Verdana">

 

[gravi] 8 saptamani

_________________________________________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E 1/zi, Omega3

[ruga] pentru [copil] sanatos!

 

id="Verdana">id="size1">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex
...si parerea mea e ca nu ne linistim niciodata...zicem mereu: daca vad ca e in uter, ma linistesc, daca vad ca-i bate inima...si tot asa...si de fapt nici cand se naste nu ne calmam ca incep altele: o vedea, o auzi, o intelege...si tot asa...


[gravi] 8 saptamani
_________________________________________________________________________________________________________________________
Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot
2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s
Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E 1/zi, Omega3
[ruga] pentru [copil] sanatos!

id="Verdana">
id="size1">
id="purple">
align="right" id="quote2">


Oooooo daaa, eu am rolul principal in filmul asta cred , loool!!!
Mrenescu, iaca si eu pe aici, va citesc, sa nu credeti ca v-am abandonat!
Deny, imi pare sincer rau. Neaparat te rog sa te mobilizezi sa mergi la medic sa vezi ce si cum. Nu incerca sa intelegi totul intr-o clipa, necunoscute sunt caile Domnului, important este sa nu abandonezi.
Fetelor care v-ati hotarat sa va distantati de forum, va inteleg, va e greu, noi sigur ne vom gandi la voi si va asteptam cu nerabdare, de preferat direct la odisee!
Gina imi pare rau de testul negativ.
Fetelor sa stiti ca imi doresc in fiecare luna macar una-doua sa vedeti dublu, ca asa, incet incet sa va impliniti toate visul.

LA MULTI ANI FERICITI TUTUROR SI UN AN NOU MINUNAT!

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa

bebedoiu
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cixinica multumesc ptr pupic, ti-l returnez inzecit cu molipsirile de rigoare!

 

Crismac bine ai venit scumpa si sedere cat mai scurta, sa pleci repejor la odisee.

 

Moni, cixinica, voi ce marca de coenzima q 10 la acest dozaj luati? Ca mi s-a recomandat si mie dar m-a pacalit farmacista ca cel mai mare dozaj e cel de 15mg [alcool] si ca oricum nu se ia prea mult, decat una pe zi, pai cumatra mie mi-a dat de la Fundeni de 10 ori mai mult pe zi, soooo??? am vrut sa ma duc sa-i dau cu flaconul in cap dar... mi-a trecut...

 

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

 

POZE

Mami de Eva scumpa

 

bebedoiu

Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui YLARI
Cixinica multumesc ptr pupic, ti-l returnez inzecit cu molipsirile de rigoare!Crismac bine ai venit scumpa si sedere cat mai scurta, sa pleci repejor la odisee.Moni, cixinica, voi ce marca de coenzima q 10 la acest dozaj luati? Ca mi s-a recomandat si mie dar m-a pacalit farmacista ca cel mai mare dozaj e cel de 15mg [alcool] si ca oricum nu se ia prea mult, decat una pe zi, pai cumatra mie mi-a dat de la Fundeni de 10 ori mai mult pe zi, soooo??? am vrut sa ma duc sa-i dau cu flaconul in cap dar... mi-a trecut...YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIAPOZEMami de Eva scumpabebedoiuTrombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot
align="right" id="quote2">ylari si eu am primit acelasi raspuns la farmacie, dar am gasit de la ALEVIA de 120mg.[pup][pup] si tie si EveiTratament pregatire sarcina: Aspenter 75 mg - 1 la 2 zile; Femibion 1 - 1/zi; acid folic 5mg - 1/zi; MgB6 470mg - 1/zi; CETEBE 500mg - 2/zi; Coenzima Q10 120mg - 1/zi; Vitamina E forte - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Monique77
va pup fete dragia trecut sa va salut si sa mai citesc c e scrietieu am un mare semn de intrebare despre ovulatiePoate Alex sa stgie raspunsul? sau altcineva?daca iti creste temperatura dupa 'presupusa' ovulatie e clar ca ai ovulat?adica asta e un semn clar ca a existat ovulatie?sau temperatura creste si din alte considerente, chiar daca ovulul regreseaza?ar fi foarte important de stiut pentru ca am sti cu siguran ta ca am ovulat si ca activitate are loc acoloce ziceti? stie cineva concret?Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
align="right" id="quote2">eu stiu ca da,daca iti creste temp pt o zi doua inseamna ca ai ovulat si daca se mentine inaintea de venirea cm pt cateva zile inseamna ca esti gravida[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor eu plec cu sotul pt cateva zile,asa ca nu o sa mai intu....

 

Vreau sa va urez UN AN NOU FERICIT si plin de impliniri,sanatate si multe bucurii chiar daca noi poate ne dorim cel mai mult cele doua liniute[:D]

 

Va puup [pup] pe toate si sper sa revin cu forte noi,pregatita de atac[:D]

 

 

Sper sa devin [gravired] cat mai repede.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...