Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (747)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex
Gina, si eu stiu ca Gaby ca testele de ovulatie ies pozitive in sarcina.id="Verdana">[gravi] 8 saptamani_________________________________________________________________________________________________________________________Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 sTratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E 1/zi, Omega3[ruga] pentru [copil] sanatos!id="Verdana">id="size1">id="purple">
align="right" id="quote2">Pozitive in sensul ca trebuie sa iasa a doua liniuta sau a doua liniuta sa fie mai colorata ca cea de control.....Nu stiu sincer,nu am mai folosit test de ovulatie pana acum.Normal daca ovulezi ar trebui sa iasa cea de a doua liniuta dar sa fie mai colorata decat cea de control,asa scrie pe prospect.La mine a iesit cea de a doua liniuta doar ca nu era la fel de colorata ca cea de control de aia nu mai stiu ce sa cred!!!!!AJUTATI-MA VOI!!![bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Sau faci pipi intr-un recipient, mergi si cumperi test si il faci [:D].id="Verdana">

 

[gravi] 8 saptamani

_________________________________________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E 1/zi, Omega3

[ruga] pentru [copil] sanatos!

 

id="Verdana">id="size1">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex
Sau faci pipi intr-un recipient, mergi si cumperi test si il faci [:D].id="Verdana">[gravi] 8 saptamani_________________________________________________________________________________________________________________________Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 sTratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E 1/zi, Omega3[ruga] pentru [copil] sanatos!id="Verdana">id="size1">id="purple">
align="right" id="quote2">Ai dreptate,daca nu vin pana maine o sa cumpar un test si il fac.Inca nu mi au venit,durerile de burta cand ma lasa cand ma iau,nu stiu ce sa mai cred.....Nu imi ramane decat sa ast.[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deny multumesc pentru lamuriri.Ce spui tu are logica. De atata timp caut un motiv al nereusitei ca vad in toate un semn.

Si eu ma gandesc tot mai des la un profil de trombofilie si luna asta sper sa ajung sa il fac.

Te-ai interesat cat costa profilul 2 de la Syneco, este real pretul de pe site?

[flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, fetelor !!! Sa avem un an fructuos si plin de impliniri!!! [pup][pup][pup]
Citat:
citat din mesajul lui DenyAnd
Listuta pt testare:Bettercyid="blue"> - 14 ianBobid="blue"> - id="red">
align="right" id="quote2">Eu testez maine, doar pentru ca mai am teste si nu le rabd in dulap. Dar deja de ieri am senzatia inegalabila de CM, transpir foarte tare, am parul gras si din cand in cand ma jeneaza ovarele [xx(]Am tras deja o portie de bazait in bratele lui C, l-am intristat si pe el, offf... Asta e, luna viitoare poate e luna noastra. [pk]Wishing for rainbow baby dust !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Este real pretul de pe site de la Synevo. Trebuie sa sunati ca sa stiti in ce zi sa mergeti, asta pentru ca MTHFR si alte cateva analize se lucreaza in Germania si transportul nu pleaca zilnic.id="Verdana">

 

 

[gravi] 8 saptamani si 3 zile

_________________________________________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E 1/zi, Omega3

[ruga] pentru [copil] sanatos!

 

id="Verdana">id="size1">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani fetelor!!!

Deci asa trebuia sa ma testez pe 26 decembrie,rezultat negativ.Astazi sunt z 6,ii mai dau o tura de soia,din z 3-7,sa vedem.

In seara de anul nou am aflat ca o nasa de botez a lui Eric e insarcinata cu bb3,offf ma bucur dar am tras o tura de plins dupa adica ieri.

ok bafta la testat fetele.

 

Sufletelul meu.Eric 28/09/2007

trying to conceive

http://www.fertilityfriend.com/home/32b890

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI!!!! Sa fie un an plin de gravidutze si bebelusi sanatosi si frumosi!

 

Dragele mele, imi cer scuze pentru ca nu am mai intrat de ceva vreme, dar ma luase depresia rau de tot si pur si simplu nu am mai putut...[q]! Intre timp, mi-am facut analizele hormonale si ceva atc si am aflat ca am tiroidita autoimuna Hashimoto cu forma de hipotiroidism, saptamana asta vreau sa merg la endocrinolog sa vad exact de tratament si vreau sa-mi fac si analizele pt trombofilie!

 

Va pup pe toate, cu drag! Sper sa fie un an mai bun pentru toate!

 

http://lagf.lilypie.com/zFnw.png

http://lt2f.lilypie.com/ofWb.png

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello fetele

am intrat doar sa va salut

eu...ca dupa ovulatie

astept CM..

nimic interesant luna asta

 

pupici!!!!

 

Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MeAlex multumim mult de raspuns, ca era sa o patesc sa ma duc la Synevo fara sa sun dinainte.

Eu am uitat ca unele analize din pachetul trombofilie 2 se fac in Germania. Bine ca ai amintit ca era sa fac un drum degeaba daca nimeream la ziua nepotrivita.

[pup][flo]

 

Bob, Corina [grup] nu zic nimic in plus decat ca va [grup] cu drag pt ca stiu cum e sa plangi.

Yna, imi pare rau pt tine. Sper sa te poti trata sau sa tii sub control boala.

Miha23, sa ne ajute Dumnezeu si pe noi cu trombofilia asta, si sa o putem tine sub control(daca e si la noi) si data viitoare sarcina sa mearga pana la capat, la termen cu bebe sanatos.

 

Moni, Gaby, AnneMarie, Bettercy [pup][pup] stiu ca voi sunteti optimiste[:)]

Mihaelafalt, Miky, ce mai fac? Stiu ca au zis ca no sa mai intre o vreme pe forum, dar... tot ma gandesc la ele[:I]

Luci, Lorena nu am uitat nici de voi[pup]

Camcris, Katy, Mrenescu, xdidi,

...

Pe cine am mai uitat[:I]

Strig pe toate fetele sa iasa din butoi, gata cu plansul[:D]

Iese soarele si la noi, hai sa ne pregatim si sa luptam cu forte noi, ca inceput de an cu noi sanse si noi ocazii

[pup] pe toate

[flo]

 

 


2 sarcini pierdute la 4+

 

[ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...