Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (747)


Recommended Posts

Mie nu-mi place ce patesti, Deny... in primul rand nu mi se pare normal ca ai valori fluctuante de betaHCG. Incearca sa faci analize mai amanuntite, nu stiu ce anume, dar nu e ok. Nici beta 4 apoi 3, apoi 6, nici sangerare peste beta 6 (ceea ce cred ca inseamna un avort menstrual). Nu cred ca esti insarcinata acum, nu gasesc motiv sa te incurajez cand vad situatia destul de urata. Fa-ti investigatii, pentru ca se pare ca tu reusesti fara probleme sa ramai insarcinata, dar nu poti tine sarcina. Progesteronul n-are nicio treaba, ca ai luat doze foarte mari si degeaba (nici eu nu luam atata cand mi s-a desprins placenta)... [V] Wishing for rainbow baby dust !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Gata am revenit fetele. Nu e veste buna[:(]. HCG de azi(28dec) = 3,8 [:(] Cel de luni(26dec) = 6,1. (valorile 5-50 pana la 3 saptamani, 0-5 neinsarcinata) E clar ca am pierdut iar sarcina[q] pt a doua oara mi se intampla [q] Nu mai inteleg ce probleme am eu de nu se poate implanta samburelul de uter meu? [q] Bob ai dreptate ce spui despre probleme mele. Ca si eu am observat ca raman usor gravida, dar cand ajunge samburelul in uter sa se implanteze, acolo e problema[q]. Eu am RH negativ si sotul pozitiv, si nu stiu daca si asta influenteaza mult (in sens ca bebitzul e si el RH pozitiv la concepere si cand intra in contact cu sangele meu -la implantare- nu se poate face legatura si nu se poate nida de uter meu pt ca eu am "-", si bebe "+"). Si MeAlex a zis ca trebuie sa fac analize mai amanuntite, poate profilul tromobofilie. Nush ce sa mai fac ca chiar am obosit enorm cu lupta asta, ma epuizat si pe mine psihic. Financiar cu atat mai mult. Nu mai am putere nici sa incep iarasi investigatiile, de data asta si mai amanuntit, chiar nu mai pot![q] Nu mai pot de atatea dezamagiri, si cred ca am sa iau si eu pauza de la planul bebe, chiar am de gand sa renunt de tot si sa nu ma mai gandesc deloc-deloc la bebe ca DOARE RAU!!!! Doare ca IAR nu mai e![q] Cred ca o sa ma detasez si eu de forum (ca si Mihaela) nu doar de gandul de la bebe. Ieri cand ma plans exact asa ca si ea si eu am zis, ca gata! ajunge! Opresc tot ce am facut pana acuma, chiar si vitaminele prenatale, aspenterul, totul. Si ma las pe mana soartei, daca o sa apara bebe va fi primit cu bratele deschise si cu multa dragoste. Dar daca nu, asta e, infiez un bebe si gata. O sa fac o pauza. Nush cand am sa revin la planul proiectul bebe. Si daca am sa mai revin vreodata[:(]. Stiu ca veti zice ca prea usor renunt, dar acuma chiar ca sunt la pamant. Sa nu mai zic de finante[:(] nu-i am ca sa pot incepe cat mai curand posibil de la zero toate investigatiile ca la carte(de trombofilie, si ce mai e nevoie) ca costa mult, apoi si tratamentele, [alcool]deja ametetesc numai sa ma gandesc la cati bani trebuie sa cheltui, si nu-i am[:(]. Poate dupa o pauza de 1-2 ani o sa mai fac ceva, dar nu mai sper fetelor, chiar ca nu mai sper la al meu copil din burtica mea nascut, pt ca e clar ca am probleme acolo jos cand vine vorba de implantare, si e legat de sangele meu.[q]
Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deny [q][q][q] poate o pauza departe de tot o sa iti aduca linistea si implinirea visului, treb sa vezi partea buna a lucrurilor, parerea mea ca al tine batailia este pe jumatate deja castigata avand in vedere ca reusesti sa ramai usor insarcinata, knd ne gandim ca sunt atatea fete care lupta ani sa ramana si knd li se indeplineste aceasta dorinta in secanda doi si se spulbera ca o pierd!!! eu, una sunt convinsa, ca pana in paste o sa ne afisezi cele II [pup][pup][pup][pup][pup] kmy, [mamica] de [copil] IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011 [url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/MonBebeIustinGabriel?authuser=0&authkey=Gv1sRgCI6U4Yq09Kirdg&feat=directlink"][foto]bebe strumph[/url][url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/9Octombrie2011?authkey=Gv1sRgCN-Uu7O0-_bawAE#"][foto]bobocel de 6 luni[/url] [url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/FeteleMeleDeSufletLuciaElenaCristinaANDVirginiaBigSis?authkey=Gv1sRgCJzkyc2psq6F7AE#"][foto]fetele mele de suflet[/url] Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Kmy[pup]. Stiu ca la mine problema e cu implantarea si va trebui sa urmez nustiu ce tratament pt a ajuta pe bebitz sa se implanteze bine de peretele uter meu. Dar ce investigatii sa fac? Si cat costa? Si apoi iar zile si nopti intregi state la pc(cautari prin google, ori alte site legat de probelma mea, etc)[alcool] Uffff... am obosiiiiiiiit! Mi-e greu.
Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mihaela gandurile mele si increderea ca o sa iti vezi visul implinit sunt alaturi si de tine!!! va asteptam s areveniti langa noi , pline d eincredere si cu forte noi, si mai bine spus cu cele II [pup][pup][pup] kmy, [mamica] de [copil] IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011 [url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/MonBebeIustinGabriel?authuser=0&authkey=Gv1sRgCI6U4Yq09Kirdg&feat=directlink"][foto]bebe strumph[/url][url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/9Octombrie2011?authkey=Gv1sRgCN-Uu7O0-_bawAE#"][foto]bobocel de 6 luni[/url] [url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/FeteleMeleDeSufletLuciaElenaCristinaANDVirginiaBigSis?authkey=Gv1sRgCJzkyc2psq6F7AE#"][foto]fetele mele de suflet[/url] Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui DenyAnd
Multumesc Kmy[pup]. Stiu ca la mine problema e cu implantarea si va trebui sa urmez nustiu ce tratament pt a ajuta pe bebitz sa se implanteze bine de peretele uter meu. Dar ce investigatii sa fac? Si cat costa? Si apoi iar zile si nopti intregi state la pc(cautari prin google, ori alte site legat de probelma mea, etc)[alcool] Uffff... am obosiiiiiiiit! Mi-e greu.
Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]
i-ati o vacanta mica, detaseaza-te, si o sa vezi ca o sa apara si solutia!!![pup][pup][pup][grup][ruga][ruga][ruga][ruga][ruga][ruga][ruga] kmy, [mamica] de [copil] IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011 [url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/MonBebeIustinGabriel?authuser=0&authkey=Gv1sRgCI6U4Yq09Kirdg&feat=directlink"][foto]bebe strumph[/url][url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/9Octombrie2011?authkey=Gv1sRgCN-Uu7O0-_bawAE#"][foto]bobocel de 6 luni[/url] [url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/FeteleMeleDeSufletLuciaElenaCristinaANDVirginiaBigSis?authkey=Gv1sRgCJzkyc2psq6F7AE#"][foto]fetele mele de suflet[/url] Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara , scumpele! Offf , vad ca multe dintre voi au starea mea . Va inteleg perfect , stiu cat dor toate aceste dezamagiri si cat de injusta e lupta cu destinul! Eu nu am trecut peste pierdere , incerc sa fiu tare de dragul sotului , dar am sufletul sfasiat in mii de bucatele , pe care numai un bebe in cel mai scurt timp le-ar putea recompune si mi-ar putea darui sufletul integru! Eu lucrez in mass-media si cred ca ati aflat de la tv de cazul celor doua siameze nascute in orasul meu , in Pitesti . Ieri si astazi am avut munca de teren si am luat interviuri in maternitate , unde am vazut atatea si atatea femei cu burtica sau cu bebe in brate , iar cand se termina ziua de munca nu imi doream decat sa ajung acasa sa plang... Ma gandesc ca mai sunt doua zile pana la revelion , ca nu simt cu nimic ca e o sarbatoare importanta , cu atat mai mult cu cat suntem gazdele petrecerii si unii dintre prieteni vor veni si cu copii. Offf , sper sa fiu o gazda buna si sa nu plang pe la colturi la miezul noptii cand ceilalti isi vor strenge copilasii in brate.. Deny , Miha , Mony , Miky...[pup] , eu va inteleg si respect decizia de a sta un timp departe de forum , faceti cum credeti voi ca e mai bine si mai util pentru a avea macar liniste sufleteasca . Sa va ajute Dumnezeu ca in acest timp sa purtati un bebe in burtica! Va pup pe toate si va doresc liniste sufleteasca ![pup] Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...