Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (747)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui gina85
FETELOR 37,2-37,3 E FEBRA?????
pt ce varsta? de obicei , la vaccin, dr imi spunea ca daca depasesc 37.3 nu se face vaccinul, dar se considera febra temp dupa 38.3 rectal!! kmy, [mamica] de [copil] IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011 [url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/MonBebeIustinGabriel?authuser=0&authkey=Gv1sRgCI6U4Yq09Kirdg&feat=directlink"][foto]bebe strumph[/url][url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/9Octombrie2011?authkey=Gv1sRgCN-Uu7O0-_bawAE#"][foto]bobocel de 6 luni[/url] [url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/FeteleMeleDeSufletLuciaElenaCristinaANDVirginiaBigSis?authkey=Gv1sRgCJzkyc2psq6F7AE#"][foto]fetele mele de suflet[/url] Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deny, capul sus, trebuie sa lupti! Daca iei pauza ce rezolvi? Fa analizele pe rand, nu trebuie sa le faci pe toate intr-o luna. Si sarcina e costisitoare...maine dau vreo 400 lei pe analize pt infectii...ce sa mai spun cand se va naste bebe, sa vezi atunci cheltuiala: cu analize, vaccin, pediatru, hainute, pampers si tot asa... Trebuie sa vorbesti cu un ginecolog bun despre RH, poate da probleme dar nu stiu daca atat de repede...stiu ca dupa prima nastere trebuie sa faci un vaccin, posibil ca si dupa avort. Trebuie sa monitorizezi in sarcina niste anticorpi. Am o cunostinta care a pierdut 2 sarcini fix ca tine, in jur de 4 saptamani...a descoperit ca are trombofilie si a inceput sa faca injectii cu anticoagulant foarte devreme, pe la 3 saptamani, nu ii intarziase inca. Trebuie sa verifici neaparat asta: ori vii in Bucuresti la Fundeni si faci analizele gratuit, te costa doar drumul, ori la faci la o clinica particulara. Dar trebuie sa lamuresti problema inainte sa mai incerci. [gravi] 7 saptamani si 5 zile _________________________________________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3 [ruga] pentru [copil] sanatos!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Morning, girls ! [pup] Nu pricep ce se intampla cu mine [help]. Deci am avut 2 luni de stimulare cu rezultate foarte bune, progesteron bun. In luna 3 am renuntat la closty si CM a venit in z25 in loc de 30-32 si cu un flux o idee mai bogat. Acum sunt z22 si de vreo 4-5 zile in FIECARE seara am cateva minute bune de crampe usoare ca la menstruatie. Iar aseara a fost de-a dreptul enervant, am avut o durere usoara dar continua in ovare cateva ore, nici nu puteam dormi de grija ei. Peste zi nu am absolut nimic, doar cand ma pun in pat incepe "distractia" [bang] Ma gandesc (evident) la lucruri negative gen un chist ramas dupa stimulare...ca [bibe] e prea devreme sa se manifeste. [q] Wishing for rainbow baby dust !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor eu nu am nimic nou de raportat, imi pare rau ca Miha,Mony,Deny,Miky vor sa ne paraseasca,poate in felul asta se relaxeaza si vine [bibe]. Va urez din tot sufletul 2012 sa va aduca bebelusul mult dorit,sa fiti sanatoase si voi si toti ai vostrii.Eu cred ca e cel mai important sa fii sanatos! Va pup[pup] ------------------------------------------------------------------------------------------ Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! Eu trebaluiesc prin casa dar mai iau cate o pauza sa stam de vorba. Deny cred ca RH-ul e problema. Eu auzisem ca se face o injectie fetelor cu Rh negativ chiar de la inceputul sarcinii. Ar tb sa te interesezi despre injectia asta si sa o faci dupa ovulatie, ca sa ramana bebe in burtica. Parerea mea ca ar tb sa discuti cu doc despre aspectul asta. [pup] Bafta multa sa fi gravi in 2012. Anne ma regasesc in cuvintele tale. Prietenii nostrii cu care vom face revelionul au copii si este intr-adevar foarte greu sa sti ca nu este si al tau printre ei. De cate ori ii vad ma gandesc ca cu siguranta, daca nu voi avea copilul meu, voi avea suficienta dragoste de oferit si unui copil adoptat. Gina o temperatura a bazinului peste 37 timp de mai multe zile, luata imediat dupa trezire, inainte de a te da jos din pat, poate fi de la bebe. Bafta! Bob daca CM-ul trecut a fost de 25 de zile, nu cred ca e prea devreme sa se manifeste bebe. Poate e de bine si vi cu o veste buna [majoreta][majoreta][majoreta] Toata nadejdea mea spre tine o pun Maica lui Dumnezeu, pazeste-ma sub acoperamântul tau. http://lt3f.lilypie.com/uSCdp2.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor tamp mea azi dimi era de 37,sa speram in bine[pk][pk][pk Chiar daca eu nu vreau sa cred asa de mult ca la urma durerea e mai mare.... O masor asa,de curiozitate[:D][:D][:D] Am testul in dulap dar pan la ziua de testare(30-01) mi am promis sa nu il fac... Va multumesc pt ca imi suprtati toate prostioarele mele[pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...