Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (747)


Recommended Posts

Buna , scumpele! Am intrat sa va salut si sa va doresc o zi frumoasa , plina de liniste sufleteasca si armonie in familie ! Bob , Gina... Doamne ajuta sa fie bebe la voi in burtica luna asta si sa incepeti noul an cu o mare bucurie! [pup][pup] Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Bob_Pixel
Morning, girls ! [pup] Nu pricep ce se intampla cu mine [help]. Deci am avut 2 luni de stimulare cu rezultate foarte bune, progesteron bun. In luna 3 am renuntat la closty si CM a venit in z25 in loc de 30-32 si cu un flux o idee mai bogat. Acum sunt z22 si de vreo 4-5 zile in FIECARE seara am cateva minute bune de crampe usoare ca la menstruatie. Iar aseara a fost de-a dreptul enervant, am avut o durere usoara dar continua in ovare cateva ore, nici nu puteam dormi de grija ei. Peste zi nu am absolut nimic, doar cand ma pun in pat incepe "distractia" [bang] Ma gandesc (evident) la lucruri negative gen un chist ramas dupa stimulare...ca [bibe] e prea devreme sa se manifeste. [q] Wishing for rainbow baby dust !
Cand nu ar trebui sa iti vina cm?????
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna [flo] Gina, pai nu mai ai mult pana la test.[:D] Bob, eu in luna cand nu am mai facut stim, am inceput sa simt astfel de dureri inca din Z8, dar s-a dovedit ca era un chist. Acum, tu cum esti mai tarziu, poate fi si bebe, de ce nu? Nu te nelinisti ca ti s-a scurtat cm-ul de la clomid, e normal. Si mie mi s-a intamplat la fel de la stim. La mine a fost benefic, ca dura cam mult cm-ul meu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, nu intrati acum toate in butoi.[grup] Nu va dati batute, va rog eu sa credeti in sansa voastra. Eu ovulez deseara cf testelor de ovulatie si pozitiei cervixului. Pe temperatura nu pot sa ma mai bazez incepand de astazi, am dureri de gat, de cap...sunt racita cobza. Ma gandesc acum daca sa ma duc la lucru sau mai bine sa stau acasa...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pt raspuns Katy. Nu stiam ca se face o injectie pt Rh negativ chiar dupa ovulatie ca sa se prinda bebe. Daca stiam, demult faceam treaba asta. Acuma e prea tarziu[q]. Faza cu injectia stiam doar ca se face dupa prima nastere, sau avort. Ca nu afecteaza PRIMA SARCINA! Si injectia aia (imunoglibuline) se face doar dupa prima nastere. Dar eu niciodata nu am nascut, si avorturile care le-am avut, au fost menstruale de fiecare data, asa ca la mine nici nu a intrat bine in uter ca niciodata nu am trecut de pragul 3 saptamani ca sa se faca schimbul de substante si sange dintre mine si bebitz(toate testele de sange HCG au valori pana la 3 saptamani), vezi ca nici 4s nu am avut (dupa HCG), asa ca nu stiu cat de afectat e sangele meu cu anticorpi din cauza ca bebitzul ar fi avut Rh pozitiv, de a fost dat afara de 2 ori[q] (poate ca de mai multe ori, dar eu nu stiam ca eram insarcinata) Raspunsul la intrebarea asta voi afla doar cand ma voi duce la Fundeni la Uscatescu care sper sa o fac cat mai curand posibil. O sa vad dupa posibilitate. ... dar stiu ca nu curand ca vreau sa stau o vreme detasata. Sunt distrusa sufleteste[q]. Gina, TB daca e ridicat la 18 zile DPO, e semn de bebe. Hai tin pumnii![pup] Bob, eu am avut toata perioada DPO ceva usoare dureri in burtica, dar mai mult au fost in zilele 13-14-15-16 DPO. Adica zilele 24-25-26 a CM. Asa ca si la tine poate fi semn de bebe. Nu te descuraja. Tin pumnii![pup]
Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...