Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (747)


Recommended Posts

Fetele, uitati ce am gasit eu pe net "Cercetatorii arata ca un numar mic de cazuri de avorturi spontane sunt datorate incompatibilitatii de Rh materno-fetala (mama cu Rh negativ, fat cu Rh pozitiv): sistemul imunitar al mamei va reactiona, nerecunoscand hematiile Rh pozitive ale fatului ca fiind self, astfel ca va fabrica anticorpi anti-Rh, distrugand hematiile incriminate. Insa studiile de imunoterapie experimentala nu arata un beneficiu cert al imunoterapiei in aceste cazuri." So, e clar ca la mine e Rh-ul negativ. Oricum o sa aflu sigur dupa ce voi face test de sange care sa verifice daca am anticorpi antiRh. Stiti vorba aia, pofta vine mancand?[:D] pai, ma apucat "pofta" de investigatii si abia astept sa ma duc la Fundeni la Uscatescu[:I] Acuma ca suntem inainte de revelion, cand e dna Uscatescu? Cineva spunea de un concediu la ea. Cand revine la munca ca sa ma pot duce la investigatii. Si daca ma duc fara aia de la munca, pot face analizele gratuit? Sau cum? Sa-mi dea cineva mai mult info pe PM daca stie cineva[:I]
Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui gabyv
Gina, ce vrea sa iti spuna Deny este asa: temperatura nu este indicator sigur de sarcina, decat daca iti ramane ridicata timp de 18 zile de la ovulatie. Evident ca tu poti face un test de sarcina incepand de la 14 dpo, ca sa fii sigura ca nu este fals raspunsul. Sunt teste care pot fi facute si de la 10 dpo, insa totul depinde de sensibilitatea lor.
Gagyv mie sincer mi se pare cam mult timp(18zile dpo) sa ai temp ridicata..... Daca ar fi asa atunci nu am nici o sansa sa fi ramas luna asta. O sa o masor si maine dimi si vedem cum e ... MERSI oricum[pup] in curand [gravired]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui DenyAnd
Fetele, uitati ce am gasit eu pe net "Cercetatorii arata ca un numar mic de cazuri de avorturi spontane sunt datorate incompatibilitatii de Rh materno-fetala (mama cu Rh negativ, fat cu Rh pozitiv): sistemul imunitar al mamei va reactiona, nerecunoscand hematiile Rh pozitive ale fatului ca fiind self, astfel ca va fabrica anticorpi anti-Rh, distrugand hematiile incriminate. Insa studiile de imunoterapie experimentala nu arata un beneficiu cert al imunoterapiei in aceste cazuri." So, e clar ca la mine e Rh-ul negativ. denny imi place ca te vad din nou in forta,pregatita sa lupti pt visul tau[pk][pk][pk] Oricum o sa aflu sigur dupa ce voi face test de sange care sa verifice daca am anticorpi antiRh. Stiti vorba aia, pofta vine mancand?[:D] pai, ma apucat "pofta" de investigatii si abia astept sa ma duc la Fundeni la Uscatescu[:I] Acuma ca suntem inainte de revelion, cand e dna Uscatescu? Cineva spunea de un concediu la ea. Cand revine la munca ca sa ma pot duce la investigatii. Si daca ma duc fara aia de la munca, pot face analizele gratuit? Sau cum? Sa-mi dea cineva mai mult info pe PM daca stie cineva[:I]
Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, nu e obligatoriu ca la un ciclu de 28 de zile, ovulatia sa fie in ziua 14...nu e batut in cuie, perioada fixa este cea de dupa ovulatie, adica faza luteala, care are aceeasi lungime la fiecare ciclu (in general). Deny, nu poti stii daca ai anticorpi, cum ziceai si tu, trebuie sa faci analize. Nu stiu daca se fac la Fundeni, iti voi trimite un numar de mobil sa suni acolo. Dr. Uscatescu revine la spital spre sfarsitul lunii ianuarie, dar poti suna sa vorbesti cu o asistenta. Poti face analizele gratuit. [gravi] 7 saptamani si 5 zile _________________________________________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3 [ruga] pentru [copil] sanatos!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oho, inainte! Un teste banda Barza si unul Baby Check. [gravi] 7 saptamani si 6 zile _________________________________________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3 [ruga] pentru [copil] sanatos!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex
Oho, inainte! Un teste banda Barza si unul Baby Check. [gravi] 7 saptamani si 6 zile _________________________________________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3 [ruga] pentru [copil] sanatos!
eu nu prea am avut simptome,in afara de o durere de ovare la cateva zile dupa ovulatie de m a trezit din somn,dar a foast doar atat.... am un test pe care scrie ca il poti face cu 4 zile ininta da venirea cm dar imi e asa de frica sa il fac........ce zici???? ar trebui sa ma testez duminica [pk]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gina, io-s putin dusa cu capul si nu ma pot concentra prea bine. Tu ziceai ca ai temperatura mare? Mai zi-mi cand ai ovulat. [gravi] 7 saptamani si 6 zile _________________________________________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E 1/zi, Omega3 [ruga] pentru [copil] sanatos!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex
Gina, io-s putin dusa cu capul si nu ma pot concentra prea bine. Tu ziceai ca ai temperatura mare? Mai zi-mi cand ai ovulat. [gravi] 7 saptamani si 6 zile _________________________________________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E 1/zi, Omega3 [ruga] pentru [copil] sanatos!
eu cred ca pe 17 dec,cm il am intre 25 si 27 iar eu am socotit la 27 de zile si da aseara aveam 37,3 si azi dimi 37,poate is eu paranoia[:D][:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...