Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (747)


Recommended Posts

Eu am avut un feeling, dar e foarte posibil sa fi fost o coincidenta...ca am mai avut si cand nu eram insarcinata, dar in plus incepuse sa ma doara burta ca si cum mi-ar fi venit, iar pe mine nu ma durea de obicei cand imi venea. Fa-ti test maine, maine e a 15-a zi dupa ovulatie, eu zic ca ar iesi pozitiv. Sfat: fa pipi intr-un recipient, daca cumva iti iese palid testul, poti sa repeti cu un altul putin mai tarziu. [gravi] 7 saptamani si 6 zile _________________________________________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E 1/zi, Omega3 [ruga] pentru [copil] sanatos!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Deny, ti-am scris PM. Uitasem deja... [gravi] 7 saptamani si 6 zile _________________________________________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E 1/zi, Omega3 [ruga] pentru [copil] sanatos!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex
Deny, ti-am scris PM. Uitasem deja... [gravi] 7 saptamani si 6 zile _________________________________________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E 1/zi, Omega3 [ruga] pentru [copil] sanatos!
Multumesc. Inteleg cu uitatul asa ca nu ai de ce sa te scuzi. Si eu am fost uituca cand eram purtatoare de [bibe]. Multa sanatate si cel mai important: sarcina la termen![pup]
Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult, Deny! Sa dea Dumnezeu sa fie bine! Gina, Doamne ajuta sa fie II! Zic ca sunt sanse mari sa fie asa! [gravi] 7 saptamani si 6 zile _________________________________________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E 1/zi, Omega3 [ruga] pentru [copil] sanatos!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele am intrat sa va spun ca plec maine la munte si nu o sa mai pot intra pe forum asa ca eu va urez de pe acum un calduros LA MULTI ANI si anul 2012 sa va aduca ce nu va adus 2011 [bibe], sa fiti sanatoase, sa aveti parte numai si numai de bucurii, sa va iubiti mult, sa fiti fericite, iar Bunul Dumnezeu sa ne indeplineasca cel mai frumos vis al nostru cel de a avea bebele mult dorit si in plus pentru gravidutele noastre o nastere usoara si bebelusi sanatosi. Ps: sa nu uitati in noaptea dintre ani sa purtati ceva rosu, la 12 noaptea sa va puneti o dorinta iar prima carne care se va manca dupa 12 noaptea sa fie peste ( se spune din batrani ca se mananca peste ca sa treci prin viata la fel de usor precum innoata pestele) Va [pup] dragele mele si sa ne gasim cu bine in noul an cu speranta ca va fi unul mai bun decat acesta.[pup][pup][pup] In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor eu intru mai rar dar va citesc deny, imi pare rau pt durerea ta sufleteasca dar din punctul meu de vedere tu nu ai fost insarcinata si spun asta pt ca tu ai avut niste valori tare ciudate la beta, valori care din propria experienta din laborator pot diferii de la o dozare la alta, chiar si din aceiasi proba biologica in laboratorul unde am lucrat eu erau referinte foarte clare, tocmai pt a nu exista asemenea cazuri....adica pana la 5 era pt neinsarcinate, intre 5-8 incert/echivoc, adica nici nici iar dupa 8 e sarcina acum stiu ca fiecare lab are range-ul lui dar eu iti spun ce cred si daca a fost o tentativa de implantare si a esuat, asta e, nu prea se poate vb de o sarcina atata timp cat nu a reusit sa se implanteze inseamna ca nu a fost viabil gandeste-te la noi celalalte, multe fete abia mai fac teste de sarcina, foarte putine mai fac beta poate si noi am fost de multe ori in asemenea situatie fara sa stim tu daca nu faceai beta spuneai ca si noi, ca nu a fost sa fie luna asta si ca nu ai ramas daca intradevar la tine au fost cel putin doua sarcini care nu au reusit sa se implanteze asta nu inseamna ca ai avut ceva la uter, sau altceva..... sa nu fie vreo problema genetica si produsul de conceptie sa nu fie capabil sa se implanteze, sa nu fie viabil o alta problema este utrogestanul, tu ai pus mult prea mult, ai mare grija ca nu e chiar asa cum se crede ca nu are ce rau sa-ti faca sper sa nu te superi pe mine dar asta e parerea mea iar acum legat de incompatibiliatatea Rh, sa stii ca am discutat mult pe tema asta cu o dr ginecolog si cu fostele mele colege de lab, dr hematolog si un biolog super buni chiar daca a fost si cea mai mica tentativa de implantare care a esuat schimburi intre tine si embrion tot s-au facut iar in momentul in care s-a produs avortul propriu-zis atunci in sangele tau au aparut si molecule din sangele embrionului si astfel apar anticorpii anti RH (anticorpi anti D) nu vreau sa intru in detalii sper ca nu am deranjat pe nimeni va pupic si va doresc multe liniute duble
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lore, [pup]! Ce ma bucur ca ne citesti! Sunt de acord cu tine, doar ca nu am reusit sa explic asa de bine. Pe langa probleme de prndere, ma gandesc ca ar mai putea fi vorba si de o problema a lui. Stiu cazuri in care el are o spermograma proasta cu f multi spermatozoizi anormali, iar ea pierde repede sarcina. Deny, sotul si-a facut spermograma? [gravi] 8 saptamani _________________________________________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E 1/zi, Omega3 [ruga] pentru [copil] sanatos!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gina, asteptam... Bob, era interesant ce ziceai tu...cand faci test? [gravi] 8 saptamani _________________________________________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E 1/zi, Omega3 [ruga] pentru [copil] sanatos!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...