Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

extragerea firelor la 6 ani de la cezariana


camy2555

Recommended Posts

Dupa 6 ani de cercetari si incercari..am ajuns la d-na dr.Dragu Roxana si mi-a redat speranta si increderea ca voi rezolva problemele cu care ma confrunt de la nasterea prin cezariana:ciclul neregulat( oscileaza de la 20-28 zile la 40-50 zile) si abundent (10-12 zile) din cauza firelor cu care a fost cusut uterul(fire pe care am inceput sa le elimin la 5 ani de la interventie...Dupa ce toti medicii au facut experimente cu toate anticonceptionalele existente pe piata,progesteron in toate formele lui, analize, ecografii...dansa mi-a spus clar ca singura reolvare este extragerea acestor fire,histeroscopie, daca am retinut bine si este singurul medic care nu mi-a dat niciun tratament!!!! luna viitoare ma asteapta la o eco, dupa care vom stabili in perioada postmenstruala, data interventiei si probabil ca locatia( eu fiind din provincie, d-na dr. venind pentru consultatii si la un cabinet in orasul nostru. Imi puteti spune cam ce inseamna aceasta intervenitie??? am inteles ca d-na dr. poate fi gasita la sp. Ilfov? Va rog mult daca ma puteti ajuta cu un sfat, o incurajare...un tarif... camelia pogonici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu am facut o mica operatie pentru eliminarea unui granulom de fir de cezariana. Mi-a placut mult de dansa insa spitalul este mizerabil - nu au de nici unele (a trebuit sa ii cumpart absolut tot, cu exceptia firelor iar ulterior operatiei am aflat ca la operatii doar primele 2 truse sunt sterilizate in etuva, dupa aceea trusele sunt refolosite-steriizate in substanta). Pentru ceea ce ai tu nu cunosc tarife insa, repet, doamna dr. mi-a placut tare mult. Mamica de Iulia Eleni(06.02.2004) si Yannis Victor (09.04.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...