Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

alunitele


Recommended Posts

alunitele, stiu ca trebuie sa avem mare grija si avem restrictie la soare si solar, si sa nu le agatam.tocmai asta e problema mea, am dat cu unghia peste doua alunite, le am traumatizat rau,am fost la derm si mi a recomandat sa le scot, nu stiu mi e frica, stiu ca sunt ,,periculoase'', mi e frica rau sa fac asta, ca sa nu fie mai rau. astept sfaturi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu are ce sa fie rau daca mergi sa le scoata: iti face o anestezie locala cu xilina,nu doare nimic. Rau poate fi doar daca le-ai traumatizat si nu le scoti. MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) [url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] "10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asta e legenda care circula din gura in gura si care este folosita de medicii imaginati: "daca te operezi mori, asa au patit si altii". Da, normal ca au murit dupa ce s-au operat daca s-au dus cu cancer in ultimul stadiu. Daca le lasi, ai sanse mari sa se malignizeze. daca le scoti vei avea cicatrice. ce alegi? **Fur is for petting*** http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts#!/profile.php?id=100001793812916
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu merg pe varianta sa le scoti. Si nu e obligatoriu sa ramana cicatrici. Depinde de alunita si de doctor, cred. Am o colega, la birou, care si-a scos 4, de pe fata. de curand. Doar la una mai are un semn, dar cica o sa-i treaca si ala. Si eu trebuie sa-mi scot una de pe fata, dar nu-mi gasesc timp. Stiu, e o scuza tampita.... [url="http://bazar.desprecopii.com/"]BAZAR UMANITAR[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Du-te si scoate-le. Eu am avut una pe ureche si nestiind ce e am fost foarte linistita cand sangera [:D]. S-a mirat cineva de locul in care crestea, am realizat cine samgera si am scos-o. Au trecut de atunci 15 luni si sunt foarte bine. Cauta subiectul monicai70 despre alunite, datorita lui am realizat ce mare greseala as fi facut daca as fi lasat-o sa creasca in voie. DianaD & Alexandru 12 04 2006 www.ghid-az.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
eu am trecut recent printr-o operatie de augmentare mamara in cadrul careia dr mi-a scos 4 alunite (una de pe san, 3 de langa) si doar la una mi-a ramas un semn mic, care sper sa dispara in timp (am doar 1 luna de la operatie). mai am o alunita in zona rusinoasa[:I], dupa ce imi revin merg la dr sa o scot si pe aia. giulia si alex-raoul (22.09.2002) "Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...