Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici-8


bb_degetar

Recommended Posts

Salutare!!! Acum aproape 3 ani am rugat un moderator sa ne faca si noua prematurilor o sectiune a noastra....asa ma plingeam si eu cu Dragos nascut cu 1350 kg si 39 cm !!....si iata dragi esente ca DRAGOS A INCEPUT GRADI DE IERI !!...sunt foarte mindra mai cu seama ca nu plinge ci ride si se joaca continuu !!! Va doresc si voua cei mici esente sa ajungeti mari de gradi !!!! Va pupam !! lidia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 218
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Lidia tot un Dragosel ai si tu, sa va traiasca! Mamici de prematuri mai maricei la ce varsta au mers copii vostri? Dragos are acum 11 luni si o saptamana, iar varsta corectata e de 9 luni si 3 saptamani! De la 10 luni se rostogoleste pe toate partile, de cateva zile cu putin ajutor se ridica de pe spate in fundulet, se ridica in genunchi daca se tine de gratiile patutului si cu putin ajutor daca se tine de mine se ridica si in picioare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lidia, felicitari!!! ai vazut ce trece vremea, avem copii "scoleri" deja... acu' nu ca vreau sa te sperii, dar nici serban nu a plans in prima zi de gradi. a urlat insa dupa aia mai bine de o saptamana[:D]. dupa care insa, totul a reintrat in normal si acum abia asteapta sa se duca iar (noi incepem pe 17). sanziana, serban a inceput sa mearga pe la un an si 2 luni (varsta reala). madalina [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/madalina_dumitr/album?.dir=e08e&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos"]serban[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lidia, Madalina, deci si voua trebuie sa va multumesc pentru acest minunat topic (acum si subforum)! Tot [asia] si un mare [pup] pentru esentele voastre! Baietii mei au facut de curand 1 AN CORECTAT (1 an si 3 luni reale)! De aproximativ 2 saptamani merg de-a busilea, pasesc foarte bine cu sprijin sau tinuti de o manuta (desi mai bine de amandoua [:)]), se ridica singuri in fundulet si in picioare daca au de ce sa se prinda (mobila, patut, picioarele mele). Sunt tare mandra de realizarile lor, chiar daca alti copii de aceeasi varsta corectata merg singurei deja, mai ales cand ma gandesc ca au avut odata 1 kg fiecare si multe sperante in miracole. Va pup cu drag ! [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=102368"]PENTRU UN COPIL MAI SANATOS SI MAI INTELIGENT[/url]
Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by sanziana27
Mi_ka Doamne cum ati ajuns la rubeola? Sa va faceti repede bine si sa revina pofta de mancare! Noi luna asta ne pregatim de prima aniversare!
sanzaiana, iubita, habar nu am de pe unde "am colectat-o" [xx(] Cert este ca la inceput ne-a dat pediatra antibiotice pentru rosu in gat, insa dupa 3 zile de tratament febra tot nu scadea si apoi au aparut bubitele...asa ca acum stam in casuta si nu iesim niciunde; nu asta ar fi problema, ci faptul ca nu vrea sa manance nimic si m-a adus in pragul disperarii [blabla] Si noi ne pregatim saptamana viitoare de prima aniversare... cred ca ar trebui sa o punem de-un chef aici pe forum, nu? ___________________ [url="http://community.webshots.com/user/Printesa_noastra"]Printesa noastra,Alexia[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by lidiadanaila
Salutare!!! Acum aproape 3 ani am rugat un moderator sa ne faca si noua prematurilor o sectiune a noastra....asa ma plingeam si eu cu Dragos nascut cu 1350 kg si 39 cm !!....si iata dragi esente ca DRAGOS A INCEPUT GRADI DE IERI !!...sunt foarte mindra mai cu seama ca nu plinge ci ride si se joaca continuu !!! Va doresc si voua cei mici esente sa ajungeti mari de gradi !!!! Va pupam !! lidia
Lidia si Dragos, felicitari si la mai mare !! Noi suntem putin invidioase ca si noi vrem la gradiiiiii...[bis] ___________________ [url="http://community.webshots.com/user/Printesa_noastra"]Printesa noastra,Alexia[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor si pupici la gagalici. Noi am fost plecati in concediu si nu am avut acces la internet asa ca am lipsit pentru un timp din peisaj. Noi suntem sanatosi si ne pregatim sufleteste pentru vaccinul de sase luni care-l facem azi. Speram sa fie bine si fara incidente neplacute. Dominic tocmai ce a serbat pe 2 august 6 lunisoare. Suntem mindri si bucurosi sa avem asa un copil frumos si cuminte. A inceput sa se rostogoleasca de 2 zile si e tare nervos ca uneori nu-si poate scoate minuta de sub el. Si se agita si tipa sa vin sa-l ajut. Papa de toate dar se adapteaza mai greu cu carnita. Iaurtul cu brinzica sau fulgi de porumb sau cu cereale, este una din placerile lui. De fructe nici nu mai aduc vorba. In rest crestem mari si voiosi, toata ziulica ridem cu gurita pina la urechi si nu-i bai sa-l bagi un pic in seama ca si incepe a ginguri si a ride! E dulce rau! Nu prea am mai urmarit activitatile de aici dar trebuie musai sa ma pun la curent. Am inteles ceva de Vitam am sa merg la farmacie si am sa intreb. Multumesc. Sanatate si sa cresteti mari. loleka [mamica]de[copil][url="http://coculina.hi5.com"]Dominic Andrei[/url] * nascut la 02.03.2007 *
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor ! ma numesc Iulia si pe data de 03.05.2007 am nascut, la 35 de sapt, pe bebe Florin Mario, 2,4 kg, 47 cm lungime. bebe a avut urmatoarea dezvoltare : 3,6 kg,51cm - 1 luna, 4,7 kg,55cm- 2 luni, 5,4 kg,59cm - 3 luni, 6 kg;62cm- 4 luni. Probl este ca la vizita med de la implinirea lunei a IV a, adik azi, doctorita mi-a recomandat eco craniana, pt ca bebe are capul mare si fontanela largita !!!!! miine urmeaza echo.....sint terminata. Aveti cumva masuratori craniene pe undeva, sa ma pot orienta? multumesc anticipat IULIA, mami lui FLORIN MARIO/03.05.2007
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...