Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici-8


bb_degetar

Recommended Posts

Mey, eu nu stiu ce sa ma mai fac, mi-a venit ciclul in iunie, la 10 luni dupa nastere si de atunci in fiecare luna, pe la jumatea ciclului cand ar trebui sa ovulez, dau in infectie vaginala cu tot tacamul. M-am saturat de ovule locale (Monistat sau Canesten) ca vad ca tot degeaba, dupa o luna iar reapare. M-am saturat de senzatii si disconforturi. Nu mai stiu cum sa scap de "slabiciunea asta". De mers la dr. sa-mi de aceva mai puternic n-am timp deloc. N-am timp nici sa traiesc si nici sa mor, de 3 sapt. incoace. l-am tratat si pe sot cat m-am tratat eu, asa cum scrie la carte, sexul oricum mai mult nu e decat e avand in vedere aglomeratie de copii si bunici de la noi din casa, lipsa de timp si "durerile de cap". Dati-mi un advise ceva ca nu mai stiu de unde s-o apuc. "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic" [mamica] Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian - 24 Aug. 2006 ......... [url="http://s196.photobucket.com/albums/aa267/andra_marinescuro/"]poze I[/url] si [url="http://www.flickr.com/photos/8947508@N02/"]poze II[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 218
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Try, si mie mi s-a intimplat 2 luni la rind, dar chiar inainte de venirea ciclului. Eu am fost la doctor si se pare ca este o vaginita, care cam da aceleasi simptome, minus scurgeri. la tine cum este, ai scurgeri? Si nu are alta cauza decit lipsa indelungata, fiziologica, din timpul sarcinii plus dupa, a menstruatiei asociata cu contact sexual mai putin ...dorit(deh, lipsa bat-o vina). Si eu am facut trat local cu ovule, dar clotrimazol. Mie mi se par a rezolva orice probl. Atit ca sint super naspa, mie imi creeaza un disconfort fantastic*introducere si scurgerea provocata). Poti incerca. Si eu am avut luna asta un ciclu cam ciudat, de parca eram dispusa sa zic ca am ramas gravi. Dar nu, de asta-noapte s-a declansat. Pup fetele si copilasii marisori !!!!!! IULIA, mami lui FLORIN MARIO/03.05.2007
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit pe lume, Maia, ce nume frumos! Multa sanatate si ii dorim sa creasca repede si sa recupereze ca vantul. Iulia, monistat sau canesten tot pe baza de clotrimazol sunt. Doar ca au alte nume decat in Ro. Si mie imi trece cu ovule, dar ma enerveaza ca imi trece s qapoi peste o luna reapare. Si eu m-am gandit ca schimbarea asta (sarcina, alaptare) sunt o cauza. Primele doua infectii au fost cu usturime, scurgeri, mancarimi, tot tacamul. De data asta vad ca nu mai am deloc usturimi, din cand in cand mancarimi, dar scurgerile sunt prezente. De fapt asta e semnul clar pt mine ca e infectie, aspectul scurgerilor. Sper sa treaca de la sine acum, pana la urma n-am mai folosit ovulele (ce e mult strica), sper insa sa nu se mai repete si luna viitoare. "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic" [mamica] Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian - 24 Aug. 2006 ......... [url="http://s196.photobucket.com/albums/aa267/andra_marinescuro/"]poze I[/url] si [url="http://www.flickr.com/photos/8947508@N02/"]poze II[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Try, incearca ceva pt. reglarea pH-ului, iaurturi cu culturi sau simple, baiul e corpul tau, nu Candida, care se inmulteste cind gaseste teren[q].Aici este Yakult, pt. reglarea florei intestinale, si de la intestin se regleaza toate[:D] Seherezada, bun-venit noii printese! Sa fie sanatoasa si papacioasa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, ce vaccin ma sfatuiti sa fac lui bebe ? mentionez ca cel de 2 luni l-am facut aproape de 3 luni, adica pe la 2 luni si 3 sapt, a avut prima zi plins continuu si somn, a doua zi plins, temp 38,4-38,2, nu prea a mincat, a treia zi fara temp dar si fara pofta de mincare. si fara pofta a stat vreo saptamina. Vaccinul a fost cel gratuit, de stat. Acum as vrea sa fac INFARIX, voi ce parere aveti? Asta ca sa elimin probl legate de reactiile adverse, pe care se pare ca le face din plin. si de o sapt papa si fff bine, a juns si el la bibe de 150-160 ml. ii dau si 2 mese cu fulgi de orez, in biberon. devoreaza bibele cu asa ceva. IULIA, mami lui FLORIN MARIO/03.05.2007
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maia a venit pe lume pe 26 iulie si am stat 6 saptamani in spital,unde am avut tot felul de probleme:suflu sistolic de gradul 4,infectie la ombilic,la ochisori si infectie urinara.Credeam ca nu se mai termina o data cu antibioticele....Dar uite ca pana la urma am sosit si acasa!Deocamdata suntem bine.Doar ca avem o usoara predispozitie spre o hernie ombilicala.Acum asteptam sa ne facem ceva mai maricele pentru a putea merge la un consult neurologic si sa facem o eco la inima sa vedem cum stam cu suflul. Maia e un copil bun asa ca sotul meu nu prea stie ca am sosit acasa.Uneori insa ,atunci cand doarme face ca un iedut.I s-a mai intamplat asta cuiva?Pe noi ne amuza cu atat mai mult cu cat uneori pare ca rade.Si mai am inca o intrebare:cand sa ii dau ceaiul daca ea nu se trezeste decat la masa? Sheherezada si [copil] Maia-Iulia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by dodo
Try, incearca ceva pt. reglarea pH-ului, iaurturi cu culturi sau simple, baiul e corpul tau, nu Candida, care se inmulteste cind gaseste teren[q].Aici este Yakult, pt. reglarea florei intestinale, si de la intestin se regleaza toate[:D] Seherezada, bun-venit noii printese! Sa fie sanatoasa si papacioasa!
Stiu ca baiul e la mine, ma oftic ca tot revine si e tare stresanta revenirea asta. Acu mvad ca mi-a trecut fara tratament, doar cu ingrijire speciala. Sper sa se fi readaptat organismul meu la noile conditii (menstruatia) si sa nu mai fac. Stiam de iaurt. Si sa exclud pe cat posibil zaharul din alimentatie, macar pana trece pacostea. "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic" [mamica] Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian - 24 Aug. 2006 ......... [url="http://s196.photobucket.com/albums/aa267/andra_marinescuro/"]poze I[/url] si [url="http://www.flickr.com/photos/8947508@N02/"]poze II[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...