Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim azi (87)


Recommended Posts

ANCA [:-)))]

 

Pranz:- piept de pui inabusit si legume la steamer(broccoli, morcov, fasole pastai, baby porumb) cu dressing (lamaie, ulei de masline, sare, anason si tarhon de la congelator[pofta])

- Salata de fructe (pt copii)

 

CINA:- gulas de vita cu legume (preparat cat mai light)[:D]

 

LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

 

POZE

 

 

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Off topic: In copilarie imi placeau cartofii prajiti de bunica in untura de porc[pofta] ( moamaa si ce slabanoaga mai eram... acu' nu-mi mai permit asemenea"festin"[:D])

 

LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

 

POZE

 

 

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui teolinda
Off topic: In copilarie imi placeau cartofii prajiti de bunica in untura de porc[pofta] ( moamaa si ce slabanoaga mai eram... acu' nu-mi mai permit asemenea"festin"[:D])LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)POZE"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"
align="right" id="quote2">Imi aduc aminte si eu de epoca in care folosea mama untura in loc de ulei... bine, ma inteapa ficatul numai amintindu-mi [:D]J si Carla (05.02.2006)Culinare
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

carne la garnita, ei da, e chestiune veche si de gust,domnle!

 

eu am afumatoare, afum cca o luna pe an, pt ca fac slana, muschi si toate cele si numai prepararea lor in baitzuri dureaza 60 de zile.yammmmmmyyyyyyyy

 

apoi ,baitzurile le fac cu ierburi uscate in casa, cu boia facuta in casa.

 

azi fac ciorba de burta, felul doi cus-cus cu sos picant si carnita/pilaf sarbesc

mai am mancarica de gutui.

 

dulce voi face maine papanasi cu dulceata de afine, de zmeura, de capsuni(din productia proprie.io de astea nu pot) si cu magiun fara zahar(tot de mine).

 

 

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ti le dau,pe care le vrei,ca mie nu imi plac dulciurile!

voi face curat sa vad cate am,ca am trei rafturi, pe mai multe randuri.

sotul e mare amator!

eu, doar magiun fara zahar, dupa reteta lui Kogalniceanu,de la 1842.o nebunie!

 

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

supa de varza

pilaf cu ciuperci[pofta]id="purple">

 

giulia si alex-raoul (22.09.2002)

"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...