Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cel putin 10kg jos


Recommended Posts

pls girls, postati link-urile cu programele de zumba, combo si ce-ati mai mentionat p'acilea pe care le faceti(mai faceti si altele in afara de alea bollywood, ca dupa o luna de stat in India mi s-a urat de nu se poate[alcool]). As incerca si eu...nu pt. slabire ci tonifiere. Precizez ca eu am probleme cu spatele, deci caratul de greutati si topaiala excesiva iese din discutie.[:D] Am 1,71 si 54 de kg, insa as putea da ceva jos de pe coapse si fund (de s-ar redirectiona totul spre picioare, care sunt ca niste betigase, ar fi perfect, but it's daydreaming). Mi-e sila sa ma duc la sala, ca-i plin de lume si nu poci sa alerg prin parc pe frigul asta nici de m-ar plati careva in aur.[alcool] "Experienta este numele pe care il dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 233
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

iarina, eu am niste filmulete de 30-40 de minute luate de pe torente. E un program pentru incepatori (cel de 30 minute), unul cardio, unul pt tonifiere. Sunt toate cu Pedro (sau cum ii zice), tipul care cica ar fi inventat Zumba si echipa lui de silfide. Daca stii cum e treaba cauta pe site-uri cu torente si sigur gasesti.

 


Am marfa la bazar umanitar DC id="red">

 

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

 

'Cos what I feel is the only truth for meid="size1">id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

iarina, cauta 'dance fitness workout' pe youtube si gasesti zumba, dance dance dance, jazzersize si belly dance, unele sunt clipuri de 40 de min in bucati de cate 10

 

nu prea conteaza de fapt ce workout urmezi, de fapt ideal e sa alternezi ca sa faci maximum de efort cand urmaresti pasii. keep your muscles guessing, asta e expresia

 

dar la 171/54, tu esti borderline underweight :( mai degraba vrei un program de streching pt tonificare si redistribuirea masei, decat cardio. la sala nu poti face weight training pt lower body? asta suna cel mai potrivit

 

Always the dullness of the fool is the whetstone of the wits.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dulcetica
Mianna[pup],ocoleste-ma!Daca ma declaram tinatoare de Dukan ,scriam acolo.N-am nimic cu nici un expert nutritionist si asta e evident din cite kg am admis ca am. Te rog din suflet ,vroiam un grup de sprijin ,tocmai pt ca m-am declarat o persoana care nu e consecventa ,nu e capabila sa tina diete strict si fac si eu un efort sa dau ceva kg jos.M-ar ajuta enorm sa nu-mi mai sabotezi elanul subred! Promit ca-l sun pe Dukan si-i povestesc de consideratia care i-o porti si sigur ne invita la un somon !
align="right" id="quote2">

no, si n-ai scris? ca doara nu prin telepatie stiu cate atacuri ai facut [pup]

nush ce inseamna tinatoare de Dukan (sper ca nu tiitoare [:D] ) da' ai repetat de nu stiu cate ori ca n-a mers Dukanul, sau ca ziua aia de proteine saptamanala nu face si nu drege.

ii urez la mai mare elanului tau actual, nu l-am sabotat deloc, io de ala trecut pe care l-ai abandonat vorbeam. da' poate te hotarasti sa ramai la asta actual si sa nu-l mai aduci pe cel vechi in discutie [flo]

spun din nou, ceea ce scriu aici nu are drept scop de a demoraliza pe cineva, ci de a aduce la cunostinta ca acea dieta chiar functioneaza, la target-uri de minus 10 kilograme sau chiar mai mult. fetele si baietii de pe forumul Dukan isi facusera un grup pe FB unde puneau si poze. din cand in cand ma mai uit la ele, si vad 10-20 de kg in minus la fete si chiar mai mult la baieti (parca 45 de kilograme a slabit unul din ei, dar zice-se ca la ei e mai usor).

somonul ti-l las tie, nu-mi place [:)]


Asculta, priveste si taci!...
Din brate fa-ti aripi de fier
Si zboara cu ele spre cer!...
id="green">id="Arial">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi n-am avut ce face si m-am apropiat de cantar ...si din curiozitate m-am si urcat pe el.Olalala[bang][bang][bang] Ati inteles nu?Nu mai trebuie sa explic.

Si iata-ma citindu-va de zor.Nu spui cite kile am,e ceva SF(nici in ultima zi de sarcina n-am avut atitea,si-am facut 3 copchii,asadar e SF ,SF.[bang]

Si m-am nerfat asa de tare ca am zis ca nu mai mananc nika cite zile oi avea.[:D]Dar cum planul de acasa nu se potriveste cu cel din targ,mai bine zis cel din fata cantarului cu cel din fata pc-ului,fiindca veni prinzul am prajit un(sau o ?) english muffin din cereale integrale(taiat/a [:D] in doua) si am pus doar o feliuta de branza (si aia tot injumatatita).Deocamdata sunt bine,n-as avea cum sa nu fiu bine ca doar ce le-am inghitit.

Sa vedem diseara ce branza fac pt.ca deja am pregatit compozitia de gyoza (si n-am mancat de-o vesnicie).Am scos totusi si o caserola de ton marinat(btw,bestial).Hmmmm...hmmmmmmmmmm

Nush ce sa zic,m-a apucat disperarea.[q]Cred ca stau pe aproape.

 

************************************

Whatever happens don`t let go of my hand!

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata!

Citat:
citat din mesajul lui mianna
[nush ce inseamna tinatoare de Dukan (sper ca nu tiitoare [:D] )
align="right" id="quote2">

bai da' Dukan ala nu-i cam batran? [:D] (zise tinerica din mine [:-)))]

ieri m-am tinut de program pana seara, cand am dat in laturi cu vreo 2 guri de tarta. ca eram in vizita. sunt cah, stiu.

azi: zuzu de baut 0% (asa zic ei ha ha), niste legume. poate si niste carne la gratar la pranz. diseara nu stiu.

Daria, ok, prima zi azi? [:)]

Hannen welcome. hai, moralul sus, trebuie sa facem ceva.

succes tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello

 

eu am mai scris un mesaj imediat dupa anul nou dar nu-l vad, nu cred ca a ajuns, asa ca LMA tuturor si spor la treaba!

 

Aseara la Dr. Oz, a carui emisiune mie-mi place mult a dat cateva idei faine de stavilit craving-s-urile, poftele astea ce imboldesc femeile sa manance ce le pica in mana la ore absolut nepotrivite.

 

Vi se impartasesc si voua, eu mi le-am intiparit in minte desi nu stiu daca la noi in comert exista chiar toate cele ce ne-ar trebui, pt ca, si eu tot pe cele kg ramase dupa nasteri sunt, anul asta implinesc 39, la 1.60 m, ar trebui sa am, fiindca am nascut de 2 x, 60-maxim 61 kg, ceea ce mi se pare de mega-bunsimt, si stiu ca asa si arat ok, daca as slabi mai mult as arata ascutita, ....deci 60-61 ar fi OK la anii, inaltimea, constitutia si statutul meu de femeie ce a nascut oi copilasi.

 

Asadar, Oz zicea asa:

- dimineata - o lingura de tarate de grau cu 280-300 ml de apa (taratele nu se digera, functioneaza in contact cu apa ca un burete, expandeaza in stomac si dau senzatia de satieta). Dupa tarate un mic dejun incape, dar din ala controlat, adica nu 5 felii de paine cu salam si unt :P Cred/sper personal ca daca nu te mai rupe foamea poti sa-ti controlezi alegerile mai bine, nu pui mana pe primul lucru ce il vezi cand deschizi frigiderul, nu?

 

- in timpul meselor sa se bea cate un pahar cu otet de vin rosu diluat in apa; diminueaza apetitul, poftele, regleaza glicemia, ajuta digestia

 

- sa se bea ceai verde sau si mai bine ceai verde concentrat, sub forma de picaturi; dinamizeaza metabolismul, arderile si impiedica depunerile de grasime, plus multe alte beneficii de care stiti deja cred

 

- semintele de pin (?) de astea nu mai auzisem chiar

 

- un mar/zi]- pectina din mar te tine satul vreo 2 ore

 

uitati ca am gasit si pe site-ul lui Oz emisiunea de aseara, mai e ceva legat de ECCG, nu stiu cum, tablete, eu la tablete nu ma bag, oricat ar fi recomandate de medic, prefer sa ma mentin in limitele a ce gasesc in standul de chestii naturale, dar daca cineva doreste si gaseste

 

http://www.juliedaniluk.com/articles-by-julie/crush-your-cravings-with-5-appetite-suppressing-foods.html

 

 

Mai completati voi va rog, cu informati, daca vi se pare interesant. Si va mai rog ceva, daca stiti unde se pot gasi cele de mai sus mai ales concentrat de ceai verde si otet de vin rosu, seminte de pin, ca tarate si mere am[:I]

 

o zi buna si sanatate sa avem

lia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dorsilia,La Multi Ani si tie[flo] si multam de sfaturi.Despre mar nu ma pronunt,am halit eu unul si pina n-am bagat si doua feliute de salmon la grill[bang] nu m-a lasat foamea.Chiar asta vroiam sa zic,cum va explicati voi ca in ziua in care am decis ca e grele si tre` sa dau kilele jos,poc,ma paleste foamea.

Sa ma iesplic.Io`s in situatia asta doar pt. ca maninc neregulat ,masa de seara e masa de baza, plus ca iar am revenit la vechiul obicei-pofta de dulce.Degeaba mananc si ma satur,daca nu am ceva dulce simt ca imi lipseste ceva.Cum soata mea nu vrea sa ma chinuie prea tare,imi sare cam des in ajutor cu gogosi (de la Mister Donut)[bang]Numai cit scriu si ma loveste [pofta]Stiu,trebuie sa ma mai dau putin cu [bang][bang] de pereti.

 

Dorsilia,eu pun taratele de grau in iaurt (in amestec cu "germ" tot de grau si seminte de in).Poate ca nu se umfla din cauza iaurtului pt. ca n-am observat sa-mi tina de foame.In apa pun taratele de psyllium in amestec cu zeama de lamaie(ca tre` sa le beau pe toate si nu pot baga atit de multa apa cind ma lovesc toate).Mai iau si seminte de Nigella Sativa care vezi doamne cica,printre toate celelalte beneficii ajuta si la slabit.Am zis cica,da?

 

Ma citesc si observ ca mi-au mai ramas ceva bune obiceiuri de pe vremea cind faceam sport zilnic.Nu-mi vine sa cred ca am slabit de la 64 de kg la 56 si ca acum am ajuns ca 64 sa mi se para ca eram sexoasa.[q][q]Dar ma mai gindesc la ceva,nu cumva cantarul meu e defect??????Adica cum sa ma ingras atit de mult dar la haine sa nu se cunoasca deloc?Absolut deloc.Intru lejer in hainele de 64 de kg.

Cred ca vorbeste foamea din mine.

 

Uitam,roxanaz,multumesc de primire.[flo]

 

************************************

Whatever happens don`t let go of my hand!

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dorsilia,a sta cu otetul e o chestie tricky.

Eu am avut ulcer. De 3 ori. Ideea ca otetul imi dadea dureri de stomac, si imi accelera secretia gastrica, asa ca aveam o pofta de mancare....

Poate accelereaza digestia la altii, grabind tranzitul, dar.. otetul romanesc, inclusiv cel home-made, cu vinul ei otetit, nue ok. Iar primul simptom era de hiper secretie gastrica, acea foame continua, de mancam si dupa 1-2 ore, ca iar rodea un shoricel in ghiozdanel; noaptea ma trezeam ca ma roade stomacul, si ca am nevoie de macar 1 bucata de piine.

Solutia a fost tratament medicamentos.

 

P.S. semintele de in + psyllis (patlagina) sunt ingredientele majoritare din colon help, li...nu stiu cum, din farmacii. Astea se gasesc in plafare, la un pret de cateva ori mai ieftin decat in magicele ingrediente vandute. Au rol la tranzit intestinal. Cred ca semintele de in trebuie macinate.

 

 

Iris, caut acum zumba. Macar sa incerc. Vad ca am gasit ceva (pe net)in jur, duminica - m-as duce o sedinta. De arde 1000 calorii pe ora, cum zic astia, atunci o sa fie o planeta de slabaturi. Inseamna ca fara regim, o pers. care are o greutate constanta, slabeste 1 kg cu zumba in 1 sapt? Hmmm... e de vis!

 

 

 

Victoria (des.1), fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim! id="Comic Sans MS">id="size1">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu, ziua 1 e luni, cand incepe fi`mea cantina.

si tre` sa mi iau rishcashu` integral si grau :-)

 

_______________________________________________id="red">

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana]GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16) id="Trebuchet MS">id="red">cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza]Selaid="Trebuchet MS">id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...