Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cel putin 10kg jos


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui anamariame
Salutare!Wow, aproape pe toate v-a apucat depresia de dieta [:D]PE mine inca nu, pentru ca nu m-am apucat inc ade ea, de dieta adica [bang]De cand am dat raportul aici am pus juma de kil, deci stau prost tare [q]Promit ca de luni ma disciplinez. In schimb, am 4 zile de Pilates. Numai ca eu nu rezist ca tine, dulcetica, o ora. Eu fac 20 min, iar ca sa fiu complet sincera, aseara m-am apucat de Advanced body slimming, si dupa vreo 13 min mi-am bagat picioarele, mi s-a parut prea greu [bang]
align="right" id="quote2"> Banui ca m-am defectat ,ca si eu ma minunez! Ideea e sa iti impui sa faci o ora.Ma uit la un film ,partial aud conversatia ,mai si vad vreo 50%,asta cind fac pilates.Cu leg magic si stepper, ma uit 100%.Mai greu e la inceput!Poti ,am mare incredere in tine![:D] Stii de cind stau pitite leg magic si stepperul, in niste colturi?Paradoxal, dupa ce termin si am alte preocupari ,parca as mai face ceva pt abdomen.Or fi endorfinele alea despre care aud vorbindu-se....dar inca nu resimt efectul de relaxare si nirvana. Ieri am facut numai aparate, ca sa variez.Azi nu stiu ce sa mai fac!?dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 233
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata! Am impresia ca v-am suparat (in special pe Mamagiuliei si pe Laura). Zau ca nu aveam intentia sa ma laud, de altfel nici nu am cu ce[:)]

 

Am spus de la inceput ca va sustin, va citesc, mai si invat cate ceva de la voi. Daca interventiile vi se par inoportune, ma retrag.

 

Voiam sa va mai spun ceva: desi pare greu de crezut pentru cele care au de slabit mai mult de 10 kg, sa stiti ca atunci cand nu ai multe kile in plus e greu sa slabesti 3 sau 5 si sa te si mentii. O spun din experienta, pentru ca nu am mai reusit, cu acelasi regim de viata, sa ajung la greutatea de acum 4 ani.

 

Inca o data, scuze daca v-am deranjat si o zi buna!

 

Do not offend the freaks! Now tell me, who the heck are you? (King Julien-Madagascar)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu e cazul , Tanti Z, sper ca stii asta :-)

 

eu stiu cum e, am mai fost aici de muuulte ori, d aia poate sunt oleaca satula de tot asa la pachet :-)

dar lasa ca vine lunea :-)))

 

 

uai musai sa o zic: acum sa nu mi veniti cu aia ca 5 kg e mai grele dom`le decat 30 ca lesin :-))) [:D][pk][:D]

 

_______________________________________________id="red">

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana]GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16) id="Trebuchet MS">id="red">cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza]Selaid="Trebuchet MS">id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu citesc din umbra si ma mai energizez, chiar mobilizez. Eu as vrea sa slabesc macar 5 kile, ideal 8 ca sa ajung la greutatea "people's choice" cum am gasit pe un site unde mi-am calculat BMI-ul, si anume la 62 de kg. Am 1.68 inaltime si 70 de kg acum, dar sunt ciolanoasa, cu oase grele, la 58 de kg cat am avut cel mai putin imi raneam copilul cand de imbratisam (pe bune, si-a spart de doua ori buza in clavicula mea [:)])

 

Dulcetica, eu ieri am descarcat si am facut programul ala la care am gasit link aici, Walk Away the Pounds al lui Leslie Sansone, challenge-ul de 4 mile. Mi s-a parut lejer la inceput dar la finalul celor 6 km eram cam varzone, e adevarat si ca n-am mai facut sport de dinainte de-a ramane gravida, deci am peste 4 ani de ne-miscare.

 

Dieta nu vreau sa tin ca ma frustrez, incep doar prin a renunta la marii mei dusmani, Pepsi-ul si dulciurile. O sa ma cantaresc o data pe saptamana, joia (joia e ziua mea fasta pentru luat decizii si inceput diverse proiecte [:D])

 

Hai sa ne tina! [:D]

 


Monica si [pis] Nancyid="red">, 04.07.2008

"If you are unware of your choices, then you have none"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu maine imi cumpar orezul brun si graul de la plafar.

target am 5-7 zile de oshawa detox, ca apoi iar avem zi de nastere ... apoi vad ce planuri am si cat ma tin :-)

 

_______________________________________________id="red">

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana]GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16) id="Trebuchet MS">id="red">cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza]Selaid="Trebuchet MS">id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceva ce faceam odata ,demult ,cind mergeam la sala.Clasice! O sa incerc sa caut pe yuo tube.

 

 

 

 

La pilates vezi ca vorbesc mult fetele care explica ,pt ca e importanta pozitia si modul in care respiri.Eu stiu ca nu le fac 100% corect ,dar merg pe ideea ca e mai bine decit deloc.Cel putin cu respiratia ,clar nu ma sincronizez cum trebuie.Sa nu te lasi sedusa de aparenta usurinta ,ca nu-i chiar atit de banal.In fine ,e valabil pt mine ,ca am muschii atrofiati .

In mare cam asta e ideea cu pilates .Gasesti o gramada de variante sau variatii pe tema asta.

 

dulcetica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Tanti Zavaidoc
Buna dimineata! Am impresia ca v-am suparat (in special pe Mamagiuliei si pe Laura). Zau ca nu aveam intentia sa ma laud, de altfel nici nu am cu ce[:)]Am spus de la inceput ca va sustin, va citesc, mai si invat cate ceva de la voi. Daca interventiile vi se par inoportune, ma retrag.Voiam sa va mai spun ceva: desi pare greu de crezut pentru cele care au de slabit mai mult de 10 kg, sa stiti ca atunci cand nu ai multe kile in plus e greu sa slabesti 3 sau 5 si sa te si mentii. O spun din experienta, pentru ca nu am mai reusit, cu acelasi regim de viata, sa ajung la greutatea de acum 4 ani.Inca o data, scuze daca v-am deranjat si o zi buna!Do not offend the freaks! Now tell me, who the heck are you? (King Julien-Madagascar)
align="right" id="quote2">Sa stii ca eu speram ,pt ca am de dat foarte multe,minim 10 ,sa mearga mai usor ,dar nu e asa. Eu apreciez interventiile si orice sfat /sustinere /haz de necaz e binevenit!dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci imi bag picioarele ... eu nu beau nici pepsi, nici cola, nu mananc nici ciocolata, nici biscuiti, nici prajituri nici alte dulciuri. La ce tre' sa renunt eu ca sa vad ca se schimba ceva?!

 

Gata, sunt oficial deprimata, nu mai intru pe aici cateva zile. Va anunt luni ce branza am facut...

 


Am marfa la bazar umanitar DC id="red">

 

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

 

'Cos what I feel is the only truth for meid="size1">id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...