Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cel putin 10kg jos


Recommended Posts

Laura, nici eu nu mananc ce ai enumerat tu mai sus, si tot urca acul cantarului daca depasesc cantitativ ce mananc de obicei...Cred ca depinde totul de cum ne-am obisnuit organismul pana acum...

Dulcetica, eu fac Mari Winsor Pilates, imi place ft tare cum explica tipa si da, stiu de importanta respiratiei, incerc sa respect cat mai strict regulile spuse de ea. De altfel, de asta am si renuntat aseara dupa prima jumatate, ca nu mai reuseam sa le execut corect.

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 233
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Laura25
La ce tre' sa renunt eu ca sa vad ca se schimba ceva?!
align="right" id="quote2">Parerea mea e ca nu trebuie sa renunti la nimic, nici macar la clatitele cu visine. Tre' doar sa adaugi [:D], niste sport la inceput si niste timp in care sa nu astepti sa se intampe chestii spectaculoase.Din experienta mea de om cu inel la stomac am dedus ca cea mai buna metoda e controlul portiilor. Acum eu nu pot manca mult cantitativ dar pot oricand manca putin si prost (pepsi+dulciuri) si iata ca se cunoaste. Macar io am avantajul ca-mi cunosc dusmanii [flo]
Monica si [pis] Nancyid="red">, 04.07.2008"If you are unware of your choices, then you have none"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui jenn
Iris,imi dai si mie numele site ului olandez?
align="right" id="quote2">http://eetmeter.voedingscentrum.nl/Te inscrii acolo, primesti gebruikersnaam si wachtwoord si poti sa scrii in fiecare zi ce ai mancat. Iti face o lista cu proteine, carbohidrati, lipide, fibre, minerale, vitamine, sare, alcool...(astea ultimele fiind cele negative). Si incetul cu incetul inveti sa maninci variat si, pe cat posibil, sa primesti in fiecare necesarul de vitamine si minerale. Succes!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu azi nu am mai facut niciun sport si ieri am mancat ca porcu.

stiti de ce ma ingras eu de fapt? din cauza nenorocitei zile de luni. ca zic asa: de luni incep, sa mananc bine pana atunci ca o sa vina sfarsitul lumii de luni.

 

motivati-ma fetelor![q]

 

_______________________

 

mami de andi [bat] si ilinca [copil]

_________________________

 

traduceri si asistenta

________________________

"Fericirea nu are valoare daca nu e impartasita."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, sunt sfaturi bune, care ajuta, si altele care doar deprima...

 

Stiu si eu cum s-au simtit unele fete :)

 

Am inceput si eu, am mancat doar fructe pana la pranz, insa acum sunt asa de flamanda incat as manca o oala intreaga. Sper sa reusescc, imi este greu, cand vin acasa sa fac repede mancare si pentru copii, si separat pentru mine - nu ajunge timpul, deci trebuie s amananc cumva ce mananca di ei.

 

Si eu am problema ca imi place sa mananc, nu ma omor dupa dulciuri, insa dupa mancare [:D]. Si mananc cantitati serioase...

 

Laura, stiu exact ce ai simtit dupa clatita aia. Din pacate, si pe mine ma face foarte fericita mancarea, din pacatea. Este unul din putinele lucruri doar pentru mine. Cine ma trimite la terapie acum? [8D]

 

Daca vrea sa ma treaca cineva in listuta, eu nu am de slabit asa mult, dar ma cunosc si nu vreau sa ajung iarasi la mai mult, ca va fi greu. A[8D]m 164cm si azi dimineata 64,7kg. Am dorinte modeste, as fi fericita cu 59kg. [:)]

 

O zi faina si sa nu plecati niciuna de aici!

 

 

Adina, Jasmina (24 iulie 2003) & Floris (23 decembrie 2007)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu intru sa va salut scurt,ma indrept spre dormitor cu un puternic sentiment de "seppuku".Pai da,ca de va zic ce-am facut azi(a se citi ce am mancat), ma trimiteti sa-mi fac un club si grup de suport pt. luptatorii Sumo.

 

Azi am dat`o in bara.Dar o parte din vina i-o atribui lui KARI (scriu mare ca sa vada [:D]) pt. ca ea a zis sa nu ne abtinem de la dulciuri.Ma duc la colt pe coji de nuca.[bang]Oare unde`s bunele mele obiceiuri cu mancat sanatos si de invidiat si cu sport de 40-50 de min pe zi(Shaun,Chalean,Tony..)?Ce vremuri[q][q][q]

 

Va pup si sa fiti cuminti.(eu sunt exemplu de "asa nu",deci nu faceti ca mine)

 

************************************

Whatever happens don`t let go of my hand!

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adina, succes la zumba... mie imi place foarte mult(parca am mai spus asta[:)]). Diseara o ora si maine dimineata iarasi o ora.

 

Boticelina, te cred cu oasele, si eu am chestia asta, si acum se lovesc fetele in soldurile mele si zau ca nu sunt slaba deloc.

 

Tanti, ai vazut ca nu esti grasa?[:)]

 

Eu am reusit zilele astea sa beau doar doua cappuccino duble la serviciu, adica ziua de azi nu s-a terminat, sper sa raman pe baricade. In rest maninc foarte decent (nici o cioco sau altceva in timpul saptaminii, maine e ziua mezinei deci va fi ceva in plus) doar cu sportul inafara de zumba e mai rau, ca prunca mi-e de cateva zile bolnavioara si noaptea nu prea dorm, am seara mai putina energie sa urc pe hometrainer. Sper ca saptamina viitoare sa fie mai bine la capitolul asta.

 

Pitzinuca, nu trebuie sa te deprimi daca ai avut o zi proasta, si nici sa consideri ca totul e pierdut. Capul sus, continua, intr-o zi nu te ingrasi! Stiu din experienta ca important e sa alegi momentul bun cand incepi...si eu am avut 20 kg in plus, am stat un an asa ca nu gaseam momentul(in mine) sa incep. Si aveam bebe mic, care ma preocupa zi si noapte si in rest nu ma interesau prea multe. La aproape un an al mezinei am inceput sa imi dau seama ca nu am chef sa imi cumpar haine pentru ca nu mai incap in marimi rezonabile... am vazut un anunt cu zumba, intamplator, am fost acolo prima data cu ideea ca o sa fie plin de silfide care se plang de 2 kilograme in plus[:)], dar nu a fost asa... si mi-a placut, si de la 2 ori pe saptamina am inceput sa fac de 3-4 ori pe saptamina... si eu un cerc, daca faci miscare nu iti mai vine sa maninci mult, faci iarasi miscare, iarasi te abtii mai usor... asa a fost la mine.

 

Ultima parte e pentru Pitzinuca, nu dau sfaturi, e experienta mea.

 

Va pup si weekend fain!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu beau picatura de sucuri ,nu beau alcool,decit accidental si in cantitati infime,dar recunosc maninc fructe si pling si suspin dupa dulciuri.Cind aparent nu sari calul si totusi depui probabil ar putea fi un metabolim incetinit sau tiroida.Eu eram ferm convinsa ca e tiroida si analizele spun ca nu.

Corap a spus foarte bine:mincare gatita sau neprocesata.Fara ciuguleala si cind nu lucrezi zi lumina iesi din casa:plimbat ,cumparaturi .Nu stiu cit ard cu o ora de miscare acasa.Probabil la sala e alt ritm,se lucreaza muschii dupa o schema.Eu prefer de acasa ca mi-e lene sa mai ies si adunat nu pierd o ora ci 2 ,timp in care copilul meu are o mama sportiva. Daca maninci multe fructe ,limiteaza-le.Si mie fructe mi-e greu sa reduc.

 

dulcetica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui pitzinuca
eu azi nu am mai facut niciun sport si ieri am mancat ca porcu. stiti de ce ma ingras eu de fapt? din cauza nenorocitei zile de luni. ca zic asa: de luni incep, sa mananc bine pana atunci ca o sa vina sfarsitul lumii de luni. motivati-ma fetelor![q]_______________________mami de andi [bat] si ilinca [copil] _________________________ traduceri si asistenta________________________"Fericirea nu are valoare daca nu e impartasita."
align="right" id="quote2">Incepi de maine, e ok?e sambata, esti destul de motivata?[pup]SOACRA MARE
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...