Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cel putin 10kg jos


Recommended Posts

buna dimineata. Azi dimineata cantarul meu arata 67kg, adica -1 dupa o saptamana. Eu sunt multumita. Spor la tot ce faceti si o saptamana usoara!

 


Am marfa la bazar umanitar DC id="red">

 

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

 

'Cos what I feel is the only truth for meid="size1">id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 233
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

De azi regula este: 3 mese ,2 gustari.

Dimineata ora 7,

gustare 10

Prinz 12

gustare 15

cina 18

Indiferent ce ore alegem ,nimic intre mese si gustari,doar lichide , de preferat apa.

Cine nu respecta va fi aspru pedepsit ,pina invata!

Mesele vor fi slab calorice ,fara prea multe grasimi si usurele.Ciorbe ,fripturi cu salate.Pt gustari asteptam propuneri.

Ne notam tot ce consumam intr-o zi, sa ne speriem si sa constientizam.

Laura ,deocamdata, e premianta pe saptamina trecuta![pk]

[pup]

 

dulcetica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MD (pe la 8:30) - o cafea mare, cu un pliculet de zahar brun in ea, 200g de iaurt slab cu o lingurita de seminte de in si 2 linguri mari de fulgi de ovaz.

gustare (11): o canda de ceai antiadipos (neindulcit) si 2 felii de pomelo

Pranz: (13:30): un castron de ciorba de pui

Cina (18): snitel din piept de pui cu salata de varza murata (varza murata cu piper si un pic de ulei)

 


Am marfa la bazar umanitar DC id="red">

 

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

 

'Cos what I feel is the only truth for meid="size1">id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Laura25
MD (pe la 8:30) - o cafea mare, cu un pliculet de zahar brun in ea, 200g de iaurt slab cu o lingurita de seminte de in si 2 linguri mari de fulgi de ovaz.gustare (11): o canda de ceai antiadipos (neindulcit) si 2 felii de pomeloPranz: (13:30): un castron de ciorba de puiCina (18): snitel din piept de pui cu salata de varza murata (varza murata cu piper si un pic de ulei) Am marfa la bazar umanitar DC id="red">Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi 'Cos what I feel is the only truth for meid="size1">id="blue">
align="right" id="quote2">Pare un tip de meniu foarte bun!Mai pune o gustarica intre prinz si cina.Stimuleaza metabolismul.Dimineata un iaurt mic cu 3% grasimi.10-2 mereprinz ciorbagustare o salata varzacina peste si salataMa mai gindesc la gustarile astea.Inca mi-e neclar ce sa maninc.Beau 2 cafele si 2 cani de ceai.Stau tare rau cu apa.Incerc sa fac o strategie sa o inserez.dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Buna dimineata fetelor care se lupta cu kg in plus!!!

 

 

Dupa 3 saptamani in care am prestat aerobic in fiecare zi timp de 30 de min., fara dulciuri, fara sucuri...am pierdut 12 cm in talie!!!

Azi de dimineata cantaream exact 79,4 kg!!!... adica in 3 saptamani am pierdut 3,2 kg!!!!

MD(daca la ora asta se poate numi asa[:D]) 500 gr iaurt dietetic

P(cred ca in jur de ora 15:00) spanac cu lapte si oua!![:D]..si cred ca va for fi si 2 feliute de paine prajita!

C(la cel putin 3 ore diferenta de masa de pranz)ceva fructe: kiwi si portocale!

 

O zi buna si-o[flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si felicitari Laura pentru kg dat jos!

 

Si eu ma tin de voi, si am intrat sa scriu ca sa nu fiu tentata sa abandonez. Sambata am prestat relache total, deci n-am facut nici programul de walk-aerobic, dar il facusem joi, vineri si l-am prestat duminica. Ma simt energizata si parca s-a mai redistribuit carnita pe mine, ajunsesem sa ma simt ca o meduza, moale si gelatinoasa!

 

Si la cantar se vede dar voi raport la saptamana, deci joi.

 

Sucuri n-am mai baut, dar la dulciuri am mai scapat, nu grav si cred ca nu o sa pot (vreau) sa renunt de tot. Mi-am dosit 16 bomboane mari de ciocolata cu caramel din care voi manca una la doua zile. In pauza de bomboane mananc o inghetata pe bat/zi (mica-mica). Ma tin cu dintii de apa, n-am reusit sa trec de 1.5 l pe zi, dar tot e mai mult decat 500 ml pe care ii beam inainte.

 

Cel mai important lucru e insa ca ma simt energizata si parca si hainuta statea mai frumos pe mine dimineata [olala].

 


Monica si [pis] Nancyid="red">, 04.07.2008

"If you are unware of your choices, then you have none"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Dulcetica..ce colacel??..mi-e si rusine sa spun!!!..dar acum c-am scapat de 12 cm o spun:..multi colacei...unul peste altul(cred ca aici exagerez)...ce sa mai...ma uitam in oglinda iar din lateral puteam sa cred ca sunt insarcinata!!![alcool]

Programul de aerobic se numeste Pump it up si este structurat in 10 parti a cate 10 min fiecare!!

http://www.youtube.com/watch?v=KwDVSFj4E90&feature=related

Ce-mi place la acest program: are partea de incalzire iar cand te stoarce ca pe o lamaie(desi daca il privesti pare un program usor)are si momente de pauza(pentru respiratie)fara a te opri sau a scadea intensitatea!!!

In acest moment reusesc 30 min fara pauza!!

Bafta multa Dulcetica!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...