Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cel putin 10kg jos


Recommended Posts

  • Răspunsuri 233
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu am aici doar 2 sfaturi de dat:

 

1. Pt incepatoare cel putin si cele care faceti sport acasa, programul de sport vi-l faceti in Excel/Word pe 3 saptamani in avans si puneti o casuta de bifat in dreptul zilei resp. Printati de preferinta pe hartie colorata si tineti la vedere. De ex: luni - Pilates, marti - alergat in parc, miercuri - abdomene etc etc, fiecare ce si cum considera, de 4-5 ori/sapt. De fiecare data cand terminati de facut sportul pe ziua respectiva, plina de mandrie faceti o bifa in casuta[:D]. Dupa o vreme va intra in obicei, dar tot e bine de programat in avans.

 

2. Daca vreti sa nu mai roadeti vesnic seara care ceva, dupa ce puneti copiii la culcare, lasati TV-ul si apucati-va de un hobby care sa va ocupe mainele: de ex cusut goblen/in cruciulita. Pt asta trebuie sa fii mereu f curat pe maini, ca sa nu se murdareasca panza. Garantez ca nu mai bagati nicio bucatica de branza, cioco, fruct etc etc in gura[:)].

 

Succes!

 

Caro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dulcetica
Cine nu respecta va fi aspru pedepsit ,pina invata!
align="right" id="quote2">

[:-)))][:-)))] mor de ras de asta. bravo dulcetico!!
eu raportez dupa prima saptamana 1 kg in plus. ha ha.
back to business de azi.
mic dejun nu am putut manca - stiu, foarte gresit, dar nu am putut absolut nimic.
pranz - oua fierte, branza, castravete, rosii.
cina - habar n-am. vreau sa ma tin de ideea: carne sau orice proteina cu multe verzituri.
sper sa ma tina, ca-s ca Lia, ma mir cum de nu ma dor falcile seara [:-)))]

R
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui boticelina
Buna dimineata si felicitari Laura pentru kg dat jos!Sucuri n-am mai baut, dar la dulciuri am mai scapat, nu grav si cred ca nu o sa pot (vreau) sa renunt de tot. Mi-am dosit 16 bomboane mari de ciocolata cu caramel din care voi manca una la doua zile. In pauza de bomboane mananc o inghetata pe bat/zi (mica-mica). Monica si [pis] Nancyid="red">, 04.07.2008"If you are unware of your choices, then you have none"
align="right" id="quote2">Deci nu ma fa sa te torturez,zi unde ai pus bomboanele?Tu chiar esti inconstienta,bomboane si inghetata?Ce-i vara?[:D] O bombonica la 2 zile nu e plus tragique,gestul cu ascunsul e problema![:D] roxanaz,anamariame,dulcetica e de slabit subiectul ,nu de ingrasat! Voi va credeti balerine? carolinah,de slabit sint ceva sanse reduse,insa cu cusut goblen/in cruciulita ,exclus.Eu am hobby cu filmele si mai demult(nu foarte demult) cu mincatul.Incerc de azi sa variez sportul.Ia spune ca pari experta,stepperul accentueaza pulpele sau le subtiazxa ,ca sa nu fac gresit?Ce ar trebui sa accentuez sa le subtiez? In cit timp ma tonific si incep sa traga muschii greu si mi se pare ca-s grasa ,dar sint de fapt numai fibra?[:D] E ora 15 ,deci maninc o minola ,atit de acra ca mi s-au strepezit dintii.Pe aceasta cale fac un apel sa le mai lase la copt pe creanga,ca ma au pe constiinta.dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dulcetico, am ascuns bomboanele pe hota (deh, erau langa computer), principalii lor dusmani fiind eu, mama mea si copilul. Acum, bunica si copilul nu mai ajung la ele din motiv de statura mica [:-)))]. So, sunt doar ale mele... (si dupa calculele mele bine-intentionate au sansa sa-mi ajunga o luna). Inghetata e dulcele meu preferat, imi iau unele pe bat, mici, sunt 16/cutie si evident si pe astea concurez cu copilul [:D]

 

Poti sa ma treci si pe mine la listuta ca vaz ca ma tin tare:

Boticelina, inaltime 1.68, greutate (12.01.2012) - 70.5 kg, target 1 - 66kg, target 2 - 62kg, sport - walk-aerobic

 

Am intrat pe linkul pus de Esthera de pe CSID.ro si, bazat pe ce-am in frigider, mi-am facut un meniu pe sufletul meu (adica paine cu icre, diverse lactate, mai cate-un fruct, niste oua) dar nu-l scriu ca nu-i relevant pt ca voi tineti si cura, eu doar am eliminat dusmanii majori (mult pepsi+multe dulciuri) si am introdus sportul. Daca bag si dieta sunt prea multe variabile de luat in calcul si io deocamdata vreau sa vad daca merge doar cu sport minus dusmanii [:D]

 

Voi ce fel de cantare detineti, mecanice sau electronice?id="red">

 


Monica si [pis] Nancyid="red">, 04.07.2008

"If you are unware of your choices, then you have none"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui boticelina
Dulcetico, am ascuns bomboanele pe hota (deh, erau langa computer), principalii lor dusmani fiind eu, mama mea si copilul. Acum, bunica si copilul nu mai ajung la ele din motiv de statura mica [:-)))]. So, sunt doar ale mele... (Monica si [pis] Nancyid="red">, 04.07.2008"If you are unware of your choices, then you have none"
align="right" id="quote2">Aha ,deci esti si sadica,ca le vad! Mi-e teama pt psihicul lor!N-ai putea sa le lasi o scara ,altfel sint nevoita sa anunt protectia copilului?!dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor intru si eu in clubul vostru daca ma primiti

dupa operatia de extrauterina medicul mi-a dat anticonceptionale.dupa doar 2 luni am pus 4 kg pe mine,desi cu f mare efort dadusem jos 3.5 kg exact in perioada sarbatorilor ,cu greu m-am abtinut sa nu mananc pe sarurate si renuntand la multe placeri culinare.

inaltime 1.72 cm,greutate actuala 77 kg. target 65 kg.daca as da cel putin 10 kg jos as fi cea mai fericita.am inceput de o saptamana o noua dieta care vad k a dat rezultate (reduse dar merge)am slabit 1.5 kg

mi-am propus sa mananc doar o data pe zi la ora 2 dupa amiaza mancare gatita,sau ciorba sau carne la gratar dar fara prajeli si fara paine.iar pana la sfarsitul zilei mai mananc cate un mar sau 2,cate o portocala,iar cand mor de pofta sa mananc ceva dulce rontai la niste cereale fitness dar fara lapte care habar nu am daca ingrasa sau nu,voi ce stiti?

sper sa dea rezultate,o sa va tin la curent

felicitari celor care au reusit sa scape de cateva kg,aveti toata admiratia mea. va pup si sa avem bafta la slabit in continuare,Doamne ajuta

aaa era sa uit,din pacate eu nu pot face sport deoarece operatia e recenta doar 2 luni,oare o sa slabesc urat?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

V-ati gandit sa va faceti vreun cadou daca si cand ajungeti la greutatea dorita?

 

Mie mi-ar placea ca daca ajung la 62 de kg si le mentin o luna sa-mi refac piercingul din buric [:I] (am o multime de cercei draguti care acum stau nefolositi..., primul va fi fluturele roz [olala])

 


Monica si [pis] Nancyid="red">, 04.07.2008

"If you are unware of your choices, then you have none"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...