Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cel putin 10kg jos


Recommended Posts

Iris, da, am inteles acum, e vorba de obiceiurile familiei. Noi intotdeauna, daca mancam paste, mancam la pranz, la noi masa de pranz e masa calda si cea de seara e cea mai frugala. Dar cina e foarte devreme la voi, la 17;30, probabil de-asta nu se depune, daca ai manca la ora 20-21 ar fi altceva. Bravo pentru ca reusesti sa te mentii, si eu ma mentin intr-un interval de vreo 3-4 kg in plus sau in minus in ultimii 6 ani de cand am nascut-o pe cea mica, am iesit acum putin din el in sus din cauza a ceea ce scrie la semnatura. Foarte de acord cu tot ce zici tu in rest. Spor la slabit, imi cer scuze ca m-am bagat la subiect fara sa fiu in cauza. [asia] Lavi [gravi]22+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 233
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Androix
Citat:
citat din mesajul lui mianna
Citat:
citat din mesajul lui dulcetica Mianna ,dieta Dukan da sigur randament,dar fiecare organism reactioneaza diferit.De aceea spuneam ca acea zi de proteine are efect diferentiat,indiferent de etapa.
tot nu inteleg - tu ai ajuns pana-n a patra faza la Dukan, din moment ce vorbesti de "acea zi de proteine"?? ca altfel vorbesti de mai multe zile, nu doar de una. Dukan recomanda ziua aceea de proteine (mai precis in fiecare joi, zice el) toata viata. nu stiu de unde-ai scos-o ca slabesti cu ea un kilogram pe saptamana - poi m-as topi intr-un an, adica in 50 si ceva de saptamani m-ati lua cu pipeta [:D] Asculta, priveste si taci!... Din brate fa-ti aripi de fier Si zboara cu ele spre cer!...
Slabesti un kilogram pe saptamana atata vreme cat ai de unde.
nu in faza de care vorbea dulcetica, cea cu o zi de proteine pe saptamana, ci intr-o faza anterioara a dietei Dukan. proteinele joia sunt in faza de stabilizare, adica de mentinere, in care nu mai slabesti nimic. am intervenit doar pentru ca le amestecase de nu mai aveau nicio legatura cu Dukan. on topic, eu cu Dukan am slabit vreo 7 kile. n-am dus-o pana la capat, insa nu m-am mai ingrasat. de fapt nu mai stiu cat arata cantarul, nu m-am mai cantarit de vreo 2-3 luni, dar haine mi-am mai luat - am tot marimea 36, si asta mi-e suficient, ca nu ma cumpara nimeni la kilogram, indiferent cat arata cantarul [:D] Asculta, priveste si taci!... Din brate fa-ti aripi de fier Si zboara cu ele spre cer!...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lavi, nu e nevoie sa iti ceri scuze[:)]... Felicitari pentru sarcina! M-am chiar gandit la ce ai spus si ai dreptate, si stilul vostru de a manca e mai sanatos, dar nu stiu cum l-as putea implementa la noi. La serviciu nu avem posibilitatea de a manca mancare calda, si cinci zile pe saptamina e (cel putin) unul dintre parinti la munca in timpul amiezei, iar doua zile nu e nimeni din familie acasa la amiaza. Si noi vrem foarte mult sa ramanem cu micul dejun si cina in familie, cu totii, ca la prinz nu suntem toti patru decit in weekend.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D] Pai tot aia am zis si eu, ca in faza aia nu mai ai asa un mare surplus si ritmul in care pierzi kilogramele scade. Interesant ce zici de dukan. O sa aprofundez [:)] [url="http://www.obiectiverealiste.blogspot.com"]Obiective Realiste[/url] [url="http://androixbijoux.blogspot.com/"]Androix Bijoux[/url] Niste copii si toti copiii! [;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Off topic: Mianna ai fost f simpatica cu cumparatul la kg! Iris [pup] multumesc! Da, la noi e invers: eu, sotul si cea mica mancam mancare calda la servici si gradi iar cea mare e singura care mananca acasa, isi incalzeste la microunde mancare gatita de mine. Seara nu mai simtim nevoie de mancare calda si atunci ciugulim una-alta. In timpul saptamanii stam toti 4 la masa dimineata. Spor la slabit, eu va incurajez [majoreta] si ma retrag aici ca in afara de off topic-uri nu prea sunt in stare sa produc nimic la subiect. [flo] Lavi [gravi]22+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Plec de la 68kg [bang], tinta e 58kg. Am inceput cu o cana de iaurt 0.1% cu cateva linguri de cereale. La pranz mananc orez integral fiert simplu (in apa cu sare) cu o bucatica de peste afumat. La cina probabil piept de pui cu salata de varza. Ce sport reusesc sa fac azi, vin sa ma laud dupa ce fac.
[url="http://bazar.desprecopii.com/search.asp?searchtxt=Laura25&searchtype=2&view=gallery&show=current"] Am marfa la bazar umanitar DC [/url] Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114871"]Cugetari gemene[/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878"]Poveste cu shtrumphi [/url] 'Cos what I feel is the only truth for me
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Laura25
Plec de la 68kg [bang], tinta e 58kg. Am inceput cu o cana de iaurt 0.1% cu cateva linguri de cereale. La pranz mananc orez integral fiert simplu (in apa cu sare) cu o bucatica de peste afumat. La cina probabil piept de pui cu salata de varza. Ce sport reusesc sa fac azi, vin sa ma laud dupa ce fac.
[url="http://bazar.desprecopii.com/search.asp?searchtxt=Laura25&searchtype=2&view=gallery&show=current"] Am marfa la bazar umanitar DC [/url] Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114871"]Cugetari gemene[/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878"]Poveste cu shtrumphi [/url] 'Cos what I feel is the only truth for me
Buna fetele, succes! Eu incep cu doua rochii care se incheie acum foarte greu sau aproape deloc(au nasturi in fata, amindoua) si care vreau sa imi vina perfect... nu ma cantaresc, simt pe haine cand mi-e bine... Cred ca am nevoie de cativa cm mai putin, adica, probabil, cateva kg. De dimineata un castron mare plin cu: o banana, o portocala,un mar, mango, un pumn de stafide si un pumn de nuci si un cappuccino dublu. La amiaza o salata cu somon, cred... diseara pireu de cartofi cu varza taraneasca (varza verde, creata, nu stiu daca e prin Romania, ca eu nu am vazut, aici ii zic boerenkool si eu am tradus-o asa), snitel de pui si salata de castraveti si rosii... Intre incerc sa inlocuiesc fructele cu castravete si ardei gras si probabil va mai fi un cappuccino dublu pe la 14.00. Diseara am de gand 45 minute pe hometrainer dupa ce am pus copiii la culcare. In timpul zilei cam 1,5-2 litri de apa minerala. Lavi, voi o sa va mentineti cu totii fara probleme greutatea, cu un astfel de ritm de mancare[:)]...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Si eu am mincat tot un iaurt,dar cu 2%.As incerca sa maninc numai iaurt azi ,sa vad daca reusesc.Fac si eu sport macar o jumatate de ora.Daca nu-mi iese,de la ora 19 ma duc la tae bo.Veti mai auzi de mine ,daca pot sa scriu din cauza febrei musculare. Imi place ca e multa lume care vrea sa facem un efort colectiv! Azi am 65 kg la 1.58.Incerc sa fac tabelul,dar mai actualizati datele.Inaltimea e relevanta. Iris 2002 citiva cm Laura25 , 68kg tinta 58 kg Happiness_4_us 1,67 m 72 Kg tinta sub 60kg Dulcetica 1.58m,65 kg tinta sub 46kg cleo 78 -5kg Kariguald AdiranaSM -5kg Roxanz Lulu77 -8kg Matildasep -15kg Claucia Pooh -10kg Mari 78 1.68 cm si 76 kg Succes! Tanti zavaidoc ,Mianna si Xenia,apreciem orice interventie si toata lumea sa inceapa de azi miscare.Care nu mergeti la sala ,macar mers pe jos la servici,plimbati copiii,curatenie ,cumparaturi ,dat cu aspiratorul ,mutat mobile,etc. [pup] dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...