Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cel putin 10kg jos


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz
Iris, mi-ar placea, dar dupa 21, cand adorm si Patrick si Eva, zau ca imi doresc sa stau jumatate de ora la tv sau la vorba cu consortu' [:)]. clar am alte prioritati acum, sau poate nu si energia necesara [:)] R
Te cred, Roxana, ale mele la 19.00 sunt in pat si la 21.00 sunt si eu la povesti cu al meu si uitat la un film/serial...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 233
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hop si eu sa va intreb ceva: de ce vorbiti numai de sport/miscare facute cumva fortat? Mie mi se pare ca lumea a cam pierdut contactul cu lucrurile simple si complica orice rahatis in mod nejustificat. De pilda, eu nu am chef, stare, timp si bani sa ma duc cu program la o sala unde sa topai alaturi de alte cucoane transpirate. Nu zic ca e rau, ba e chiar motivant pentru multe persoane sa aiba o ora clara in care fac lucrul asta. E drept si ca nu am fost niciodata grasa, dar am avut si eu cresteri de greutate de cateva kilograme. Am observat insa ca e eficient sa merg pe jos cu pas vioi o ora pe zi (sau mai putin). Diferenta e evidenta, nu e un efort considerabil, mie imi si place sa merg pe jos, deci... Nu mai spun ca e gratis! Ce incerc sa indrug e sa nu va cramponati de faptul ca nu aveti timp sau bani de sala. Mergeti pe jos, puneti muzica si dansati in casa, beti apa, transpirati si mancati mai putin. Cred ca e singura cura de durata si netraumatizanta. Contraziceti-ma daca gresesc, dar cu argumente, va rog[:)] Do not offend the freaks! Now tell me, who the heck are you? (King Julien-Madagascar)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dulcetica, bine v-am gasit (salut si celelalte membre -eu sunt noua pe aici) ! Te sustin. Ma bag si eu. Vreau sa dau jos 5 kg!!! Am acum 60 spre 61...si as vrea sa ajung la 55-56...ca sa nu fiu nevoita sa-mi schimb garderoba. In primul rand propun sa bem 2 litri de apa pe zi, obligatoriu! Si ceaiuri neindulcite. Apoi sa nu mai rontaim intre mese decat fructe, daca tot vrem sa rontaim. Apoi sa nu mai mancam nimic dupa ora 7 seara (hai 8...). Si sa nu depasim 1000 de calorii pe zi. Din pacate eu nu prea sunt adepta sportului, asa ca ...e destul de greu sa dam jos fara sport, dar putem sa incercam. Va pup si succes sa devenim silfide!!![:D] R.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu una nu ma cramponez deloc de sport organizat, nici de bani. doar spun ca ptr mine in acest moment cel putin sportul e complet nerealist - pur si simplu nu pot sa bag in program asa ceva, din cauza de timp. apa... beau cam 4 l pe zi, fara niciun efort. si baiul meu cel mai mare este mancatul seara, de drag. branze, vinul nou rosu, etc. de ala trebuie sa scap, si tot incerc sa ma mobilizez.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Tanti Zavaidoc
Hop si eu sa va intreb ceva: de ce vorbiti numai de sport/miscare facute cumva fortat? Mie mi se pare ca lumea a cam pierdut contactul cu lucrurile simple si complica orice rahatis in mod nejustificat. De pilda, eu nu am chef, stare, timp si bani sa ma duc cu program la o sala unde sa topai alaturi de alte cucoane transpirate. Nu zic ca e rau, ba e chiar motivant pentru multe persoane sa aiba o ora clara in care fac lucrul asta. E drept si ca nu am fost niciodata grasa, dar am avut si eu cresteri de greutate de cateva kilograme. Am observat insa ca e eficient sa merg pe jos cu pas vioi o ora pe zi (sau mai putin). Diferenta e evidenta, nu e un efort considerabil, mie imi si place sa merg pe jos, deci... Nu mai spun ca e gratis! Ce incerc sa indrug e sa nu va cramponati de faptul ca nu aveti timp sau bani de sala. Mergeti pe jos, puneti muzica si dansati in casa, beti apa, transpirati si mancati mai putin. Cred ca e singura cura de durata si netraumatizanta. Contraziceti-ma daca gresesc, dar cu argumente, va rog[:)] Do not offend the freaks! Now tell me, who the heck are you? (King Julien-Madagascar)
Ai dreptate[:)]. Nu stiu altii cum sunt[:)], dar eu merg chiar de drag la zumba... adica am chef, imi da energie, imi place... eu am fost chiar foarte ...plinuta, acum am un BMI decent, si sportul nu mi-a placut niciodata. Zumba imi place, ma simt bine, am slabit, nu as vrea sa ma opresc... din pacate e scumpa, asa e. Cu fetele mele dansez aproape zilnic, dansam toti patru, dar nu se compara cu nivelul de la sala. Pe langa asta, serios eu nu pot sa fac zumba cu cate o veverita agatata de picior... Am incercat, dar zau ca nu pot... imi face bine sa simt ca am lucrat serios... Probabil pentru cele ca mine, la care starea naturala nu e sa fie subtiri, functioneaza un orar pentru sport. Eu stiu cum e sa ai 20 kilograme in plus si no way ca vreau inapoi...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inca una bucata in grup[:D].La kg ar fi frumos -10kg daca nu mai mult[:D].Anul trecut pe vremea asta eram o dama fina acuma am intrecut orice masura si vad ca nu ma mai pot opri[bang]. Eu cu sportul nu ma omor si nici nu pot .Mers pe jos enorm de mult daca nu era asa acum eram o mica balena.La mine problema e la mancare da problema nu gluma.Mananc neorganizat pot lasa mancarea in farfurie si incep sa mananc tampenii si iar tampenii.Apa nu intra ,eu care eram cu 2 l pe zi acuma ma bucur daca sunt 2 cani si restul numai tampenii. De saptamana asta trebuie sa trec la educatie ca daca nu sanatatea imi e deja in bete.O hernie de disc care isi spune cuvantul la fiecare kg adunat plus inca ceva . Asa ca ma primiti si pe mine? Marilena si Mara Augusta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui RLK_2012
Dulcetica, bine v-am gasit (salut si celelalte membre -eu sunt noua pe aici) ! Te sustin. Ma bag si eu. Vreau sa dau jos 5 kg!!! Am acum 60 spre 61...si as vrea sa ajung la 55-56...ca sa nu fiu nevoita sa-mi schimb garderoba. In primul rand propun sa bem 2 litri de apa pe zi, obligatoriu! Si ceaiuri neindulcite. Apoi sa nu mai rontaim intre mese decat fructe, daca tot vrem sa rontaim. Apoi sa nu mai mancam nimic dupa ora 7 seara (hai 8...). Si sa nu depasim 1000 de calorii pe zi. Din pacate eu nu prea sunt adepta sportului, asa ca ...e destul de greu sa dam jos fara sport, dar putem sa incercam. Va pup si succes sa devenim silfide!!![:D] R.
De acord cu tine, pana la calorii...1000 calorii pe zi mi se pare foarte putin. Cred ca nu rezisti toata viata la ritmul acesta...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...