Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Scolari de Iulie - August 2004 * 89


Recommended Posts

Daria a mea merge si pe luna numai sa nu stea in casa singura[:D]....povestea mama ca atunci cand aveam 4 ani,ea pleca cu surorile mele dimineatza sa le duca la scoala si pe mine ma lasa dormind in casa...de fiecare data cand se intorcea ma gasea in pijamale pe presh in fatza usii vorbind cu vecinii care treceau pe acolo[:D]....mare curajoasa eram ca si fi'mea[:I]

 

filmuletze,filmulete noi,gorodeii,aripile mele,

gorodeii noi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salut!

 

Daria, te inteleg, si eu am o chestie cu ferestrele si etajele.

 

Eu i-am mai lasat in casa singuri, max 1/2 de ora, Stefi tot vrea sa ramana singura, sa mearga singura la scoala, o las, dar cite un pic. De asemenea ii las dimineata sa coboare inaintea mea, le dau cheile de la masina si se urca singuri, dar eu sunt la max. 2 min in urma lor.

 

Pupici,

Andrea [mamica] de Stefania [zana](13.08.2004) si Matei [bb] (04.09.2007)

Poze mai vechi si mai noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si io in clubul celor cu "vai de ferestrele mele de la etajul al 6 lea![alcool]

Conform carticelei cu care a venit acasa,mandra a facut perfect si proba de baraj de la smart...a zis ca a fost singura in banca si a trebuit sa-si cteasca singura toate intrebarile....sunt curioasa cum se vor da premiile....

Aseara m-a intrebat"cum se numeste materia care se termina in "cumetrie" si se face la clasele mai mari???"...dupa vreo 10 minute m-am lamurit ca era..trigonometrie[:D][:D]

 

filmuletze,filmulete noi,gorodeii,aripile mele,

gorodeii noi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza[flo][pup]

La multi ani Rain![s]

Cred ca si trupa de constanteni petrec azi,asa ca distractie placuta si multi pupici dragalashei Pupu[olala][pup]

Cupilu este cu tati la film[pk],eu am ramas acasa sa fac mancarica[:D]ca mi-am luat portia de film pe luna asta...am vazut Perfect sense si Love actualy[8D]....azi am in program Closer sau Black Swan[pk]

Ieri am cedat psihic presiunilor mandrei care m-a batut timp de o saptamana la cap sa-i cumpar Jurnalul unui pusti....chestia buna este ca aseara cat am vazut eu un film si tati un meci ea a citit non-stop din carte[pk]....partea proasta tine de expresiile din carte[bang]...da' asta-i ca si cu microbii,nu poti sa-i feresti tot timpul de unele lucruri,trebuie sa-i lasi sa-si faca si anticorpi[:D][bang]

hai sa avem o duminica faina[flo][pup]

 

filmuletze,filmulete noi,gorodeii,aripile mele,

gorodeii noi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Va mai amintiti de noi? [:D]

 

Chiar daca nu am mai scris de muuult timp, am mai trecut ocazional pe aici, sa va mai vad.

Acum am vazut ca intreba Olivia de testele din anii trecuti de la Cangurul. Linkul dat de Ioana nu (mai) functioneaza. Daca cineva din voi e interesat de teste vi le pot trimite eu pe mail. Doar lasati-mi adresa pe PM. Am testele de la cangurul matematic si cangurul in lumea povestilor pentru clasa I din 2007 pana in 2011, plus solutii si foaia model pe care trebuie completate raspunsurile.

 

Vad ca si pe aici e nebunie cu Jurnalul unui pusti [:D] Ioana, nu-ti face griji cu expresiile din Jurnal ... Le va folsi din ce in ce mai rar si apoi le va uita. Cel putin asa a fost la noi. Alessia a terminat toate cele 4 vol. plus primul vol. din Insemnarile unei pustoaice. [alcool]

 

Am vazut si cateva poze ... Ce mari si frumosi au crescut cu toti! Pupici tuturor!

 

Caro si fetele

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

io-i las singuri in casa, cu orele, le place si am incredere. si cu tilifonu` linga ei. nu ma streseaza gindul ca ar face ceva rau cit daca vine un cutremur, am o obsesie...

vazut pozele, v-am citit dar de scris n-am mai apucat, deh, inchiderea de an. mi-am notat filmele, sper sa le si vad;))

gabi (roberta) mi-a placut aia cu "daca era cuminte, plingeam", parca asa ai scris

miine e ultima zi de inscriere la cangurasul matematic, ne-a anuntat doamna. o inscriu, ca e boala in ieshi cu concursurile. si ca sa o laud, a luat 100/100 la winners la romana si cultura generala si 85 la mate. azi si-a primit recompensa, a mers la film cu teo;))mai merge acu, ca mai tirziu cresc pretentiile

nu stiu ce vroiam sa va mai scriu

caro, cum merge felicia? trimite-mi si mie subiectele, te rog tzucurei de tzucureiid="purple"> 1id="teal">, 2id="maroon">, 3id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

La multi ani Eva si Nicole! Multa sanatate si o viata frumoasa si la sarbatorita mica si la cea mare! Roxana sa-ti traiasca mica printesa si sa o vezi fericita la casa ei peste ani si ani!

 

Carolina, chiar ne intrebam ce mai faceti! Te asteptam mai des! Vreau si eu pe mail subiectele la amironeanu@gmail.com Am aflat ca Stefi merge si la Euclid si la Cangurasul matematician, asa ca nu strica sa lucram in plus.

 

Si noi am terminat de scanat culegerea, cine o vrea sa dea un semn. Nu sunt probleme clasice de matematica, nu merg toate pentru clasa I, dar sunt interesante.

 

Ioana la ce film ati mai fost? Noi anul acesta nu am fost decat la Motanul incaltat. Stefaniei ii place deocamdata sa citeasca din enciclopedii.

 

Daria cum a fost la petrecere? Imi place de voi ca aveti o viata sociala intensa [:D]

 

Leeloo frumoasa vacanta ati avut! Super poze!

 

PS Recomandati-mi si mie un serial la care sa ma uit cu sotul. Ca eu ma uit la Anatomia lui Grey, dar el nu s-a uitat de la inceput si ma enerveaza sa ma intrebe cine e ala si cu cine e cuplat[:D], iar la filme eu in general adorm (of, oboseala asta), dar o ora la un serial cred ca as rezista.

 

PS Va recomand The Way Back http://www.imdb.com/title/tt1023114/ mai ales ca are si doi actori romani.

 

Sa aveti o saptamana usoara!

 

Pupici,

Andrea [mamica] de Stefania [zana](13.08.2004) si Matei [bb] (04.09.2007)

Poze mai vechi si mai noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andrea culegerea este doar pentru clasa intai? As vreau-o si eu desi noi deja lucram pe cea de clasa a doua si a treia. Dar ma intereseaza mai mult pentru "word problem", adica ...nu stiu cum sa traduc...nu exercitii ca ecuatii, adunari, ci probleme cu cuvinte.

La multi ani celor sarbatoriti in weekend...si un pupic dulce lui Pupu cea frumoasa.

La noi e jale mare....ca mami incepe iar dansul...asa ca Adela e lipita de mine ca lipitoarea pana maine...zici ca plec cu anii de acasa nu doar 2-3 ore.

 

Olivia intrebai de noul apartament...e okay, luminos, mare...dar inca plin de cutii (nu mai sunt multe, dar suficiente carora trebuie sa le gasesc loc)

O saptamana frumoasa va dorim.

 

Liliana

Poze noi aici: Poze noi

Poze- martie 2008 ; Poze 1 ; Poze 2 ; Poze 3 ; Poze 4

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

azi a fost o zi super plina..dimineata Luca si Pat au absolvit cursul de la Fastrackids![pk]..sper sa pot pune poze si filmulete de pe tel ca deh..aparatul nu avea baterii[bibe]..apoi dupa amiaza am serbat-o pe domsoara'Eva..de maine o luam de coada [q]

 

Caro bine ai revenit! Mai ai adresa mea de email? Eu am luat ceva teste de pe linkul dat de Ioana..si a mers..dar poate ai si-n plus!

Carmencita, felicitari!!! Dar astea ce-au mai fost..alte concursuri?[:D]

Andrea eu nu stiu ce seriale ar merita eu m-am uitat la Lost, Prison Break, Nip & Tuck si Fringe...nu stiu acum ce mai este difuzat..

Daria cum a fost la petrecere?

 

 

si nu in ultimul rand..a nins!!! [pk]spre fericirea maxima a lui Luca..in schimb sa vedem cum ajungem noi maine la scoala ..sigur o sa fie polei..

 

haide pa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...