Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Scolari de Iulie - August 2004 * 89


Recommended Posts

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna seara.

Va citesc printre telefoane, prezentari si facut de bagaje :)

 

Ceva poze din week-end: http://community.webshots.com/album/582215600SRynBD

 

Cat despre copii: Paul a decretat ca nu mai are chef de gradi. Azi a stat acasa ca a recidivat raceala din ianuarie si tusea, dar se pare ca e nevoie doar de aerosoli cu ACC si dexametazona. Sper sa treaca io oricum plec [bang][bang]

Victor maine are zi de circ. Trebuiau sa mearga in noiembrie, au fost prea multi si i-au reprogramat maine. Asa ca azi a decretat ca n-are chef de teme, ca doar maine nu se duce la scoala... [:-@] De scris scrie inegal, m mic e deal si vale, spatiile sunt asa, de decor, 6 seamana foarte mult cu 0. Tac'su il pune la suplimentare, ioma bucur ca scrie mai frumos ca mine [:D] Jurnalul unui pusti l-a citit in 4 zile, da' de Habarnam nu vrea sa se atinga. S-a inscris la CAngur, dar nu vrea sa faca nimic suplimentar... In rest, zgomotul zilnic: ben 10, scooby doo si restul.

 

Cam asta e de pe la noi.

La multi ani, Pupi! Roxa, sa-ti traiasca printesa!

O seara usoara si o saptamana nemaipomenita (fara tensiuni [pup])

 

Dana cu Victor Mihai (10.07.2004)1, 2, 3, 4 [copil] si Paul Bogdan (04.10.2008)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza[flo][pup]

Dana foarte,foarte frumoase pozele cu copii si zapada[olala][olala]insanatosire grabnica lui Paul[pup]

Caro si Andrea multumesc pentru mailuri[flo]....Caro vrem poze cu printesele[olala][flo]...intr-adevar la majoritatea concursurilor exista o carticica cu subiecte pe care copii incercuiesc raspunsul si apoi pe grila de raspunsuri care merge la corectura automata de computer...eu cred ca cu cat merg la mai multe concursuri cu atat mai bine,se antreneaza pentru cele importante din clasele mai mari si se obisnuiesc cu gustul suucesului dar poate mai important decat atat invata sa si piarda...

Mandra scrie frumos mai avem mici probleme cu legaturile intre litere,ieri ne-am chinuit la legatura intre o si s[alcool].....dar eu sunt multumita ca-si face temele cu placere[pk]

hai sa avem o zi faina....

 

filmuletze,filmulete noi,gorodeii,aripile mele,

gorodeii noi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Multumesc frumos Caro![flo]

Multumesc frumos Andrea![flo]

 

Maria a fost la concursul comper si s-a descurcat foarte bine cu raspunsurile de la romana. A adus foaia cu intrebari acasa, gresise numai unul. Pentru prima oara in viata ei a primit test tip grila si a transcris corect raspunsurile de pe foaia cu subiecte pe cea cu raspunsuri![pk]

Am aflat ieri ca a luat 95 de puncte (de la o colega, evident [:D], ca ea a uitat sa spuna).

Sunt curioasa ce punctaj ia la matematica, acolo a gresit doua.

 

Dana, frumoase pozele. Iar pleci!? :)

Ioana, cred ca e cel mai important ca se duce la scoala cu drag si ca-si face lectiile.[flo]

 

Incerc sa ma trezesc...:) Ieri i-a cazut Mariei un dinte la scoala si de la 2 la 4 cred ca a alergat-o pe Zana Maselutza prin casa [:D][:D] si m-a zapacit. Au jucat bambilici cu mine...ih

O zi excelenta sa avem!

 

"Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.” (Mark Twain)

 

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)

poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare si de la noi.

vazut cei doi inzapeziti, Roller, spor la drumuri la tine !

Cristal, noaptea de la 2 la 4 ? :-)

Ioana, ai dreptate in ce spui cu concursurile.

noi stem bine, somnoroase. io suparata pe giulik, i am lasat ieri bilet sa faca o fisa si a durut o la banana, asa ca aseara am ridicat vocea si am dracuit si a facut; oricum era greut, i am spus sa incerce ce nu stie si gata, nu e capat de tara, dar la exercitiile si preblemele simple am pretentii. pt azi si a scris singura biletel sa rezolve fise si i am mai lasat eu cateva in caiet.

in fiecare seara vom lucra cate 5-10 minute ca nu se mai poate asa :-) i s a parut rezonabila treaba :-)))

 

_______________________________________________id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxi - La Multi Ani ! pentru mica printesa ( cu intirziere ) sa creasca mare si sanatoasa

 

V-am citit - vad ca in citeva luni ati ajuns la ecuatii , asta da ritm de invatat. Important e ca le place .

Eu am un off - ref la sistemul de aici - mai nu le da mai mult de o foaie a4/sapt de scris , alternativ engleza sau mate. Atit - restul , incerc sa fac eu cu el, dar nu e la fel. Cum nu au manuale, trebuie sa fac 'investigatii' sa vad ce invata la scoala si de cel mai multe ori aud 'nu-mi amintesc'.

Deci si eu sunt adepta la putin si des ,asa ca 10-30min/zi nu cred ca strica. Cu cititul stam bine , seara nu pot sa-i sting lumina.

 

In rest , si-a facut program de construit cu lego in fiecare zi - cum vremea e urita aici , nu iese afara asa de mult. Sufera ca nu avem zapada de loc si nici nu mergem la ski anul asta .

 

O zi excelenta va doresc

 

 

 

Mani si Alex

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

...si eu in categoria celor care trebuie sa lucreze suplimentar...ba ma laud cu Matei ca a aluat medalie de aur, ba trebuie sa ma plang ca a luat un suficient la scris. Da' eu tot bucuroasa sunt, scrie urat, dar macar acum scrie corect [:)]

 

Ma duc sa vad poze si sa citesc mai in detaliu in urma...

 

poze

Povestea nasterii

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu nu tin cont de tema data de d-na si chiar facem in plus pe caietul de teme..deci vede d-na..

 

Mani super tare daca face lego il tine busy si tacut![:D]

Mey de ca va faceti praf pt cum scriu copii? Ce scriu conteaza mai mult!]

Vad ca s-au inmultit randurile cititorilor ...oare noi cand vom ajunge aici?[:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...