Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (4)


Recommended Posts

Luy noi abia acum in primavara vom merge la gradi poate de aia ma gandesc de pe acum, adica Elisa va face doar un an de gradinita si apoi la scoala. Cum spunea Roxana grupa pregatitoare se muta in cadrul scolii, ei spun ca scolile si invatatoarele vor fi pregatite, eu ma indoiesc(poate doar unele) mai ales ca stiu ce nebunie e la scoala la Isabela[alcool] asa ca ma gandesc serios chiar la o scoala particulara desi nu era in plan(mai ales financiar[:D])

Oricum se face destula scoala si la gradinita la grupa pregatitoare din ce mi-aduc aminte de la Isabela, cred ca vor sa mai elibereze gradinitele decat sa mai construiasca altele[bang] Poti gasi mai multe pe google daca ai timp[pup]

 

Myral cu Darius, Elisa si Isabela

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Elisa oricum s-a saturat de colorat vrea numai carti cu activitati(mai ales matematica ii place[:D]) cred ca am terminat toate editurile[alcool] deci macar din punctul asta de vedere e pregatita de scoala[:D]A si deseneaza super cred ca e influentata de sora sa[:D]

Abia cred ca se va obisnui la gradi ca apoi la scoala[alcool] dar cum spunea si Alina poate totusi se va schimba ceva pana atunci.

 

Myral cu Darius, Elisa si Isabela

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi tot ger si vant -12vad la ora asta pe net, nici azi nu cred ca iesim afara, doar ca ma enerveaza soarele stralucitor zici ca a venit primavara[:D]asta pana deschizi geamul[bang] Yaia, v-am intrecut la temperaturi?[:D]

 

Myral cu Darius,Elisa si Isabela

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rox, myral, multumesc pt raspunsuri. Deci la anul trebuie sa facem si noi inscriere ? Hmmm, trebuie sa incep sa ma interesez despre scoli, nu am idee unde o vom inscrie pe Maria.

Aveam in plan o mica excursie la munte in acest weekend, insa vad ca se anunta ninsoare si viscol, acum totul sta sub semnul intrebarii [bang]

 

Luy, cu Maria Teodora id="red"> si Irina Alexandraid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Groaznica vreme si maine se pare ca va fi mai rau. Scoala e inchisa din nou, iar Andrei e virusat, a luat de la sora-sa pe care ba am dus o, ba nu.

 

Cu clasa 0 asta e problema, ca deja trebuie analizate optiunile de scoala. La noi anul acesta vor tine clasa 0 in sediul gradinitei, insa la anul nu stim inca.

 

Si eu cred ca e prea mult pentru bietii copii, in scoala este alt mediu, sunt alte conditii. Probabil ca nu aveau locuri in gradinite, dar nici in scoli nu dadeau pe afara. Citisem la subiectul meu de scolarei de situatii in care comaseaza clasele ca sa elibereze invatatoare si spatiu pentru clasa 0. Complet aiurea.

 

Eu sunt linistita ca am facut deja alegerea si sunt multumita de ea. Chinul mare a fost la Alex, acum drumul e batatorit. Fratii au locuri prioritar, asa ca Andrei sigur va merge in clasa 0 la LL. Problema este in care din gradinite vor organiza aceasta clasa 0, pentru ca daca o vor face la cea din Pta Victoriei eu nu stiu cum vom face cu drumul. Insa pana la anul se schimba multe, vor finaliza si cealalta cladire a scolii si poate vor fi la un loc. Mie imi convine sa ii iau impreuna din aceeasi locatie.

 

Rox, mamica Alexandrei si a lui Andrei id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Cum spunea Roxana, grupa pregatitoare de la gradinita, devine clasa O, obligatorie, la scoala, din aceasta toamna. Copii care pana la 1 sept 2012 au impliniti 6 ani, tb inscrisi obligatoriu, cei care fac 6 ani pana in decembrie, sunt inscrisi la cerere sau refac grupa mare la gradi ....eu nu sunt deloc convinsa ca scolile au spatiu si dotarea necesara sa primeasca prescolari la toamna, dar nu mai conteaza, ei au inceput inscrierile la clasa 1 si clasa 0. Eu probabil o sa-l inscriu pe Cristi anul viitoar odata cu colegii lui, desi face 6 ani in septembrie. Pana atunci vedem ce se intampla, mai rau de copilasii de anul acesta pe care se fac experimente....la anul o sa fie lucrurile asezate, d-nele de la clasa a 4-a preiau clasa 0...

 

Mai avem timp sa ne orientam....pup

 

 

 

 

Cecilia si Cristian Mateiid="red"> (07.09.2007)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai ai nostri au varsta perfecta, doar n-o sa intre in clasa 1 la 8 ani, sunt nascuti in cea mai fara dileme perioada a anului.

eu tocmai am aflat ca nu mai suntem arondati la scoala Sofiei, ca au restrans zona, in conditiile in care eu stau la 5 min de scoala si altii la 20 de minute sunt arondati [alcool]

 

 

 

____________

 

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!id="Century Gothic">id="red">id="size1">

 

Cum mi-am alaptat copiiiid="Book Antiqua">id="size2">id="maroon">

______________

 

Sabina's blogid="teal">, [hippi] Sofia Galagiaid="teal">id="Times New Roman">id="teal">id="Times New Roman"> si [yum] bb Gheoid="Times New Roman">id="teal">id="Times New Roman">id="teal">

Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.id="Verdana">id="purple">id="size1">
id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sabina, din cunostintele mele, cel putin in sectorul 3, nu mai exista arondari la scoli sau gradinite....partea cu nu sunteti arondati la gradinita/scoala respectiva, este sa scape repede de voi.

Stai linistita, o sa-l primeasca tot acolo, daca te duci din timp sa-l inscrii, adica la inceputul perioadei de inscriere, mai ales ca suntem platiti dupa nr de elevi, au tot interesul sa-si completeze efectivele la clase la maxim.

[pup]

 

Cecilia si Cristian Mateiid="red"> (07.09.2007)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))] Carpatina ce am mai ras de una singura :) Visuri de astea te chinuie? [:D] Eu simt ca am nascut de curand...nu ma gandesc inca la nr 4 [:)]

Noi am reusit sa racim mai tare prima data anul asta. Carlotta inclusiv. Doar Nicole a scapat fara antibiotic. Sper ca e pe terminate. Insa am avut niste nervi cu pediatra...luni o vizitase pe Carlotta... marti plangea inconsolabil...eu ca mama nu mi-am dat seama ce anume o doare....banuiam gatul sau capul...ca miercuri seara sa imi dau seama ca i-a curs din ureche un lichid cu sange. Saraca... cu durerile alea....mi-am facut o mie de mustrari de constiinta...si am sunat la pediatra...da nu am putut sa o iau la rost :( m-am pierdut...ma duc sapt viitoare dupa ce termin tratamentul sa vad daca e ok urechea...o sa ii zic atunci.

In afara bolii suntem bine. Ziceam ca Robert nu e asa profund cu intrebarile...cand vorbeati voi de muschi si oase, dar m-a uimit...m-a intrebat cum ajung copiii in burtica la mama [:D]

 

Crishtina cu Robert , Nicole & Carlotta

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...